Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моделиране на червячни зъбни колела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • моделиране на червячни зъбни колела?

    Здравейте,

    Някой може ли да ми каже как се определя стъпката на пространствената крива по делителната окръжност при моделиране на зъбите на червячното колело?


    Благодаря предварително.

  • #2
    От: моделиране на червячни зъбни колела?

    Не разбрах. Става дума за копиране по съществуващо ли? Или по калпав чертеж? Това ще е трудно.
    И какво искаш? Ако може да го дадеш в богат цех, там може да имат копирфреза, и не е проблем. Ако искаш да го начертаеш като по учебник, си е играчка ...

    Коментар


    • #3
      От: моделиране на червячни зъбни колела?

      Здравей!
      Първо искам да ти благодаря ,че писа.

      Та това,което се опитвам да направя е точен 3D модел
      на червячна предавка.Мисля ,че нямам грешка в изчисленията
      и за това я търси при създаването на модела.
      Първо ще споделя с две думи това което разбрах за този
      вид предавки:
      предавката се разглежда в равнина,минаваща по оста на червяка и перпендикулярна на оста на червячното колело.Това означава,че имаме зацепване м/у едно обикновено зъбно колело с еволвентен профил на зъба,и изходен контур.
      До тук всичко е ок,но сега започват проблемите.Създадох червяка чрез sweep cut функция , като траекторията е спирала със
      стъпка равна на хода на червяка,а профилът е всъщност режещият инструмент.
      Проблемът идва когато екструдирам междузъбието на червячното колело.Аз всъщност
      използвам sweep cut функция за премахване на материала м/у два съседни зъба,
      но след като ги зацепя виждам ,че двата детайла се сливат в един малък участък и...
      не знам какво друго да пробвам.Аз екструдирам междузъбието по спирална траектория
      със същата стъпка ,каквато и при червяка,но не се получава добре...

      Не знам дали разбираш къде точно бъркам,но ако имаш някаква идея
      каква може да е грешката или къде мога да
      получа някаква информация ще съм ти много благодарен ако споделиш!

      Лек ден

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X