Обява

Свий
Няма добавени обяви.

стария RAV4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: стария RAV4

    Първоначално публикуван от rudger Преглед на мнение
    зравеите искам да попитам за един проблем с моят рав4-95г. при стартиране на студен двигател лампата на маслото ми изгасва след окло 3-4 секунди, двигателят е много тих не хар4е масло само тая лампа ме дразни. Тампона ма задния деференциал наи последния ми е скъсан и като отпусна гаста притраква нещо от доло, тампона се вижда кои е скусания и проверих по магазините колко струва окло 250-300лв.цена с планката. Някои знаели за по евтин вариянт благодаря предварително.
    Сменял съм , колега ми каза , че е намерил по-задния , големия тампон за 60лв. Той ако не се лъжа , тракаше при отпускане на газта . На другата ми Тойота бяха скъсани предните - те са на едно като телефонна слушалка извито и са по един от двата и края . Търсих по магазините в Пловдив и не намерих . Съвсем близо до вкъщи рециклират тампони - занесох ги и ги помолих , ако може , за ми ги направят за същия ден - 50лв. за двата с бакшиша , по добри от оригинални . Ако си от Пловдив , мога да ти кажа къде да отидеш . Много чест проблем при Равовете .

    Относно конските сили - 136 са . Ако гледаш мобилето , има вероятност продавачите да са написали друго поради незнание .

    Лампата за маслото да стои 3-4 секунди е ОК дотолкова , доколкото проверяваш редовно нивото и е в нормите . Няма място за притеснение .

    Коментар


    • #32
      До: стария RAV4

      Благодаря за одговора по вупроса ми за тампона на задн.диференциал, за съжаление съм от варна и се сещам,че и тука някъде из варна рецеклират тампони, но непредполагах,че щеми свършат работа, ще пробвам и щте споделя. Много благодарности и за въпроса за лампата на маслото,купих си равчето на скоро и на първо четене това само забележките.

      Коментар


      • #33
        До: стария RAV4

        Мойто равче,което купих наскоро,за 1000км прегоря изпускателен клапан.Сигурно щото е "дръгнато" 167 000 на газ,а не е имало "вещо" лице да му направи реглаж на хлабината (между разпределителните валове и пуловете на клапаните).За 3S-FE тя е 0,19-0,29(всмукателни) и 0,29-0,39(изпускателните)мм.Ремонта ми стъпи около 500 лв с клапан 2-ра ръка(оригинален) за 25лв.От "Тойота" обявиха цена 70лв за клапан, и то гръцко или тайландско(тайвандско)производство,на това отгоре требе да си много тъп и упорит,за да свалиш и качиш цилиндровата глава без да сваляш мотора и скоростите.

        Коментар


        • #34
          До: стария RAV4

          Портретче в профил;
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-10-08_2233.jpg
Прегледи:1
Размер:18.9 КБ
ID:5070310

          Коментар


          • #35
            До: стария RAV4

            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
            RAV4 няма типични дефекти/слаби места.
            Защо пък решихте че трябва непременно да му протече рейка ?

            Има едно сериозно предимство - двигателя 2.0 е взет от модела Карина и ремонти/поддръжка на двигател са като на лека кола.
            Щото и на моя RAV "непременно му протече",затова.

            Коментар


            • #36
              Toyota Rav4

              Здравейте,колеги решил съм да си взема джипка града и евентуално за разходка из гората спрял съм се на Toyota Rav4 като идеята е да му сложа газова уредба.Какво ще ме посъветвате как са като машини? Извинявам се ако е писано по темата но неуспях да открия отговори на мойте въпроси.Предварително благодаря!!!

              Коментар


              • #37
                От: Toyota Rav4

                Коя генерация?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota Rav4

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Коя генерация?
                  2.0i тия който са до 2000година

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota Rav4

                    Тези стават. И на газ стават. Много здраво нещо. Но си е висока лека кола.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota Rav4

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Тези стават. И на газ стават. Много здраво нещо. Но си е висока лека кола.
                      Втората генерация не стават ли?
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota Rav4

                        И те много много стават, но БЕЗ газ. Третата не стават.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #42
                          От: стария RAV4

                          Спрял съм се на въпросния модел. Може ли още инфо за него, дългата база добра ли е?

                          Коментар


                          • #43
                            От: стария RAV4

                            Здравейте, става въпрос за първа генерация. Стандартния размер гуми е 215/70/r16 та въпросът ми е ще побере ли една височина повече без да опира 215/75/r16

                            Коментар


                            • #44
                              От: стария RAV4

                              Първоначално публикуван от ILKOBOY Преглед на мнение
                              Здравейте, става въпрос за първа генерация. Стандартния размер гуми е 215/70/r16 та въпросът ми е ще побере ли една височина повече без да опира 215/75/r16
                              Стават, искат малко "доработка" на подкалника - http://www.offroad-bulgaria.com/show...75#post3157075
                              И още http://4rav.ru/forums/toyota-rav4-Ne...i-i-rezina-t37, ама не знам дали ще те пусне без регистрация, пробвай.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X