Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cheroke 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

    Не мога да отговоря с езика на технолог аз например попитах в jeep там кадето живеех и те ми отговориха.
    попитаха ме за номера на рамата и така.
    съжалявам че не мога да ти помогна маслото с дпф частици е 45/50 лева на литър и е пълна синтетика.
    радвай се ако не е.

    Коментар


    • #32
      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

      Първоначално публикуван от gre6nik Преглед на мнение
      500 лв е с филтрите (маслен, въздушен и горивен) и труда (20 лв), двигателя събира 9,5 литра масло - като ми казаха помислих че бъркат, все пак нали не е ветрогенераторна перка ама се оказа че и в книжката ми пише така. Бяха подготвили и филтър за купето ама се оказа че нямам такъв
      Маслото което сложиха е Castrol 5w40.
      Маслото за двигателя трябва да е 5W30-MB229.51.

      Коментар


      • #33
        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Маслото за двигателя трябва да е 5W30-MB229.51.
        Точно така.
        В една от другите теми за тоя джип, макар и като обща информация съм писал:
        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        ... Горе-долу има 10л. масло в двигателя - 5/30 и не може какво да е - МБ спецификация.

        Коментар


        • #34
          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

          Здравейте, нов съм във форума и от съвсем скоро съм собственик на въпросното возило(Grand Cherokee 3.0 crd limited), което много ми харесва, но малко ме притеснява разходът, който ми показва компютърът.Карам го от скоро и само в градски условия - София, задръствания, светофари и тн.Сменени са всички филтри и двигателното масло.Всеки изминал ден разходът се покачва, като последно днес варира от 19-22-23л/100км.Интересува ме нормално ли е това.Като стил на каране мисля че съм умерен.Сипвам от обикновената нафта на Еко.Сега съм напълнил резервоарът догоре и ше измеря реалният разход след около 100-200км.Поздрави на всички!

          Коментар


          • #35
            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

            Сигурен ли си, че показанието е в л/100км.... Да не би да е в MPG?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

              Да, за съжаление съм сигурен.Забравих да спомена, че го карам на кратки разстояния, около 5-6 км.Това също мисля е от значение.

              Коментар


              • #37
                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                Сигурен ли си, че километража ти е верен и ти показва точно изминатите километри? Ако изминаваш двойно повече от отчетеното, разхода ще е висок.

                Коментар


                • #38
                  От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                  Не знам какво ще рече"да ми е верен километражът".Нулирал съм отчитането на временен пробег "A" и "B".За този постоянния километраж не знам дали е верен, но не виждам причина защо да не е.То по тази логика всичко може да не е вярно, включително и показваният временен разход.Между другото тази вечер го покарах на поопразнени улици при смяна на скоростите на около 2000 оборота и до 100км/H и успях за около 7-8 км да сваля разхода до 16.9/100.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                    Първоначално публикуван от drbojo Преглед на мнение
                    16.9/100.
                    Засичаш само пълно/пълно в началото, после като му свикнеш ще го мислим ако има проблем. Сф градско трябва да е до 16 (13 стандартно).
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #40
                      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                      Засичаш само пълно/пълно в началото, после като му свикнеш ще го мислим ако има проблем. Сф градско трябва да е до 16 (13 стандартно)
                      Така и ще направя.Като имам реални показания ще пиша.Благодаря!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                        Такива стойности показва на къси дистанции, със задръствания. И аз имах подобни притеснения и го нулирах на всяко зареждане. Остави за две-три хиляди км. Ако пътуваш и извънградско, нещата ще изглеждат по-реални и приемливи. И като успееш да закротиш на някакъв среден около 11 ще ти е едно хууубавко...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #42
                          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                          Първоначално публикуван от drbojo Преглед на мнение
                          Така и ще направя.Като имам реални показания ще пиша.Благодаря!
                          Пълно-пълно е вариант само когато се движиш. За съжаление, последния месец в София няма голямо движение. Ще се депресираш повече. Как очакваш да добиеш реална представа, като минаваш 70-90 км за 8-11 часа. Аз опитвам да не го смятам софийското-градско. Ако искаш евтино- карта за метрото.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #43
                            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                            Такива стойности показва на къси дистанции, със задръствания. И аз имах подобни притеснения и го нулирах на всяко зареждане. Остави за две-три хиляди км. Ако пътуваш и извънградско, нещата ще изглеждат по-реални и приемливи. И като успееш да закротиш на някакъв среден около 11 ще ти е едно хууубавко...
                            Пълно-пълно е вариант само когато се движиш. За съжаление, последния месец в София няма голямо движение. Ще се депресираш повече. Как очакваш да добиеш реална представа, като минаваш 70-90 км за 8-11 часа. Аз опитвам да не го смятам софийското-градско. Ако искаш евтино- карта за метрото.
                            Абсолютно съм съгласен, движението в София не може да се сравнява с почти никой друг град в България, та какво значи тогава "градки разход".Едно е да караш в задръстванията в София, в пиковите часове, друго е в Тутракан примерно.Постепено започвам да разбирам, че на този свят евтино много много няма.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                              Избираш си една неделя за засечки, палиш Жипката и завърташ едно кръгче, за да загрее добре. След това си избираш бензиностанция и колонка. пълниш до горе и хващаш пловдивската магистрала. На Ихтиман въртиш обратно и се връщаш на същата бензиностанция и колонка. Пълниш пак догоре и се усмихваш, доволен от разхода.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                                Здравейте колеги!Оглеждам се за Grand Cheroke 3.0CRD.Изчетох темата,но никой не споделя детски болести и висока вероятност за скъпи ремонти!Нима няма,или просто не са толкова чести!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X