Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако може помогнете със съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако може помогнете със съвет

    Имам Suzuki Rm 250. На 15 години съм и искам да ида при приятел в село Бъдеще.Аз живея в Стара Загора. Ако някой може да ми помогне за черен път, защото не искам да ме хващат полицаите. Искам да ми обясните черен път Стара Загора - Бъдеще. Искренно ще съм благодарен на този който ми помогне!

  • #2
    От: Ако може помогнете

    Пуснах въпроса и в раздела за ендуро, следи си темата и там. Вероятно все някой ще помогне.

    Коментар


    • #3
      От: Ако може помогнете

      Правилният начин. Намираш приятел от Стара Загора който има документ за правоуправление на Suzuki Rm 250 и той те закарва при приятеля ти в Бъдеще. По черния път ако предпочиташ. Гарантирано че няма да те хванат полицаите защото няма причина. Няма да се страхуваш, ще ти е спокойно и приятно да се разходиш. Ще се видиш с приятеля си и ще се върнеш в добро настроение.

      Втори правилен начин. Чакаш да навършиш години и да си вземеш документ за правоуправление на Suzuki Rm 250. Плащаш си застраховки, данъци и т.н. и спокойно отиваш при приятеля си в Бъдеще.

      Коментар


      • #4
        От: Ако може помогнете

        Първоначално публикуван от DFormation Преглед на мнение
        Имам Suzuki Rm 250. На 15 години съм и искам .......
        15-годишните обикновенно не слушат съвети. Подозирам, че каквото и да ти кажат патилите, няма да послушаш. Ще намериш някой Гармин с карта и... газ.

        Затова те съветвам само да си вземеш добре зареден GSM и да предупредиш поне трима приятели какво си намислил.

        Черните пътища се пътуват по-сигурно когато не си сам.

        Не го приемай като критика. На твоите години ние правехме същите дивотии. ....и продължаваме.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Ако може помогнете

          Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
          Втори правилен начин. Чакаш да навършиш години и да си вземеш документ за правоуправление на Suzuki Rm 250. Плащаш си застраховки, данъци и т.н. и спокойно отиваш при приятеля си в Бъдеще.
          Само да вметна , че този модел май няма хомологация за движение по пътищата та ... тия неща не помагат.

          С питане до Рим се стига. Ако си сигурен в себе си и в мотора - екипирай се подходящо и хващай пътя. Все ще се намери кой да те упъти. Тук не е Сахара все пак.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Ако може помогнете

            На 15г си хващах колелото и отивах до Девня ( на 40км от Варна ) без да пускам тема как да стигна до там. Ако си влизал поне 4-5 пъти в час по география и знаеш на картата кое е север мисля че и само с помоща на гугълмапс ще се справиш. За 14км прав път все си мисля че някак си ще се справиш из полетата при положение че е пълно със селца из вашия район и когато излезеш там където не трябва, ще може да се ориентираш на къде да тръгнеш.

            И все пак варианта с велосипед ми се струва по удачен. 14км са ти няма и един час спокоино каране. Отделен е въпроса колко е натоварен пътя, понеже с велосипед си е малко гадничко по-главните пътни артерии.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #7
              От: Ако може помогнете

              За каране по черен път се изисква книжка?????!!!!!!!!
              А сега, де?
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: Ако може помогнете

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                За каране по черен път се изисква книжка?????!!!!!!!!
                А сега, де?
                Аре са. Всички сме го правили на тия години.
                М/у другото, на неговите години има световни шампиони по мотокрос, па и те нямат книжка.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Ако може помогнете

                  Не, не, аз питам сериозно - в България искат ли книжка за каране по черен път?
                  Щото тука няма такова нещо. Даже и талон не се иска.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ако може помогнете

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Не, не, аз питам сериозно - в България искат ли книжка за каране по черен път?
                    Щото тука няма такова нещо. Даже и талон не се иска.
                    По спомен "книжката" е свидетелство за правоуправление" на съответната категория МПС.
                    За път не става дума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ако може помогнете

                      А бе свикнали сме като сме извън асфалта да ни е позволено всичко, ама не е така. Не знам как е в сегашния закон, но когато аз го учех имаше тълкуване на понятието "път". Което не включва само асфалтирани или чакълирани. Отделно за да имаш право да управляваш някакво превозно средство, па макар и не по пътя се иска да имаш съответната категория. Няма значение дали изобщо има път.
                      Добре, че засега полицаите не ни закачат. Иначе, ако започне да се прилага буквално каквото е написано в закона-отвсякъде сме в нарушение.

                      Относно колегата с мотора-ако не излезе нещо конкретно(май няма да излезе де)-отваряй гугъл карти, направи си маршрута наум, и тръгвай. Съвети от рода на обаждане на познати откъде ще минаваш, носене на зареден телефон са само в плюс.
                      А ако имаш и някаква навигация с последната карта на Събин( в офроуд варианта) е още по-лесно.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ако може помогнете

                        ......Добре, че засега полицаите не ни закачат. Иначе, ако започне да се прилага буквално каквото е написано в закона-отвсякъде сме в нарушение......


                        Е стига колега....ще те спрат на някоя пътека или черен път и ....ще ни напишат АКТ!???
                        На кое място по точно ще напишат че е станало?До бук или до трънка, а може би третия храст по посока Варна от ляво.
                        Много добре си прилагат хората закона, инак ще има да пишат смешни обяснения......
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ако може помогнете

                          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                          ......... на 40км от Варна ......

                          И все пак варианта с велосипед ми се струва по удачен. 14км са ти няма и един час спокоино каране. Отделен е въпроса колко е натоварен пътя, понеже с велосипед си е малко гадничко по-главните пътни артерии.
                          26 км. за да сме точни. Е на връщане си е баир, но не и покрай езерото.
                          За второто с велосипеда си прав, от зор се вдигат 35км/ч. , без зор нормално 15. Ама щом му е мерак с маторя да гъзарее - нека. То от собствен опит се учи най-добре. Каквото и да стане, ще има опит. Дано всичко да е ОК.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ако може помогнете

                            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                            ......Добре, че засега полицаите не ни закачат. Иначе, ако започне да се прилага буквално каквото е написано в закона-отвсякъде сме в нарушение......


                            Е стига колега....ще те спрат на някоя пътека или черен път и ....ще ни напишат АКТ!???
                            На кое място по точно ще напишат че е станало?До бук или до трънка, а може би третия храст по посока Варна от ляво.
                            Много добре си прилагат хората закона, инак ще има да пишат смешни обяснения......
                            Достатъчно е дата , час и обяснение за местонахождението, особено ако сте без валидно СУМПС.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ако може помогнете

                              За различни неща говорим, ама нейсе.

                              А черните пътища минават през местности. А те си имат имена. Ако се реши да ни глобяват по буквата на закона-ще напишат "В местността "Ебемлия" Иван от Етрополе дал мотора на малолетен да се учи да кара". Или каквото там трябва.

                              Преди месец пожарникарите ми написаха акт заради неспазване на техните правила, а бях на моята си нива. И всичко си беше описано до последната подробност. Така, че има възможност, дано не се стига до там.
                              На село си караме бъгитата в една глинена кариера, и си мислим, че сме изрядни. Не сме, и то няколко пъти, но засега няма проблеми, дани и за в бъдеще да няма.

                              Това което го пиша е само една суха теория. И надали някога ще се приложи, но искам да обясня, че след като сме извън асфалта не сме царе. И там сме под ударите на законите, но добре, че няма кой да се заяде за буквата...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X