Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
    Хюндая ,Кията и Шевролета се произведени в Корея ..... така че качеството е едно.
    а дано, ама надали........... ето къде се произвежда Каптивата

    Assembly

    Kazakhstan: Ust-Kamenogorsk
    Russia: Saint Petersburg
    South Korea: Bupyeong-gu, Incheon
    Thailand: Rayong
    Uzbekistan: Asaka[1]
    Vietnam: Hanoi

    Соренто също се сглобява и в Русия, Ижевск
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      а дано, ама надали........... ето къде се произвежда Каптивата

      Assembly

      Kazakhstan: Ust-Kamenogorsk
      Russia: Saint Petersburg
      South Korea: Bupyeong-gu, Incheon
      Thailand: Rayong
      Uzbekistan: Asaka[1]
      Vietnam: Hanoi

      Соренто също се сглобява и в Русия, Ижевск
      Всички Шевролети ( нови коли) които се предлагат на нашия пазар са от Кореа.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #33
        От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

        Шевролет си е на практика ДЕУ... Не съм убеден, че качеството е еднакво с Хюндай... Едните вървят напред уверено последните 20 години и вече са 6-ти производител в света, а другите фалираха и бяха продадени на GM. Сега им правят евтините модели, а Опел се позиционира малко по-"нагоре"...

        Кия от няколко години е собственост на Хюндай и моделите им на практика са еднакви с "майката" освен като дизайн... Дилърът и сервизът им за БГ обаче са несериозни...

        Изискванията, които съм си поставил са по следните съображения:
        7-местна заради ДДС-то,
        СУВ - за да мога да си тегля и (най-вече) да вкарвам на вода лодката си
        до 20-25000лв защото това е горе-долу минимума за читава кола, която да караш, а не да правиш...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

          Карал съм и Каптива и Антара, служебни.
          И двете са теснички за повече от 5 човека, като тия 5мата, не трябва да са с големи габарити.
          2.0 дизел се движи прилично, с добра динамика.
          Разликата между двете е очевадна откъм материал вътре.
          Антарата е едни гърди напред, било то опел ....
          Милослав 0885 31 21 86 BGA+

          Коментар


          • #35
            От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

            Тедо мисля че Санта фе - то е най качествено като избор, имам приятели с Каптива не си я хвалят ,а сантасето много по малко дефекти даваше и возията е несравнима . Моето като го купувах нямах ограничавка на бюджета и него си избрах щото много по скъпи модели могат да си мечтаят за возията , само дето клати малко повечко че на хлапетата и става лошо и още нещо имаш опита и знаеш сервизите на Хюндай на какво дереже са .

            Коментар


            • #36
              От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

              да ти кажа, нямам много опит със сервизите, щото почти не съм ремонтирал... На Галопера на времето правих разни неща, но основно след офроуд издевателства -тампони на заден мост и разни части по предницата... Единствения ремонт в официалния сервиз беше смяна на тръбичка за климатика отзад (алуминиева е и с дунапренова изолация - изгнива от солта зимно време)... Та смених я в ИНД и след около година пак се проби... Отидох при едно момче над Околовръстното - сложи медна, напълни с фреон и край на проблемите... В ИНД ми взеха 3 пъти повече пари и изкара една година...

              След това на първото Санта Фе само консумативи - накладки, дискове, ремък и ролки...
              На новото Санта Фе само едни накладки...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                сега ми влиза друга муха в главата... да взема нещо малко по-джипесто и по-евтинко (по-старо)... Например Теракан или ЛР Дисковъри... Гледам, че цените им се движат между 10 и 14 000лв, като Ровърите са малко по-стари набори (2000-2003г), а Хюндаите за тези пари са 2002-2005г...
                Изискванията са дизел, автомат и (желателно) 6+1 места с данъчна фактура... Някой от вас продава ли или знае ли да се продава подобно МПС?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  сега ми влиза друга муха в главата... да взема нещо малко по-джипесто и по-евтинко (по-старо)... Например Теракан или ЛР Дисковъри... Гледам, че цените им се движат между 10 и 14 000лв, като Ровърите са малко по-стари набори (2000-2003г), а Хюндаите за тези пари са 2002-2005г...
                  Изискванията са дизел, автомат и (желателно) 6+1 места с данъчна фактура... Някой от вас продава ли или знае ли да се продава подобно МПС?
                  Не искам да си го хваля но Теракана е много здрав и практичен наджипен джииип. Отлична возия и разход от 9-10 на сто.
                  Идеален за дълги пътувания, много бърз и не уморява. Моя е 2005г. 163к. 7 местен но аз му слагах допълнителни седалки в Технотест. Мисля че трудно ще намериш с оригинални седалки, желая ти успех в избора.

