Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

    Допълнителни изисквания - желателно под 100 000км с доказан произход (т.е. не "нов внос")...
    Дайте предложения за марка и модел...
    Списъкът ми за момента включва (по азбучен ред)

    Кия Соренто
    Мицубиши Аутлендър
    Нисан Х-трейл
    Хонда ЦРВ (има ли 7-местни?)
    Хюндай СФ 2.2
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Допълнителни изисквания - желателно под 100 000км с доказан произход (т.е. не "нов внос")...
    Дайте предложения за марка и модел...
    Списъкът ми за момента включва (по азбучен ред)

    Кия Соренто
    Мицубиши Аутлендър
    Нисан Х-трейл
    Хонда ЦРВ (има ли 7-местни?)
    Хюндай СФ 2.2
    Колега ето още някои модели които намерих с бързо търсене в мобиле, отговарящи на твойте изисквани.

    Chevrolet Suburban 6.5 turbo power
    Land rover Defender 2.5
    Nissan Pathfinder 2.5dci 4x4
    Nissan Patrol 3.0TDI
    Toyota Land cruiser

    Cr-V няма 7 местно за тези пари, така, че Сантафето според мен е на първо място от изброените..
    От тези които аз намерих Suburban и Pathfinder определенои заслужава да се видят...

    Даже ще кача една снимчица на pathfinder-a защото много ме впечатли
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:patfinder-blw.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5295849

    Коментар


    • #3
      От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

      Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение

      Chevrolet Suburban 6.5 turbo power
      Land rover Defender 2.5
      Nissan Pathfinder 2.5dci 4x4
      Nissan Patrol 3.0TDI
      Toyota Land cruiser
      Само дето нито едно от тези не е СУВ

      За мен избора е между Киа Соренто и Хюндай Санта фе
      sigpic

      Коментар


      • #4
        От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

        ако изпадне някое изгодно СФ, ще вземам пак... ще ми бъде 3-то по ред

        ама утре мисля да тествам някоя Кия... досега само съм се возил на такава веднъж...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

          Соренто, Екстрейл и ЦРВ са с 5 места. Няма версии със 7. Така, че ако търсиш повечко места, избираш само между Санта Фе и Аутлендър. Между тия двете недей избира Аутлендър с помпа дюза мотор от Фолксваген. Иначе, между петте най-много гори Соренто, след това СФ, а другите 3 са горе долу на кантар.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            ако изпадне някое изгодно СФ, ще вземам пак... ще ми бъде 3-то по ред

            ама утре мисля да тествам някоя Кия... досега само съм се возил на такава веднъж...
            Сантафето и Киа-та не могат да се мерят по-обем и като вътрешно пространство и като багажно...
            А пък да минеш от по-голяма към по-малко кола нещо не ми се вързва

            Коментар


            • #7
              От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
              Само дето нито едно от тези не е СУВ
              Пък и всичките горят до 9/100, особено Chevrolet Suburban 6.5
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Пък и всичките горят до 9/100, особено Chevrolet Suburban 6.5
                Е нали знаеш колега - кеф цена няма
                но другите предложени се вместват горе-долу в параметрите...

                Шевролетчето отвътре
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:superban-2.JPG
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5295967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:superban27.JPG
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5295968

                Коментар


                • #9
                  От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  Соренто, Екстрейл и ЦРВ са с 5 места. Няма версии със 7..
                  Мойто Соренто пък е със 7 места.Оригинално!
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                    Соренто има 6+1 със сигурност... За Х-трейла не съм 100% сигурен, но мисля че има...
                    Та аз едно време карах Меган Комби 6+1 !

                    Гледах едно Соренто, но от по-старите (2003г)... Наистина е доста по-тясно от новото СФ (най-вече задната седалка и багажника =3-ия ред седалки)... Може би като размери Сорентото е като старото СФ...
                    Конкретно това, което гледах беше с ужасно шумен двигател... Тракаше здраво сега в жегите, а представям си как е при -10С... Иначе не пушеше и нямаше видими течове на масло...

