Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

    Здравейте колеги,аз също си имам един проблем с моята Toyota Land Cruiser 95 s мотор 1kz-te
    В студено време през зимата по точно, джипа си пали без грешка,но през лятото като се затопли времето при първоначален старт на мотора пали по трудно.Ако някой има идея какъв може да е проблема ще му бъда много благодарен.Ходих на 2 сервиза на Bosh и Дизел сервиз в Варна и мненията им се разминават и затова и аз не посмях да им се доверя
    Благодаря ви предварително

  • #2
    От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

    Първоначално публикуван от skarata38 Преглед на мнение
    Здравейте колеги,аз също си имам един проблем с моята Toyota Land Cruiser 95 s мотор 1kz-te
    В студено време през зимата по точно, джипа си пали без грешка,но през лятото като се затопли времето при първоначален старт на мотора пали по трудно.Ако някой има идея какъв може да е проблема ще му бъда много благодарен.Ходих на 2 сервиза на Bosh и Дизел сервиз в Варна и мненията им се разминават и затова и аз не посмях да им се доверя
    Благодаря ви предварително
    Компресията как е?

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

      Едва ли е от компресията, поне от казаното, че "зимата пали без грешка". Но пък както миналата зима си е палила без грешка, тази зима може да почне и да не пали.
      Описанието и направеното до момента по проблема не е достатъчно за да се дават оценки. Може да се правят само предположения, а с такива е пълно във всяка тема "защо не ми пали колата".

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

        Като загрее пак ли пали трудно?
        Зимата като загрее пак ли пали трудно?
        Стартера лесно ли върти?
        Преди време на един приятел измислени майстори му напраскали втулки в стартера като загрее и затягат и познай!!
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

          Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
          Като загрее пак ли пали трудно?
          Зимата като загрее пак ли пали трудно?
          Е, ако беше така... Отговорът щеше да е по-лесен.Примерно износена помпа(ГНП) прави същото.
          Ама е написал само при първоначален старт.
          А и това "е" в края на означението на мотора, разширява доста алтернативите...(не винаги некоректни стойности на датчиците се отчитат и записват като грешки, а пък понякога създават проблеми).

          Кажи и мненията на сервизите, пък тогава да мислим пак.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Е, ако беше така... Отговорът щеше да е по-лесен.Примерно износена помпа(ГНП) прави същото.
            Ама е написал само при първоначален старт.
            А и това "е" в края на означението на мотора, разширява доста алтернативите...(не винаги некоректни стойности на датчиците се отчитат и записват като грешки, а пък понякога създават проблеми).

            Кажи и мненията на сервизите, пък тогава да мислим пак.
            Обикновено като се закачи някоя жица където трябва и се гледа в реално време, грешните показания лъсват. Само дето не знам как е точно при тоя двигател хавата с жиците.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

              Аз бих започнал с подгревните свещи.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                Здравейте,трудното палене най-вече се проявява при първоначално палене и е някъде около 5-6 сек и не го прави всеки път.Като загрее пали по лесно но пак не е като други дизели може би има значение и модификацията на двигателя(1кз-те).Та като ходих в BOSH ми казаха че най-вероятно е от реле за подгрев на свещите но така и не ми се обади или не му се занимава или е размислил че нее това проблема при положение че аз му звънях 2 пъти.На другия Дизел сервиз ми казаха че нее от релето а от някакво предварение ама на помпата или на турбото не се сещам но искаше да бърника помпата но аз се отказах е те тва е аз си мисля че е нещо по електрониката понеже двигателя е с електронно управление и щом като не го прави всеки път а когато му дойде.Компресия не сам мерил но мисля че няма нужда.Е тва е ако имате други идеи пишете то така или иначе и аз ще ходя на други места да питам.Свещите също сам ги проверявал.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                  Аз бих започнал от подгряването. Цялата му верига - жици, букси, реле, свещи. Ако всичко е наред, все пак бих премерил компресия, и ако и там всичко е наред, бих проверил стартера. Ако всичко това до тук е наред, бих опитал друг акумулатор. Ако и с акумулатора всичко е наред, значи е нещо по горивната система. Като за начало преглед на всички маркучи и тръбички за пукнатини и гниене, за боклуци тук-там. Смяна на горивния филтър. Ако отново няма промяна - маркуча от филтъра и маркуча за обратна нафта - директно в туба. Ако пак няма промяна - то друго освен помпата не остана.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Като за начало преглед на всички маркучи и тръбички за пукнатини и гниене, за боклуци тук-там. Смяна на горивния филтър. Ако отново няма промяна - маркуча от филтъра и маркуча за обратна нафта - директно в туба. Ако пак няма промяна - то друго освен помпата не остана.
                    Подкрепям. При мен бе напукан, почти невидимо, маркуча от резервоара към помпата. Смуче въздух помалко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако пак няма промяна - то друго освен помпата не остана.
                      Остана, и точно ти го спомена преди това. Връзване на правилните жици на правилните места от правилните хора.Диагностика на електрониката. Така освен помпата се проверяват и датчиците, които също са потенциални причинители на различни проблеми(вкл. и като този).Аз лично бих започнал от това, заедно с проверка на подгряването(най-малкото ще е полезно профилактично да се погледне). Горивния филтър си се сменява още преди всички процедури. После проверка за херметичност по маркучите и/или слагане на прозрачни такива. Признаците са типични и за повреден обратен клапан за гориво.(Т.е. "падане" на горивото при по дълъг престой).
                      Акумулатор и стартер биха се разпознали по слабото въртене, та едва ли е от тях.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Акумулатор и стартер биха се разпознали по слабото въртене, та едва ли е от тях.
                        Съвсем не е сигурно това. Брал съм ядове със скапан стартер. По нищичко не се познаваше че върти мудно. Колата не искаше да запали на стартер, а палеше като кибрит при бутане/дърпане.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                          ОК, съгласен съм, че не е сигурно, та затова съм писал "едва ли", а не че категорично не са.
                          Но нека да е с акумулатор за проба, че аз по тази логика "...да не би все пак да не му стигат оборотите при старт", си купих чисто нов акумулатор, но се оказа че е било напразно.(за друг двигател, преди известно време)
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                            Та значи ходих и на диагностика в дизел сервиза нямаше никакви грешки , а относно акумулаторите са 2 и въртят много добре, само дето малко бендикса задържа но няма да е в тва проблема.
                            Горивния филтър е сменен, какво мислите за това реле за подгрев или предварението което ми казаха в 2 та сервиза само дето от единия не ми се се обадиха а на другия аз.
                            По веригата са много неща може от подгрева и там си още жици може и от някое маркуче или вакуми щото ги има такива а също така в студено време всичко се свива така че тогава няма проблем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Land Cruiser 95 трудно палене

                              Как провери свещите? Релето за подгрева може да се провери в момента на паленето дали подава на свещите. Принципно предварението се управлява от компа. С коя помпа си? Имаш ли електроника по нея?
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X