Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ - работа на метан ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ - работа на метан ?

    Привет !
    Моля колеги които са конвертирали УАЗ с гориво метан да споделят
    своите впечатления!
    Разход на гориво,предварение на делкото,загуба на мощност?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: УАЗ - работа на метан ?

    Я кажи кой от вариантите искаш да правиш на метан, че да те откажем? Метанът е рядко безсмислено нещо за горска джипка, за фургон/бордови по-има смисъл, но пак зависи къде пътуваш.

    Коментар


    • #3
      На УАЗ модел 31514 монтирах под задната седалка две метанови бутилки, едната 30 литра, другата 40 литра.
      Зареждачката е на мястото на левия люк за зареждане на резорвоара.
      Левия резервоар е демонтиран.
      Изпарител Тартарини с мощност до 100кW.
      Уаза го закупих с монтиран карбуратор ОЗОН, двукамерен с пневматично отваряне на втората клапа.
      Карбуратора го разпробих и монтирах щуцери в най-тясната част на дифузиора ф10 с резба М10х1.
      Двигателя стартира без проблем на метан.
      Не се чуства осезаема и фрапираща загуба на мощност, двигателя се форсира добре и добре ускорява.
      Не съм правил проби с корекция на аванса, смятам на елкон да настроят предварение за метан.
      Колеги с повече опит да споделят опит с работа на метан.
      Поздрави!

      [Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр140[1].jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5294568

      това е УАЗа на метан.
      Последно редактирано от CarTest™; 06-08-11, 09:13.

      Коментар


      • #4
        От: УАЗ - работа на метан ?

        30+40 литра метан прави около 90км пробег с УАЗ. Или 4 часа в гората. Какво точно правиш с тоя УАЗ?

        Коментар


        • #5
          От: УАЗ - работа на метан ?

          Здравей колега,имам УАЗ469Б с метанова уредба с 2 бутилки по 30л.
          Сменил съм 3 мотора за 10 месеца.Оригиналния мотор бе УМЗ 451МЕ,нямаше много сила и бях разочарован,мислейки,че е от метана,оказа се счупени сегменти и разбито легло на ризата на 3ти цилиндър.Замених го с ЗМЗ 21АЕ джипа литна,100км/ч по асвалт не бяха проблем а в гората бавните се включваха малко по рядко.
          След това взех ЗМЗ 24Д и му направих основен ремонт,като сложих 92мм бутала,разликата спрямо 21 мотора бе чувствителна,там където с 21 бях на 1ва бавна с 24 бях на първа бърза.Мисля,че това се дължи на по-късите биели,което му позволява да се размотава по-бързо от УМЗ мотора и да има ряз нещо важно за метана,който прави двигателите които съм карал мудни.
          А и главата заводски е 94мм мисля,компресията е 8.2 срещу 6.7-7атм. на УМЗ.Карборатора ми е Г126м,карал съм и с едно камерен и също съм доволен.Най важното за метана е въздуха,трябва да е ограничен иначе няма палене и вървене.За двукамерния ми карборатор въздухът е затапен като отвора е около 1/8 от заводския!Дано съм бил полезен.
          Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

          Коментар


          • #6
            От: УАЗ - работа на метан ?

            А дали изобщо влиза в гората или колегата го кара градско нека да сподели също така тези бутилки тежат доста не клекнали отзад ?
            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

            Коментар


            • #7
              От: УАЗ - работа на метан ?

              Едната бутилка тежи 40кг. другата 35кг. с крепежа приблизително 80 кг. двете.
              Не мисля че един УАЗ може да "клекне" дори и от 160кг.
              Уазовия двигател работи учудващо добре на метан- без детонации, загуба на ниски обороти , и без фрапираща загуба на динамика.
              Като недостатък може да се изтъкне ограничения преход.
              3,2 литра метан = 0,571 кг метан = 1 литър бензин

              70 литра обем на резервоарите се приравнява приблизително 20 литра бензин.

              Но все пак метана е алтернатива, и тепърва ще навлиза при тези цени на бензина.
              Поздрави !

              Коментар


              • #8
                От: УАЗ - работа на метан ?