                    Минаването от по-голяма към по-малка кола /и по-евтина/ е една от основните цели на занятието...
                    Най-лесното е да взема нещо голямо и лъскаво - например окото ми спря една Киа Мохаве 3.8 V6... Но това са абсолютно неоправдани разходи и избиване на комплекси при положение, че хората се радват и на Голф 4-ка... както се казва едни пари може да се изхарчат и за по-смислени неща...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      хората се радват и на Голф 4-ка... както се казва едни пари може да се изхарчат и за по-смислени неща...
                      Съгласен, те хората няма какво да ядат ти джип си закупувал, но все пак от моя опит бих ти препоръчал да вземеш здрава кола, която за в бъдеще да не ти прави номера и до някаква степен да е с доказани качества. Така направихме с нашата ТЛ 2001 д4д и вече няколко години я ползваме предоволни, а автомобила ни трябваше главно за работа.
                      Хубава кола трудно се намира, трява малко търпение и чакане докато изпадне хубав екземпляр за прилична сума, която може да е с 5-6х.(даже и повече) по голяма спрямо това което си ориантирал.

                      От изброение от първия пост кията ми харесва, за здравина незнам, но цената нещо много бързо и пада, може да се окаже, че след няколко години като я продадеш и теглиш чертата е можело да вземеш по-добра марка.

                      Х-трейла ми се вижда най-големия абсурд, нищо не ми харесва в това возило, за мен изработката е много дървена и на 5 години вече някакси нямат вид. По косвен път знам, че не са толкова надеждни, и нямат нищо общо с японския Нисан.

                      В общи линии Аутлендъра и ЦРВ ми се виждат най-добра изработка и здравина, да не говорим за външен вид. А щом си фен на СФ, защо не помислиш за 2.7i, да разбрах съображенията, но все пак си има и предимства - обслужване, евентоални проблеми и ремонти, скритите жокер-газ, метан (преди имах кола на газ и бях много доволен, въпреки това предпочитам да сипвам нафта и да си ползвам багажника спокойно). При 2.7 шанса за по-малки километри ми се струва по-голям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                        колега, аз тъкмо от Санта Фе 2.7 V6 слизам... откъм надеждност нямам по-здрава кола до момента... Карах го 27000км за които съм сменил предни накладки, масло и филтри (1 път щото го взех обслужен и сега пак идва време за обслужване от новия собственик), а-аа и чистачките

                        Обаче... смесеният разход на СФ-то е 12-13/100, а при каране в централната част на столицата с лекота достига 17/100...
                        Не знам защо, но нямам желание да слагам газ... А метановата уредба със сигурност не е добро решение за такъв автомобил - забравяш за динамика и т.н.

                        Явно Х-трейла е с по-противоречив дизайн и не всеки го харесва... На мен ми допада и за довечера е уговорен тест на такъв а-л... Утре ще дам отзиви...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                          Хм от по-голяма кола на по-малка, може да слезеш, обаче от сантафе-то по нисък разход май може да ти даде само CR-V(което няма 7 места).
                          Така, че ако разхода те притеснява, маи трябва да смениш не само колата а и концепцията
                          Единия вариант е малка лека колица за града (за продпочитане нещо япоско) и някакъв по евтин SUV за извън града. За 20 000 спокойно може да си купиш CR-V около 2003 и малка лека кола за 5-6 бончета...

                          Другия вариант, взимаш си един SMART и тогава разхода в града ще ти е 3-4 на 100 :

                          Коментар


                          • #14
                            От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                            Аз този път съм го минал, с абсолютно същото чудене. ОТ всичките се бях спрял на СантаФето, карах го 2 дни, ако караш споскойно с 90км разхода е учудващо нисък, има нормален, но висок багажник и прилични задни седалки. И нисана и кии ме разочароваха, аз разглеждах още и Хонда ФРВ - шестместен СУВ с противоречива външност, но се въздържах. От СантаФето пък се отказах поради честото посещение на сервиз за периодично обслужване и масла по време на 5годишната гаранция. И се спрях на 7-местен ВАН.
                            - Икономичен,
                            - по-широк вътре и по-комфортен,
                            - с много възглавници за безопасност,
                            - и върви при това.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                              преди малко направих кръгче с Х-трейла... 2008г на 60000км топ-оборудване с всички възможни екстри, 173кс 6-ст "ръчка"... Не е никак лошо, но май не ме "грабва"... А като вътрешно пространсво е на светлинни години от СФ само ще кажа, че като седнах отзад, главата ми опря в тавана...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X