Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара със защитна клетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара със защитна клетка

    Здравейте, знам че има доста писано из форума за защитни клетки било то външни или вътрешни. Но точно за Витара не намирам нито информация нито снимки. Ако някой може да ми помогне по какъвто и да е начин ще съм благодарен, че вече 3 дни се боря с изработката на такава и доникъде не съм стигнал.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

  • #2
    От: Витара със защитна клетка

    105 човека са погледнали темата и нямаш нито един отговор,а всеки от тях има поне по 1 съвет за теб. Пусни някоя снимчица,кажи какво искаш да направиш и току виж , темата надхвърлила 10 страници.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • #3
      От: Витара със защитна клетка

      Значи, снимки незнам защо да пускам след като имам направени само колената все още. Интересува ме как е измислено "П"-то зад седалките, защото ако се сложи "Х" на него има вероятност седалките да опират в него и да стане некомфортно. Другото е, мисля да я направя разглобяема. Да тръгва от пода до средната колонка там да се захваща с болтове за "П"-то и тази тръба която е на сенниците също да е разглобяема. Идеята с болтовете ми е, че искам заварките да се правят навънка да не обгаря тавана и да се боядиса добре без да цапам купето(не че е като ново ). Сложих снимка на клетката която много ми харесва като избработка, идеята ми за моята е почти същата, разликата е, че аз няма да правя защита на вратите, и този "Х" който те са направили ще го сложа на "П"-то.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3677325K.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5295591
      TT-Tuning Team
      АСК Добрич

      Коментар


      • #4
        От: Витара със защитна клетка

        Здравей колега Ето няколко снимки които не са много ясни но за съжаление с други немога да помогна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0282.jpg
Прегледи:2
Размер:61.7 КБ
ID:5295592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0283.jpg
Прегледи:2
Размер:73.9 КБ
ID:5295593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0284.jpg
Прегледи:2
Размер:69.7 КБ
ID:5295594
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          От: Витара със защитна клетка

          За мен най-добре си е външната, ако е разглобяема още по добре.
          Всъщност зависи за какво ще се ползва витарата.

          Коментар


          • #6
            От: Витара със защитна клетка

            Преди малко се пребрах и за около един час направих двата пръта които минават по предните врати. Утре почвам "П"-то и се надявам да я направя и покажа.

            Лъчезар: И аз мислех да е външна, но нещо много грозно ми се стори (не че ще ходя на изложби де), и затова реших да е вътрешна. На есен ще ти я покажа.
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #7
              От: Витара със защитна клетка

              Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
              Значи, снимки незнам защо да пускам след като имам направени само колената все още. Интересува ме как е измислено "П"-то зад седалките, защото ако се сложи "Х" на него има вероятност седалките да опират в него и да стане некомфортно. ...
              Това "П" зад седалките е основният ролбар и важно да е добре направен.Недей да го сглобяваш от парчета с колена, а го направи от сгънато цяло парче тръба! "Х"-ът на основния ролбар също е направо задължителен за да върши добре работа, ако се наложи.

              По начало не можеш да търсиш много комфорт в кола, в която слагаш клетка ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Витара със защитна клетка

                Най-добре навсякъде да бъде от цял прът, без колена и пърчета но като нямам тръбогиб. Мисля където има колена да сложа планка за да се подсили допълнително. Друг въпрос. Въпросното "П" може ли да се сложи малко по-назад от колонката и да легне на второто ниво от купето (където са задните седалки) или поне да легне там и да направя чупка по колонката?
                TT-Tuning Team
                АСК Добрич

                Коментар


                • #9
                  От: Витара със защитна клетка

                  Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                  Най-добре навсякъде да бъде от цял прът, без колена и пърчета но като нямам тръбогиб. Мисля където има колена да сложа планка за да се подсили допълнително. Друг въпрос. Въпросното "П" може ли да се сложи малко по-назад от колонката и да легне на второто ниво от купето (където са задните седалки) или поне да легне там и да направя чупка по колонката?
                  Не исках да коментирам тип клетка защото ще почнат с коментари , че така не е правилно , но след като ме питаш и на лично ще споделя моето виждане. Без тръбогиб и безшевни стоманизирани тръби с фи от 45 до 56 мм. не е правилно и няма да те допуснат в републиканския шампионат и други състезания под шапката на БФАС и ФИА ... , но става да се предпазиш и да си по-спокоен при евентуални траялни с-я . На моята Витара съм го направил по мой проект в движение , като съм използвал тръбогиб , колена и тръба фи 40 мм и дебелина на стената 2 мм. и заварки с СО много . Х-от зад също нямам , за да не ми пречи на облегалките на седалките. Могат да се пускат назад докрай и в краен случай да поспиш на тях , а не под джипката. Клетката от вътрешна назад преминава във външна по улея на купето , който се открива като се махне хардтопа. Имам над 36 м. тръба в моя ролбар и не може да се разглобява , но се е доказал и върши работа. За твоя модел не знам дали ще съм ти полезен. Не мога да го снимам в момента.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара със защитна клетка

                    Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                    Най-добре навсякъде да бъде от цял прът, без колена и пърчета но като нямам тръбогиб. Мисля където има колена да сложа планка за да се подсили допълнително. Друг въпрос. Въпросното "П" може ли да се сложи малко по-назад от колонката и да легне на второто ниво от купето (където са задните седалки) или поне да легне там и да направя чупка по колонката?
                    42/3 безшевна, мисля че е достатъчно, а Маргарит до колкото знам си дава тръбогиба под наем.
                    Не казваш за къде я гласиш, но на есен с песен ще я видим.
                    Какво не ти харесва на тоя модел, за риба ми е перфектна.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viu1313130015h.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5295667
                    Ако ти трябва помощник, ще и потърся телефона
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bfi1313130184j.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5295668Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bwy1313130258t.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5295669
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Лъчезар; 12-08-11, 08:24.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара със защитна клетка

                      Днеска свърших добра работа. Ето две снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3684657j.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5295685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3684658e.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5295686


                      Лъчезар: Нали мислите да правите състезание пак на есен, русенци! Там ще се види.
                      TT-Tuning Team
                      АСК Добрич

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара със защитна клетка

                        Ето я и готовата клетка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0271.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5298198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0275.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5298199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0276.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5298200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0281.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5298201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0283.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5298202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0287.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5298203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0288.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5298204
                        TT-Tuning Team
                        АСК Добрич

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витара със защитна клетка

                          Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                          Ето я и готовата клетка.
                          Над главите ако не един "Х", то поне един диагонал пусни.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-08-11, 20:20.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витара със защитна клетка

                            Да, това ще го направя тези дни.
                            TT-Tuning Team
                            АСК Добрич

                            Коментар


                            • #15
                              От: Витара със защитна клетка

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Над главите ако един "Х", то поне един диагонал пусни.
                              И да не е "X",както каза Чавдар,поне една права разпънка пусни,специално за Сузикитата смятам че външната клетка е по удачната.
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X