Обява

Свий
Няма добавени обяви.

читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

    Колеги от клуба на знаещите, от известно време моя тиранозавър 2 2,4i, 1997 г. пълен инжекцион започна да има странно поведение при работа на газ и на бензин – започна работейки на газ да ми харчи бензин, а и разхода на газ нарастна доста. Та питанката е следната къде в София освен в официалния сервиз на Нисан мога да си направя свестна диагностика и да отстраня повредата. А и двигателя не е поглеждан 2 години от както съм го купил (освен смяна на масла и консумативи).

  • #2
    От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

    Като за начало иди там, дето са ти слагали газовата. Щото мяза на проблем с нея.

    Или направи простичък тест - налей бензин и изхарчи газта докрай. Ако се държи нормално и с нормален разход на бензин, значи твърдо е газовата. Само не знам каква центровка са му правили, има ли аванс процесор и прочие подробности.

    Ако не свети check engine, така или иначе от компютъра нищо няма да прочетат.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

      спарки, благодаря ти за бързия отговор, но той тиранозавъра си дойде с холандски газов инжекцион Колтек 392 от германия. Аз го експлоатирам вече втора година но започна да харчи бензин без да съм го превключвал. Правен му е преглед и са сменени мембраните на редуктора на инжекциона. Стигнах до извода че на бензин има странно поведение и се появи шум като бълбукане, което внесе смут в мен.
      За това искам да му направя една диагностика на бензин и след това да почвам да боря газта. Защото разхода на газ без Балкана – само градско и извънградско комбинирано 18 л/100 км. check engine не свети.

      Коментар


      • #4
        От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

        Здрасти, бълбукане ако има значи не са ти го обезвъздушили и може затова да са ти проблемите. Но трябва да си я види читав майстор

        Коментар


        • #5
          От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
          Здрасти, бълбукане ако има значи не са ти го обезвъздушили и може затова да са ти проблемите. Но трябва да си я види читав майстор
          ...или да е пукната мембрана на изпарителя.

          Бе, газовите не са ми силата, честно казано. Ама превключен на газ, не трябва да пипва бензина изобщо, поне това със сигурност. Може някоя бензинова дюза да не затваря и да сълзи, и ако по време на каране на газ бензиновата помпа не се изключва, ефекта би бил точно тоя. А при автомобили с инжекцион и газови уредби, понеже се карат предимно на газ (логично ), цялата бензинова система рано или късно започва да дава такива истории - замърсени дюзи, разсъхнати мембрани, я на регулатор, я на помпа, и т.н.

          Двигателя пълен инжекцион ли е или моно?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

            спарки, отговарям отзад напред двигателя е пълен инжекцион (оказва се, че май е механичен инжекцион). В началото преди 2 години когато го купих не пипваше бензина. От няколко месеца забелязах, че започна да пада и вече съм почти на нула. При този газов инжекцион Колтек 392, колата пали на бензин и щом достигне 15 градуса по С преминава автоматично на газ, но бензиновата помпа не се изключва. Има някаква джаджа която лъже компютъра на инжекциона че този бензин е в повече и го връща обратно в резервуара. Аз също допускам, че става дума за сълзяща дюза (или дюзи) и за това търсех читав сервиз за да видим къде е проблема. Когато мина на бензин колата върви чувствително по–добре. Другия проблем, който не ми дава мира е че колата на газ при яко форсиране (без значение в движение или на празен ход) не ще да мине 4000 оборота, а се превключва на газ, докато на бензин стига до 7000 (само за проба–не съм такъв талибан да я юркам толкова). Мембраните са сменени преди около 2 месеца.
            Последно редактирано от renovod; 15-08-11, 18:19. Причина: пропуск на въпрос

            Коментар


            • #7
              От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

              Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
              спарки, отговарям отзад напред двигателя е пълен инжекцион (оказва се, че май е механичен инжекцион). В началото преди 2 години когато го купих не пипваше бензина. От няколко месеца забелязах, че започна да пада и вече съм почти на нула. При този газов инжекцион Колтек 392, колата пали на бензин и щом достигне 15 градуса по С преминава автоматично на газ, но бензиновата помпа не се изключва. Има някаква джаджа която лъже компютъра на инжекциона че този бензин е в повече и го връща обратно в резервуара. Аз също допускам, че става дума за сълзяща дюза (или дюзи) и за това търсех читав сервиз за да видим къде е проблема. Когато мина на бензин колата върви чувствително по–добре. Другия проблем, който не ми дава мира е че колата на газ при яко форсиране (без значение в движение или на празен ход) не ще да мине 4000 оборота, а се превключва на газ, докато на бензин стига до 7000 (само за проба–не съм такъв талибан да я юркам толкова). Мембраните са сменени преди около 2 месеца.
              1. Не ми е известно да има терано с механичен инжекцион. Има с електронен - моно, или пълен.
              2. На механичния инжекцион не му трябва компютър.
              3. Няма какво да лъже компютъра за излишния бензин. Управлението на налягането в рейката е изцяло механично, с механичен регулатор на налягане. Независимо дали дюзите пръскат или не, регулатора поддържа константно спремо вакуума в колектора налягане в рейката. Излишния бензин си се връща в резервоара постоянно.

              Компютъра, в зависимост от варианта му и датчиците, които чете, трябва да се лъже за най-различни неща. Каква е хавата при конкретния, нямам идея.

              Дюзите могат да ти ги проверят навсякъде, където се занимават с това. Няма нужда да е специализиран сервиз за терано. Обикновено ги чистят в някаква химия в ултразвукова вана, а ги тестват как пръскат като им пускат импулси.

              Това че на газ не може да се изфорсира говори за недостуг на нещо, предполагаемо гориво. Тоест, закарай я първо да и проверят и изчистят дюзите, а след това на читав газаджия. За съжаление конкретни хора не мога да препоръчам, защото никога не ми се е налагало да ползвам такива услуги.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

                Моят е със същия мотор и ГИ на Каргаз.Харчи в града 15 до 18л. газ на 100км +1л(зимата на къси растояния доста повече ) бензин заради паленето и прехвърля при 35градуса(минималната температура според газадийте е 25-27гр) на газ.Като не му достигне газта (при свършване например,при запушен филтър) си прехвърля веднага на бенз.Според мен проблема е някъде в газовата, още повече че е била на "ремонт".
                http://kolteclpg.8forum.net/t1-topic
                Дано това ти помогне.
                Последно редактирано от nikifori; 16-08-11, 11:40.

                Коментар


                • #9
                  От: читав сервиз за пълна диагностика на терано 2

                  Колеги благодаря за информацията. Наистина е пълен инжекцион – заблудиха ме едни разбирачи. За това търся читав сервиз да направя диагностика на ДВГ–то и да локализирам дали повредата е в дюзита–ако е така почистване.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X