Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приключение на Паша дере

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приключение на Паша дере

    В момента съм във Варна и по една "случайност" съм с кални гуми на глигана, а днес поваля... Та си викам да се поразкършим утре из местността "Батова". Има ли мераклии от Варна и околностите да се понакаляме малко..?!!!

    П.П. Ако има желаещи, нека направо да звънят на 0878/936-103.

  • #2
    От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

    Ни дума, ни вопъл, ни стон..?!! А като се замисля, че първоначалната ми идея беше да се завра в лонгоза... Тъжно, наистина!

    Коментар


    • #3
      От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

      Ти си на почивка, ората бачкат...... Па и за един час искаш да сбереш сговорна дружина......
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

        Бях при Трага-та днеска и ми обясни ситуацията! Кой в бокса, кой на работа.. Разбирам, ама ми се кара, мама му стара! Ако трябва и сам ще тръгна, а ако ударя греда и не мога да се оправя сам - ще звънкам.

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

          Най-добрия начин да сбереш варненска агитка на едно място - да пуснеш зов за помощ ....... Е, не всичките, ама ще се събере тайфата.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

            Бе още не са ми пристигнали рошавите обуща ..........иначе защо не!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

              Е заиграхме се... Само, че в едно дере на "Паша дере". Злой, ти каква уста имаш - направо не е вярно!!! Снимки, разказа и хвалебствия за отзовалите се: по-късно.

