Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cheroke 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
    Здравейте колеги!Оглеждам се за Grand Cheroke 3.0CRD.Изчетох темата,но никой не споделя детски болести и висока вероятност за скъпи ремонти!Нима няма,или просто не са толкова чести!
    Здравей колега, карам Jeep Grand Cherokee Overland WK 3.0CRD 2007 218к.с. Относно детски болести по джипа, мога да кажа следното: Някои модели страдат от лошо уплътнение на въздуховода към турбото, Крайслер имат обновено уплътнение, което е черно на цвят. Разбирай, че оранжевите на цвят уплътнения са старите и проблемни. Второ, при мен беше прецакано задното каре на предния кардан (не мога да твърдя, че това е често срещан дефект, просто при мен карето си беше заминало). Трето, често предните дискове се кривят при по-екстремно каране, затова е препоръчително, дисковете да са вентилирани и външно, не само вътрешно, тоест с дупки по тях за да се охлаждат по-добре. Четвърто, чест проблем са светлинките по таблото на климатроника и бутоните около него, крушките горят, а те са едни малки и запоени за самата платка. При мен смених 7-8 крушчици. Пето, модула на подгревните свещи може да направи проблем, когато някоя свещ си замине. Нещо, което за мен поне е негативно е многото електроника по джипа. Имай предвид, че джипа сигурно има поне 6-7 модула и както аз обичам да казвам още преди да си пръднал, той вече знае и го показва. Друго слабо място, са тампоните на предната стабилизираща щанга, аз съм сменил тампоните на предната и на задната.

    Относно мотора, 3.0CRD на Мерцедес е пъргав поне за мен и предвид 2300кг. тегло на джипа. От 0-100 ги прави за около 9 секунди. Разхода в града ми е около 15л. на 100, извънградско 11 някъде. Здрав мотор, не от най-икономичните. Събира около 9.5 литра масло, охладителната система е около 13.5 литра, скоростите събират около 4.3 литра при смяна на филтър. Раздатката около 2 литра или малко по-малко и диференциалите малко под два литра всеки май така бяха по спомен.
    Ето ти малко линкове, ако разбираш Английски да прочетеш:

    1. https://conflictedracer.wordpress.co...erokee-diesel/
    2. http://www.wkjeeps.com/

    Като цяло обаче, аз съм изключително доволен от моя, сериозни ядове съм имал само веднъж, когато в петък се прибрах от работа и всичко беше ок и в събота не пожела да запали. Причините бяха няколко, описал съм ги в тема тук във форума. Има колеги, като Еди Рангелов, Дядо Владо и други които са много грамотни по тези джипки, нека и те да кажат като хора които са правили такива, какви са им наблюденията.
    Последно редактирано от JEEP_WK3.0CRD; 12-02-16, 13:16.
    "По-лошо от това да не знаеш, е глупостта да си мислиш че знаеш"

    Коментар


    • #47
      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

      Освен горе описаните неща , по мое мнение без дисковете .
      1.Стъпков мотор за вихрови клапи
      2.Диференциали при липса на своевременна поддръжка
      3.Тампони на преден диференциал , само оригинални менте издържат с дни
      Успех с търсенето !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #48
        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

        Е понятието Вихрови клапи го чувам за първи път!Явно няма автомобил без проблеми!Важното в да не са генерални и колата да не спира като реши!До тук като слушам не са нещо кой знае какво!
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #49
          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
          Е понятието Вихрови клапи го чувам за първи път!Явно няма автомобил без проблеми!Важното в да не са генерални и колата да не спира като реши!До тук като слушам не са нещо кой знае какво!
          Колега, аз поне засега проблеми с вихровите клапи не съм имал (слава богу). Обаче щом Еди така казва, значи е така. Като цяло както казах, ако се подържат и обслужват навреме с правилните масла и компоненти, са безпроблемни.
          Друго нещо, което се сетих са амортесьорчетата на багажника, те често сдават багажа, при мен са ок, но на моменти особено в по-студено време леко изпускат, демек ще трябва да ги сменя в един момент. Хубавото е, че не са скъпи. Като всеки автомобил и тези джипове си искат своето от към подръжка, но нищо чак толкова фрапиращо поне според мен. Поздрави!
          "По-лошо от това да не знаеш, е глупостта да си мислиш че знаеш"

