Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

    На 3.07.2011 в малко селце в покрайнините на Екатеринбург е имало сблъсък между въоръжена бандитска група състояща се от азербейджанци и местните жители.Причината за сблъсъка е била, че местните жители са изгонили един циганин търгуващ с наркотици в селото.Азербейджанците са дошли заплашвали са ги да не се занимават с циганина, но въпреки всичко те му натъртват, че трябва да се махне и с оглед здравето си наркотърговеца се маха.На 3.07.2011 в 23.00 ч. през нощта пристигат около 60 азербейджанеца с 15 автомобили, стрелят във въздуха и свирят с клаксоните чупят една кола и пребиват един младеж, в отговор местните организират гражданска отбрана и започват да стрелят с ловно оръжие по кавказците - вследствие един убит азербейджанец .
    Въпроса е ако това се беше развило у нас, как щяхме да постъпим има много теми във форума във които, наши съфорумци дават съвети за физическа саморазправа но индивидуално, аз макар и да съм поддържал по - умерена линия, ми е интересно дали някой смята ама честно че някой негов съсед или повече съседи биха го подкрепили да изгони от блока, селото, махалата някой наркотъговец и след това да се опънат и на другата паплач.
    За съжаление, аз честно признавам че в такава ситуация не мога да разчитам на друг освен на себе си, но все пак може би съм изключение.
    Ето и материала, ако може да го коментирате, как бихте постъпили с вашите съседи, но моля за честни мнения - имате ли готовност да защитите семействата си?

  • #2
    От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

    Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
    ...
    Въпроса е ако това се беше развило у нас, как щяхме да постъпим има много теми във форума във които, наши съфорумци дават съвети за физическа саморазправа но индивидуално, аз макар и да съм поддържал по - умерена линия, ми е интересно дали някой смята ама честно че някой негов съсед или повече съседи биха го подкрепили да изгони от блока, селото, махалата някой наркотъговец и след това да се опънат и на другата паплач.
    За съжаление, аз честно признавам че в такава ситуация не мога да разчитам на друг освен на себе си, но все пак може би съм изключение.
    ...
    Най - вероятно първо ще изтрият темата.

    Коментар


    • #3
      От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

      Да, такова нещо в България е почти невъзможно да се случи. Единственото, за което това е показателно е, че тук колкото и да няма държава, то там това е така в още по-голяма степен...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

        В някое село или малък град може и да се организират и да си помогнат сами . Хората се познават и знаят , че ако не го направят - няма кой , но в големия град - абсурд . Там всеки е сам..
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #5
          От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

          Тук може комшиите да помогнат на лошите-само и само на теб да ти е зле!
          ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
          Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

          Коментар


          • #6
            От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

            Преди да се впуснете в ругателство по българите и България, нека ви напомня, че и тук в селата се действа именно така. Особено в по-планинските, където поне през къща има пушка. Разбира се, хората по очевидни причини внимават това да не стигне до медиите. Не ми е известно руснаците защо са раздули случая - може би го е направила държавата, заради разследването на един убит. Това в малките общности е нормално, навсякъде по света.

            В градовете е съвсем различно - независимо, дали градът е Русе, Хелзинки, Москва или Сиатъл. Има много причини в такава голяма и гъста популация да не се самоорганизира "милиция" и никоя от тези причини не са по-ниските лични качества на градските хора. Схемата за самоуправление на по-големите селища е по-сложна, прави се по-трудно и не минава само през кръчмаТА. Най-малкото, защото кръчмата не е една.

            Всъщност, тогава се и разпада този механизъм - когато някой отвори втора кръчма и тя се задържи.

            Коментар


            • #7
              От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

              Навремето в средата на 90-те години имаше подобен случай в с.Гложене обл. Монтана. Там врачански и плевенски мутри бяха окупирали близкия манастир и с месеци вилнееха из околията. Безбройните оплаквания на жителите и кмета до полицията не довели до нищо.
              Накрая на селяните им прекипяло и и се организирали и, когато мутрите влезли въоръжени в местната кръчма и започнали да стрелят направили престрелка, като по филмите за дивия запад. В кръчмата загинали двама или трима мутрафони. Оцелелите мутри се оттеглили в манастира, където били обсадени от разярените селяни. Няколко пъти кола ходила до Монтана да купува патрони за ловните пушки на местните ловци. След продължила почти едно денонощие обсада полицията дошла и спасила мутрите(каквато и беше функцията в тези години). В двора на манастира намерили множество крадени коли, незаконно оръжие и боеприпаси и пр. Мутрите се отървали от преследване от страна на закона и страшно се заканвали, че ще си отмъстят, но до ден днешен не са стъпвали там. Историята си я спомням от новините, но подробностите ги знам от колега ловец от Гложене.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

                Това май си е градска (пардон, селска) легенда...

                Коментар


                • #9
                  От: Битката в с.Сагра под Екатеринбург - 03.07.2011 или защити се сам!

                  Не е. Историята ми е разказана от първо лице с имената на участвалите в престрелката (включително и на мутрите).
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X