                  Коментар


                  • #39
                    От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                    аз намерих на 165К километра с допълнителни седалки и ДДС фактура... ама сега пък ново 20... жената искала "нещо по-лъскаво и не толкова голямо" ...
                    То се видя, че ще си ходя на море с пасата и пак ще вкарвам лодката в морето с него през плажа за атракция на местни и туристи
                    Мисля си даже да намеря две стари транспортни ленти да ги постилам, че стелките много се късат...

                    Пък като се върнем, живи-здрави, пак ще търсиме МПС...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                      сега погледнах в мобиле-то са излезли нови обяви за Х-трейл...
                      Колко ли е разхода на 2.0 бензин с СVТ скорости? Дали дават ядове тия кутии... иначе даже е регистриран 6+1...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                        Изискванията, които съм си поставил са по следните съображения:
                        7-местна заради ДДС-то,
                        СУВ - за да мога да си тегля и (най-вече) да вкарвам на вода лодката си
                        до 20-25000лв защото това е горе-долу минимума за читава кола, която да караш, а не да правиш...
                        Аз от ноември минавам на Волво ХС90 - и то не защото Жипа вече не ме кефи, дори напротив, просто ми направиха предложение, което не мога да откажа (не от мафията де). Никак не ми се ще да продавам Жипа, много си го обичам, ама ще се наложи...

                        Просто баща ми си сменя своето ХС90 с ново (пак същото, защото е страхотно доволен от колата, миналата седмица го поръча, че дойде през ноември). И когато питал в Мото Пфое колко струва старото му ХС (купено от тях юни 2006 г.), те го оценили на около 25 000 лева. А е купено за 118 000 лева. Спроред Шваке цената на Волвото е 12 900 евро (защото е преди външния фейслифт). След фейслифта са доста по-скъпи.

                        Та ми предложи да ми го даде на тази цена и аз се съгласих. В Мото Пфое могат да се намерят подобни Волва горе-долу за тези пари.

                        Важно е колата да е с новия мотор 185 к.с. (след октомври 2005 година, водят се Model Year 2006) - тогава е с 6-степенна автоматична кутия и подобрено двойно задвижване (Instant Traction - Халдекса винаги е леко натегнат (88:12), при потегляне затваря по дифолт (50:50) - за разлика от старите, които чакат превъртане на предните колела). Халдекса отваря само при движение с постоянна висока скорост - горе-долу когато затвори lock-up-а на хидротрансформатора -за по-висока икономичност.

                        Замисли се за такова Волво, въпреки че е на горната граница на бюджета ти - хубава, комфортна, много просторна и изключително сигурна кола (серийно със 7 седалки), много сигурна и икономична (баща ми никога не си е нулирал средния разход и компютъра показва 8,4 л/100 км - той наистина кара много кротко де). И вероятно е точен, защото според баща ми минавал винаги минавал около 800 км с един резервоар (68 литра). Може да тегли ремаркета до 2,3 тона. Серийно са с нафтова отоплителна печка. Клиренса е 22 сантиметра - според мен повече от достатъчно. Досега дори и в най-лютите зими в Кокаляне баща ми е излизал по нашия баир без никакви проблеми - естествено, за истински офроуд колата не е подходяща. Средно пъргава, но може да се чипне леко (т.нар. еко-чип) и тогава става около 200 к.с. и 420 Нм и дори гори по-малко. Карал съм такова еко-чипнато ХС90 и върви по коренно различен начин от серийното със 185 к.с. и 400 Нм. Няма го лекото замисляне при потегляне и при шофиране в рамките за закона дори гори по-малко.
                        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                        Volvo XC90 D5 Executive '12
                        Volvo XC60 D5 Summum '11
                        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                        Коментар


                        • #42
                          От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Колега, би ли споделил какъв ти е ВАН-ът? за да тествам и аз такъв...

