Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Кавказ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пътуване до Кавказ

    Да, завърнахме се и затворихме обиколката около морето отново на Балчик.

    Онзи ден тръгнахме от кв. Пендик в източната част на Истанбул:

    Бях ходил точно на същото място преди 5 години, но сега нямаше нищо общо - минаваше магистала с нов парк. Видяхме и Мраморно море.

    Истанбул е огромен, преди 5 години ми се стори по-малък. Официално е 13 милиона човека, но ми се струват повече. Построени са чисто нови квартали с много високи сгради и продължават да се строят. Тръгнахме от Пендик и карахме само по магистрали със средна скорост поне 80 км/ч и 1 час след това все още градът не свършваше:




    На магистралата срещнахме германци, които пътуват на МЗ 250 с един огромен кош. Бяха ходили по адриатическото крайбрежие, Южна Гърция, сега до Истанбул и се прибираха наобратно:


    След ище час и почти сме у нас:


    Вече в България:

    Всъщност аз се чувствах вкъщи много преди това. Странно е как на такива пътувания се чувстваш сигурен и вкъщи много преди самата граница. За мен такъв момент беше още като влязохме в Грузия, макар и на най-далечната точка от България. А няколко дена преди това в Турция се чувствах вече у нас, просто ми се струваше твърде близо. Накрая минаването на границата беше просто една формалност, която официално потвърждава, че си се прибрал.

    Там срещнахме холанци обиколили Африка с джип. Сега не знаеха къде искат да ходят и си поговорихме интересни неща. Доста бяха преживели:


    И отново на морето:


    Емо (egerchev) ни приюти във Варна:


    Емо ни радведе из Варна и ни показа най-интересните места. Ето как изглежда Варна нощно време:


    На другия ден преценявах дали може да се обиколи Черно море с градското возило на Емо. За по-евтино. 50 лв. за 1000 км



    Отправихме се към Балчик. Там бяхме решили, че трябва да се приключи обиколката. Ние не тръгнахме за обиколка и нямахме специално място от което сме тръгнали. Просто на Балчик преди три седмици излязохме най-близо до морето, и там ни изпрати Димо. Та така - затворихме кръга в Балчик и отново с Димо:



    Минахме 7000 км и 6 държави за общо 21 дни.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #62
      От: Пътуване до Кавказ

      Възхитително ! Поздравления !

      Коментар


      • #63
        От: Пътуване до Кавказ

        Завиждам благородно!!!
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #64
          От: Пътуване до Кавказ

          Добре дошли
          Вече официално ...
          Радвам се, че сте живи, здрави и пълни с впечатления.
          Има много да разказвате ... Чакам с нетърпение.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #65
            От: Пътуване до Кавказ

            Ето и какво се получи от спот картата:



            За да заобиколим Абхазия сме минали може би над 1700 км допълнително, не знам колко точно. За щастие там е и може би най-интересната част на пътуването.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #66
              От: Пътуване до Кавказ

              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
              Ето и какво се получи от спот картата:



              За да заобиколим Абхазия сме минали може би над 1700 км допълнително, не знам колко точно. За щастие там е и може би най-интересната част на пътуването.
              Поздравления!!! Запиши го някъде, че догодина ще ти го поискам
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #67
                От: Пътуване до Кавказ

                Поздравления още веднъж и от мен ! Беше удоволствие , да види човек доволните ви физиономии въпреки умората. Радвам се , че всичко мина благополучно. ПОЗДРАВИ!!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Пътуване до Кавказ

                  Темата продължава тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133824
                  LZ2NKM

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X