          Коментар


          • #50
            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

            здравей колеги
            навил съм се да си купувам гр чероки wk 3.0 crd, започвам да оглеждам , помагайте какво да гледам при покупка на този джип, някви скрити дефекти... за км е ясно ще искам номер на шаси и при дилъра да проверя за няква история... разбрах също че предните амове са им слаби места а също и лостчето на мигачи фарове къси дълги прави проблеми..амортиорчетата на багажника.. . някой ако се сеща да пише ,как да разбера колата с дпф ли или без? предварително благодаря на вс

            Коментар


            • #51
              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

              Първоначално публикуван от karlos4340 Преглед на мнение
              здравей колеги
              навил съм се да си купувам гр чероки wk 3.0 crd, започвам да оглеждам , помагайте какво да гледам при покупка на този джип, някви скрити дефекти... за км е ясно ще искам номер на шаси и при дилъра да проверя за няква история... разбрах също че предните амове са им слаби места а също и лостчето на мигачи фарове къси дълги прави проблеми..амортиорчетата на багажника.. . някой ако се сеща да пише ,как да разбера колата с дпф ли или без? предварително благодаря на вс
              здравейте отново
              днес четох в един английски форум се изработвало някъв утаител на картерните газове които спирал омасляването на моторчето на вихр клапи и от там следователно нямаш грижи повече с вихр клапи и с моторчето.. някой чувал ли е за такова нещо...и дали го е правил и най вече дали е имало нужда , някой ако се сети да каже как да разберем дали има дпф или няма без да лягаме под колата, номера на раманещо...поздрави

              Коментар


              • #52
                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                Не съм много сигурен, но от февруари 2007 мисля че са
                Mercedes-Benz GL 500

                Коментар


                • #53
                  От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                  Първоначално публикуван от karlos4340 Преглед на мнение
                  здравейте отново
                  днес четох в един английски форум се изработвало някъв утаител на картерните газове които спирал омасляването на моторчето на вихр клапи и от там следователно нямаш грижи повече с вихр клапи и с моторчето.. някой чувал ли е за такова нещо...и дали го е правил и най вече дали е имало нужда , някой ако се сети да каже как да разберем дали има дпф или няма без да лягаме под колата, номера на раманещо...поздрави
                  Тук го наричаме отдушник на картерни газове и имат проблеми има ги в наличност защото често се налага подмяна .
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                    Здр Еди
                    отдушника за карт. газове явно си е проблем но тук във форума не прочетох от собствениците да се сблъсквали с този проблем... На какъв пробег се появява проблема, какви са симптомите и смяната трудоемка ли е , може ли да си го напр сам?
                    благодаря много

                    Коментар


                    • #55
                      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                      Симптомите са теч на масло от всмукателната част на турбокомпресора , махаш декоративния капак и гледаш . Отдушника живее на десният капак на клапаните , сменя се лесно за около 15 мин.
                      За DPF ми прати VIN .
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                        Симптомите са теч на масло от всмукателната част на турбокомпресора , махаш декоративния капак и гледаш . Отдушника живее на десният капак на клапаните , сменя се лесно за около 15 мин.
                        За DPF ми прати VIN .
                        Здравей Еди,
                        Това да не е туй pcv valve ,дето тука в бг ми искаха 330лв.кожодери ,пък аз го купих от Германия за 33евро.
                        Mercedes-Benz GL 500

                        Коментар


                        • #57
                          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                          Да, за това става въпрос: PCV (Positive Crankcase Ventilation) Valve
                          Alternate/OEM Part Number(s): 5175514AB, PCV446

                          Тук има и още снимки.
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                            Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                            Здравей Еди,
                            Това да не е туй pcv valve ,дето тука в бг ми искаха 330лв.кожодери ,пък аз го купих от Германия за 33евро.
                            Да , Алекс го е показал при нас е 118 лв. имаме го на склад .
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                              От къде мога да намеря моторче за вихрови клапи за Jeep grand Cherokee 3.0 CRD 2006 и възможно ли е за това да не ми работи турбото и да влиза в авариен режим ?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                                От Балканстар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X