Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

    Става въпрос за този "кютюк" Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.06.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5937506
    Въпроса е ясен от заглавието!Причина.... карах с 34ки/ Super Swamper/ не съм усещал признаци на липса на мощ/сега минавам на 35/10,5/Имам и още един K160 SD33D който се ползва за части /не че има нужда/
    Гледам има вече доста добри и успешни монтажи на по мощни двигатели върху Патроли,та и на мен отдавна ми се иска да изхвърля трактора под капака Знам че кутията и раздатката са ми от старите чугунени /имам три/ но не виждам причина да не стане!Място по капака много!
    Разбирам че проблема не е само в подходящия двигател а и в правилния монтаж!
    Ако някой има идея или е правил......да сподели!И на който му се намира подходящ двигател.....
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

    Гроби ,що ти е нужен по мощен двигател ,какво не ти харесва в твоя мотор...Дай да изясним най напред как ще се експлоатира джипа с " по мощния " двигател - състезания ,експедиции или нещо друго .Нямаше те в Сливен за да видиш Бай Матьо и gemax какво шоу направиха с Патролите с гуми 35-ци (и двамата са с заводския RD28T ) без да изпитват липса на мощност .Ако ще сменяш двигателя слагай RD28T с турбо GT28 комплект със скоростите и си свиркай .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #3
      От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

      Не че нещо му липсва на моя,но нали имам два че да осакатя поне единия той щом въртя 85 см обувки без проблем ще върти и 88 см.
      Например Нисанския RB25DET по мощен и по лекичък от моя
      При колегата evgeniml сякаш добре се получи!Иначе ги зная много добре онези "мутанти" как се представят,особено на gemax,като беше с 33ки и го беше страх да не раздава газ!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

        Поинтересувай се от двигателите на БМВ. По точно от Е38. V-oбразните 3,5I и 4,0I имат предостатъчно мощност и ВМ. 3,0D пък се води като най добрия дизел от съвременните.
        Но, ще ти трябва цяла кола донор, ръчни скорости.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

          Потърси си някой Вайпър през таван.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Потърси си някой Вайпър през таван.
            Трудно се намират пущините! или някакъв реактивен двигател ще ми предложите!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?




              Е това е мечта..............
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                Убава и гуоема мечта си имаш.... Начи си и убав и гУоем.

                Сега по темата. Портални мостове надали ще имаш. Цената на придобиване им се равнява на стойността на колата ти по две. Може би по три или повече.... Мотора искаш голям. Евтино можеш да вземеш американските мотори от Грандове. 4 литра или 5,2.... Само че бензин. Нали се сещаш. Дистрибюторни капачки, свеши, кабели, протчее.... Управление, че ще си търси с оригиналния мозък кутията, ел.стъкла и стопове..... Филма е преколено голям.

                Ако искаш монстр - започни от окачване и поне ГП. Ако смениш ГП - мотора ти има достатъчен въртящ момент да върти 40". Като направиш окачване и си сложиш големите валяци - ако ти дойде слаб мотора, ще му мислиш..... Дали имаш кинти за останалото.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                  Този двигател според много "спецове"трудно се подава на тЮнинг,или помпата !Ако някой има идея как да го сръчкам малко да свирка!Сега му пуснахме малко повечко нафта и върви като бесен!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Гроби ,що ти е нужен по мощен двигател ,какво не ти харесва в твоя мотор...Дай да изясним най напред как ще се експлоатира джипа с " по мощния " двигател - състезания ,експедиции или нещо друго .Нямаше те в Сливен за да видиш Бай Матьо и gemax какво шоу направиха с Патролите с гуми 35-ци (и двамата са с заводския RD28T ) без да изпитват липса на мощност .Ако ще сменяш двигателя слагай RD28T с турбо GT28 комплект със скоростите и си свиркай .
                    Нещо ме ухапа по главата отвътре и веднага мога да продам евтино RD28T с чисто новото турбо GT28 и скоростната кутия комплект. Нисана върви като луд. Още утре мога да започна да свалям. Но имам нова изненада за феновете вече.
                    Samurai Gemax

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                      Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                      Нещо ме ухапа по главата отвътре и веднага мога да продам евтино RD28T с чисто новото турбо GT28 и скоростната кутия комплект. Нисана върви като луд. Още утре мога да започна да свалям. Но имам нова изненада за феновете вече.

                      Хубаво де, ама в неговия случай май ще трябва да сменя и мостове..... Че на ГР-а и И-то са "обратни". Имам предвид че на едното "прасе" е отляво, на другото отдясно......
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                        Опааа SD33D не го сменям за RD28T!То ако беше така щях да си потърся Y260 с такава моторетка!Има ги много и са достатъчно ефффтини!Колкото двигател скорости и мостове от Y60!Не е проблем да се монтират мостове от GR на моята раздатка и кутия,но гимнастиката не си струва,долу горе са еднакво здрави и издържливи!
                        Търси се по мощен заместител,не по трошлив!
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                          RB25.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            RB25.
                            в началото на темата питах за него!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв по мощен двигател да присадя на "стареца"....?

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              в началото на темата питах за него!
                              Знам...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X