                          Между другото, с колко еърбега е (СФ 2008г е с 10бр)?
                          S-max ът на Форд, 2.0 дизел, 140коня, 6скорости 2009г. По-принцип не съм го и разглеждал като вариант, защото тегля пък ремарке с АТВ ... Ама след доста чудене за СУВ се спрях на него. Има и минуси, а е и Форд, ама постоянно пътуваме съботно-неделно на дълго 4 човека с 2 деца и засега всичките са доволни.

                          А в М-Пфое ни доведе точно идеята да тестваме ХС90, от мнението на съфорумника горе. Но хубавите, за съжаление или не, се оказаха над разумната граница която можехме да си позволим.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #43
                            От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                            мерси за предложението за ХС90, но обявените на сайта на Мото Пфое в момента са много далеч от тавана ми от 25000лв...
                            а и как стои въпроса с подръжката... волво доколкото знам е с доста скъпи части...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              S-max ът на Форд, 2.0 дизел, 140коня, 6скорости 2009г...
                              веднъж преди няколко години разглеждах шоурума на Мото Пфое и ми направи впечатление, че този модел /не помня точно с кой мотор/ струваше над 60 000лв... Реших, че са луди...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                мерси за предложението за ХС90, но обявените на сайта на Мото Пфое в момента са много далеч от тавана ми от 25000лв...
                                а и как стои въпроса с подръжката... волво доколкото знам е с доста скъпи части...
                                Не знам какво се предлага в момента в Мото Пфое, но са му предложили да му дадат 22 000 лева веднага или около 25 000, ако изчака. Затова сметнах, че цените са в тоя диапазон. Пък и Швакето каза 12 900 евро за кола от юни 2006 на 126 000 км, ниво на оборудване Моментум (допълнително с кожа и затъмнени стъкла). Може да са клиентски коли, оставени за продажба. Явно надуват цените, ама в тая криза само след "Добър ден" свалят 5 бона...

                                Обслужването не е от най-евтините, но не е и скъпо. В началото баща ми го караше през дупките без да намалява - и се наложи да бъдат сменени доста тампони по окачването (гаранционно), но не са скъпи, защото не се сменят носачите, а само тампоните (между 30 и 100 лева приблизително). Биалетките също са сменени - пак гаранционно. Бяха набедили и кормилната рейка, но се оказа, че тропането било от биалетки. Сменен е и някакъв активен тампон на двигателя - пак гаранционно, той е относително скъп - около 200-250 лева. Освен това не е задължително да се купуват части на тройна цена от Мото Пфое - има и достатъчно други места, където има всичко за ХС70/90. А и стават повечето части за S60, S80, V70 - реално това е една и съща платформа.

                                Най-скъпото нещо на XC90 са задните амортисьори, защото са Sachs Nivomat (серийни при версията със 7 седалки) - по ~900 лева парчето. По принцип са безотказни, освен ако не ползваш колата като камион по селски пътища. А баща ми направи точно това, докато строеше една къща в провинцията - беше го натоварил до покрива с над 600-700 кг строителни материали и карал по черни пътища. За нещастие след изтичане на гаранцията...

                                Но откакто смени тия неща и престана да я товари като магаре и да минава през дупките бързо, нищо не е тропнало.

                                Обслужването със смяна на масло (на 20 000 км, 6,5 литра) в Мото Пфое е скъпо - защото наливат от най-скъпото масло 0W30 (колата дори работи по-добре с 5W40, което е три пъти по-евтино). За България дори е препоръчително 5W40 - заради по-топлия климат. Волво препоръчват 0W30 (за студен климат) или 5W40 (за по-топъл).

                                Като изключим тия дребни повреди (голяма част от които са предизвикани насила), колата работи безотказно вече над 120 000 км и затова баща ми отново си поръча същата кола. С оборудване Executive, 200 к.с. и 420 Нм - цена ~109 000 лева, но му дадоха 17% отстъпка като стар клиент и още 20% ДДТ
                                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                                Volvo XC90 D5 Executive '12
                                Volvo XC60 D5 Summum '11
                                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X