              Коментар


              • #8
                От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                Само на мен никой не ми се обади...... Да се позабавлявам и аз....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                  Та ставам завчера сутринта (в събота) и гледам, че времето става за плаж (през прозореца) и вземам соломоновското решение, да поемем към Паша дере, където да съчетаем плажа с риболов, барбекю и офф. Натоварихме се в Глигана и поехме към дестинацията с очакването на един пореден прекрасен ден от семейната почивка. Още в началото на черния път (до "газостанцията") ни се даде да разберем, че нещата не са чак толкова прости и могат лесно да загрубеят - едно Пежо 405 безславно се връщаше на заден ход, след неуспешна атака още на първата кална локва с дълбоки коловози (по-принцип пътя е много хубав и проходим за леки коли). Дадохме път на паркетното возило с нескрита нотка на гордост и поехме на долу под завистливия поглед на шофьора на Пежото. По иначе хубавия път се бяха образували кални локви с дълбочина от по половин метър (който е ходил към този район е забелязал странната глинеста горска почва омесена с пясък и чернозем от която се получава доста неприятна хлъзгава кал), но Глигана щастливо шляпаше през тях на втора бавна, управляван от изнервената ми съпруга - под моите напътствия. Въпреки, че новите МТ-2 на Гудридж с които обух стария дарак се държаха повече от добре в рядката кал на локвите и коловозите, ми направи впечатление, че калта е много хлъзгава и дори най-леките странични наклони "дърпат" джипа към овразите, които бе изкопал както разбрахме по-късно поройния четири-часов дъжд, който се бе изсипал в петък. Само подаването на повечко газ и лекото дрифтиране можеха да задържат джипа на пътя - без някоя от задните гуми да падне в овразите и да легнем на мост. До тук добре - стигнахме до горичката над лимана, където обикновено палаткаджиите правят лагерите си и видяхме първите сериозни белези от отминалата стихия - следи от буйни водни потоци дошли от към гората - издълбани дълбоки оврази, кални наноси, полегнала растителност и т.н. На плажа разрушението беше наистина огромно (не можах да го позная в началото) - половината пясъчна ивица липсваше, отнесена в морето от прелелият лиман, много кални наноси, дълбоки по 2 м. пясъчни каньони с отраязани от водата брегове и т.н. - все неща които ти казват "Нямаш работа тук, когато си със семейството си (жена и тригодишен син) и си сам (няма друг джип)"!!! Пътя на долу - към самия плаж е стръмен, със страничен наклон и обратен вираж в лекия десен завой. Водата бе издълбала стария овраг до колосалните 1,5 - 2 м. дълбочина, повърхността му бе лигава (буквално), а от другата му страна има дере (с което щяхме да си поиграем малко по-късно). Слязох от джипа (вече карах аз), слязох до долу оглеждайки метър, по метър маршрута и реших да сляза с джипа до плажа. Свалих баща ми, съпругата и детето за всеки случай и слязох безпроблемно с едно-две подавания на повечко газ - за да не се изсипя в оврага. Долу не стига, че е мизерия от бурята ами духа и много силен източен вятър, морето бурно (не става за къпане и риболов) и след кратко съвещание решаваме да отидем до Бяла, където е по-на завет от източния вятър и евентуално би имало по-добри условия. И точно тук идва интересното. Току що слязъл по коварния път реших, че няма смисъл да го обхождам пак за да планирам маршрута си нагоре, обръщам джипа на пясъка омесен с кал, вкарвам на втора бавна и с почти мръсна газ и леко с вратите на пред се понасям нагоре (заради оврага и страничния наклон). Почти изкачвам баира и точно на пика на завоя (който вече ми се пада ляв), усещам удар отпред в дясно и докато се усетя - половината джип в дерето (после се оказа, че заради вирнатата в баира предница не съм видял един объл и добре замазан с кал не малък камък, който ме е изхвърлил в дерето). Скочих на спирачките, веднага дадох на задна да се измъкна и в този момент задно-дясно колело започна много плавно и красиво да се вдига във въздуха. Тук е момента, да отбележа, че ако имах блокаж на задния мост щях да се измъкна, но нямах и затова сеира продължи. Изкочих от шофьорската седалка като тапа и седнах от дясно, за да балансирам колата, през това време баща ми, вече бе успял да изкачи баира и да хване джипа за бронята и да го стабилизира. Извадих колан (трябват ми поне още три както се оказа) и вързах задницата за десния ресор. Баща ми и едно момче се хванаха на колана, а още едно момче донесе въже и осигурихме джипа на още една точка. Разпънах лебедката почти на макс и се вързах за едно дебело дърво, за да издърпам джипа с около метър и половина на пред (бях легнал здраво на предния мост, като денивилацията между двете предни гуми бе над един метър - лявата висеше в дерето) за да мога да сложа джек-а и да си измъкна предницата от дерето, след като я повдигна и дръпна странично. С оглед на това, че предния мост бе заорал здраво в земята, а и теглех джипа срещу баира, моста се превърна в гребло, лебедката загря, а акумулатора ми даде фира (той си беше пътник и преди това), защото бе опасно да има някой в джипа и да форсира двигателя (тук е мястото да отбележа, че ако имах поне един полипласт - щях да се измъкна, преди да ми умрат тоците). И така изчерпал всички възможности да се справя сам, изгасих двигателя (ако се търкаля в дерето, поне да е със студен двигател и при евентуално разливане на масло или нафта да не си спретнем лагерен огън), удължихме колана с две въжета и го вързахме за едно дърво - фиксирайки задницата за всеки случай, въпреки, че вече беше стъпила и на двете гуми и се обадих на Тарга-та за помощ! По закона на Мърфи, единствения му наличен в движение джип бе без лебедка, а такава ми трябваше. Сети се той за един колега от кв. Галата с едно Терано - дълга база и почти веднага колегата се обади (много се извинявам, че забравих името му - такъв тъпанар съм си аз - трудно помня имена, а човека ми спаси задника) въпреки, че бе тръгнал на плаж със семейството си. След около 40 минути помощта дойде. Позиционирахме Тераното, вързахме го за едно дърво отзад и с помощта на лебедката му, изкарахме Глигана за по-малко и от 5 минути. Хората наоколо не можаха да повярват, че непознат човек дойде за нула време да ми помага, а коментара на съпругата ми бе следния: Чак сега разбрах какво представлява наистина този форум - дето не излизаш от него! Благодаря още веднъж на Колегата с Тераното - тези дни ще го издиря да черпя! Благодаря на Трага-та за логистиката (и него ще черпя). Горд съм, че съм част от тази общност!

                  Поздрави
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-08-11, 09:59.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                    Жоро е човека. На тенекеджия ще те водя ли?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                      Да, че на прибиране към София все някоя фуражка ще се заяде за лошия външен вид.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                        Ехе интересно плажче сте си спретнали. Добре че всичко е минало добре.

                        А на Паша дере от кога не беше ходил? След всеки голям дъжд положението там става все по-зле. Имам и аз едно тежко ходене ( по-скоро прибиране ) от Паша дере с лек автомобил. Още имам кал под колата от нея сигурно, а мина 1г. Много гадна тамошната кал.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                          От миналата година, но тогава не беше валяло...! Иначе като тинейджър ми бе любимо място за плаж, палатка и други работи... Тъжно е, че това остана последния девствен плаж около Варна.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мераклии за заигравка около Варна..?!!

                            За разходки около Варна, отгоре, в раздела Организирани разходки, има дори две теми. Тая нека остане като като история с щастлив край на Паша дере, но който има мерак да кара с варналии, да пише в другите теми.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X