                Е така теглото е поносимо но ако искаш да имаш по голям запас от гориво теглото на бутилките скача доста засега карам на газ но знае ли се може след време да се мине и на метан .
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • #9
                  От: УАЗ - работа на метан ?

                  имам интерес по темата,но нали все правим сметки-колко пари ще ни струват 100 км на метан и за колко време,по скоро за колко километра ще се избият парите за метановата уредба,няма ли колеги които да споделят, че сметките да излязат по точни...
                  основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                  Коментар


                  • #10
                    От: УАЗ - работа на метан ?

                    На УАЗ при сегашните цени метанова уредба няма да се изплати никога. Все ще намериш кога да ти свърши метана насред нищото и бензинът ще ти изяде цялата преднина пред пропан-бутана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: УАЗ - работа на метан ?

                      Моята ужаска е модел буханка,не че не ходя по язовирите за риба,не че от време на време не я вкарвам по нивите,за да скъся пътя, и често си мъкна разни товари с нея,но и живея на место където пътят е черен-вилна зона ,като завали е кал ,ако вали сняг е заснежен и няма кой да го изчисти ,освен това метан станцията е на километър от мене, събота неделя навъртам по около 100-200 км и искам да си направя сметката изгодно ли е икономически да троша пари за метан...
                      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                      Коментар


                      • #12
                        От: УАЗ - работа на метан ?

                        Невежа съм и затуй питам - на ден днешен колко струва една метанова уредба + монтажа всичко заедно?
                        Навремето се канех да слагам на моя Гранд 5,2 газова уредба, по-точно да си отида с него до БГ и там да я монтират /беше около 3000 - три хиляди лева/. Като се замислих колко бензин може да се купи с тези кинти, колко бъзикни ще има по машината, колко място ще заема в багажника, загубата /дори и малка/ на мощност и не на последно място периодичното задължително обслужване на системата /според газаджията в София/, разправийте и данданията ................................ и се отказах.
                        Братче, от икономий и спестяване никой не е забогатял. Ти си знаеш, но все пак не си набивай мечки, както обича да казва един приятел .
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: УАЗ - работа на метан ?

                          Привет!
                          Изборът за работа на метан е специфичен при всеки различен случай.
                          Важно е дали има метанстанция близко до обичайното местодомуване, с цел избягване
                          на празен пробег.
                          Уаз с бутилки около 70 литра има ориентировачен пробег 100 километра, разбира се ако
                          е тежък преход по горски пътища ще има известна редукция.
                          Разходите за поставяне на уредба са приблизително:
                          - 2бр. метанови бутилки/употребявани/ общо 70литра приблизително 200лева без кранове.
                          - 2бр. крана - 100 лева.
                          - изпарител - 200лева.
                          - зареждачка 40 лева.
                          - манометър 40 лева.
                          - тръба 25 лева.
                          - превключвател газ-метан 25 лева.
                          - бензинов клапан 25 лева.
                          - магистрален клапан 80лева.
                          - изпитание на бутилките и протокол 30лева на бутилка.
                          - издаване на паспорт 30 лева.
                          - крепеж, нипели и буренца - 40лева.
                          - монтаж - средно 200лева.

                          Приблизително 1100лева минимум.
                          Но при разход 13лева на 100километра, и при системно каране инвестицията си заслужава.
                          При бордови Уаз не е проблем да се монтират и бутилки за пробег 200-250километра.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: УАЗ - работа на метан ?

                            Около 900-1200лв в момента,е цената на метановата уредба.Но аз съм привърженик на пропан-бутана,карам вече 150 000км,мерцедеса и съм сметнал че за 9г,съм могъл да си купя още два за разликата бензин -газ.

                            Коментар


                            • #15
                              От: УАЗ - работа на метан ?

                              Първоначално публикуван от lubomir22 Преглед на мнение
                              Но при разход 13лева на 100километра, и при системно каране инвестицията си заслужава.

                              Ако уаз-а е читав и газовата уредба добре монтирана и настроена цената ще ти е горе-долу 17 лв. Незнам колко трябва да го караш този уаз че да избиеш тези 4 лв разлика.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X