Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ - работа на метан ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: УАЗ - работа на метан ?

    Първоначално публикуван от military extreme Преглед на мнение
    Какво общо има маслото с разхода,аз на Патриота слагам евтино масло,което за сметка на това сменям по-често и разхода ми е твърдо 9-10кг извънградско на 100км.
    Има, има общо. Има такова нещо като вискозитетни и температурни класове. Не знам какво е за теб евтино масло, но ако смениш 15/40 с 5/30 зимният разход може и с 20% да падне. А на УАЗ (ако е наред) можеш да му сложиш и едното, и другото.

    Коментар


    • #32
      От: УАЗ - работа на метан ?

      Разхода на метан при мен се вдигна когато сложих по-големи гуми,което е нормално разбира се.За маслото не знаех но определено ще пробвам с 5/30.

      Коментар


      • #33
        От: УАЗ - работа на метан ?

        Първоначално публикуван от military extreme Преглед на мнение
        определено ще пробвам с 5/30.
        Помисли си първо дали има смисъл - трудно ще го намериш под 15лв/л, а за УАЗ трябват бая литри.

        Коментар


        • #34
          От: УАЗ - работа на метан ?

          5/30 e тънко масло за Уаза и ще почне да го гори по малко !

          Коментар


          • #35
            От: УАЗ - работа на метан ?

            "тънко" е точно колкото М10Д, с което вървят всички УАЗи (вискозитет SAE30 при 100 градуса). Само дето за разлика от М10Д на студено не става на пача.

            Коментар


            • #36
              От: УАЗ - работа на метан ?

              Много точно казано Ясене , лесно стартиране при студен двигател, намален разход и дълъг живот на мотора . Между другото ,при -15 и нагоре почва да се замисля на метан (мое наблюдение)
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #37
                От: УАЗ - работа на метан ?

                При големите студове се оказа че няма каде да заредиш!
                При -20 градуса половината компресорни станции замръзнаха.

                Коментар


                • #38
                  От: УАЗ - работа на метан ?

                  Зарядните метанстанции ме вкарват в размисъл!
                  Почти винаги изразходвам метана до край. На едната метанстанция зареждат повече килограми но изминавам по малко километри.
                  На другата зареждат по-малко килограми но изминавам повече километри.Маршрута ми е един и същи и упражнението го правя многократно.Едната работи на 200бара другата на 220бара. Струва ми се че дебитометрите им понякога не работят коректно. Получавам разлики до 30% разлика в пробега при различните станции.А не мога да сваля бутилките и да меря килограмите преди и след заряд.

                  Коментар


                  • #39
                    От: УАЗ - работа на метан ?

                    Първоначално публикуван от lubomir22 Преглед на мнение
                    На едната метанстанция зареждат повече килограми но изминавам по малко километри.
                    Това е нормално при различна температура. Ако едната е по-далече от тебе - нормално. Разлика 30% не, ама 20% и аз съм получавал, даже и от една станция. Ако не искаш да те работят, сложи си манометърче и термометър на бутилките, а аз ще ти дам формула да познаваш колко газ имаш в килограми.

                    Коментар


                    • #40
                      От: УАЗ - работа на метан ?

                      Предполагам че дебитомера на метан колонката изчислява налягане,температура,скорост на флуида през някаква капилярка ,но при толкова променливи сигурно калиброването им е малко относително.
                      На уредбата имам монометър, но не и термометър.Бутилките ги пипам с ръката и пробвам дали са горещи.
                      От метрологията дали имат методика за проверка на метан колонки?

                      Коментар


                      • #41
                        От: УАЗ - работа на метан ?

                        Първоначално публикуван от lubomir22 Преглед на мнение
                        От метрологията дали имат методика за проверка на метан колонки?
                        Определено имат. Виждал съм ги с контролна бутилка и везна на метанстанция в София.

                        Коментар


                        • #42
                          От: УАЗ - работа на метан ?

                          Колеги здравейте,не отварям нова тема свързана с газковия карборатор,защото работата на този карб е на метан и мисля,че въпроса е за тук.Вчера монтирах газков карб,джипа запали от раз с настройките на изпарителя и тройниците за стария карб,което ме учуди малко,но работеше на високи обороти и не реагираше никак на дроселите.Започнах да настройвам изпарителя,намалих горовото и двигателя започна да реагира на педала на газта,но само при първите няколко подавания на газ след което държеше високи обороти и не реагираше по никакъв начин на педала на газта докато плавно сам не си свали оборотите до нормалните и чак тогава пак реагира на педала.Направи ми впечатление ,че реагира със закъснение на даването на газ.пуснах му повече метан и започна да работи сам само на високи обороти а при подаването на газ започваше да глъхне сякъш ще загасне(напълно обратна рекция за карбуратор).Заради работата на метан се наложи да ограничим притока на въздух с една ламаринка на дифузиора на карбуратора с близо 80%,така джипа заработи нормално и започна да пали от всеки път,нещо за ,което мечтаех от самата покупка на джипа(беше си с метанова уредба).Благодаря предварително.
                          Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                          Коментар


                          • #43
                            От: УАЗ - работа на метан ?

                            Здравей, карборатора пробит ли е? Ако е пробит дупките трябва да са в най-тясната част на дифузьорите. Аз имах подобен проблем на ЗиЛ-а - работеше само на смукач ислед като коригирах мястото на щуцерите заработи нормално.

                            Коментар


                            • #44
                              От: УАЗ - работа на метан ?

                              Здравей Тони,да карбуратора е разпробит и като гледам е на най-тясното,но човека на който дадох карборатора да го разпробива е дал лек наклон на единия щуцер леко надоло а другия е хоризонтален,не знам дали това е проблем.Или самите щуцери са малки,дали има значение големината на отворите на горивните камери и големината на щуцерите.Варианта като при теб да работи на смукач,не знам дали е в сила то със затапения въздух все едно е на почти затворен смукач.И с напълно отворен и с почти затворен дифузиор на карбуратора промяна има като му спра целия въздух тръгва да гасне,а като махна ламаринката и целия дифузиор е отворен пак тръгва да работи нестабилно или гасне.Явно истината е някъде по средата,да уцеля новата смес за по-големите и едновременно отварящи се дросели.Абе незнам интересно ми е да разбера каква е причината,може би е нещо наистина елементарно,но за момента не го знам.
                              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                              Коментар


                              • #45
                                От: УАЗ - работа на метан ?

                                Колкото по голям карбуратор поставяш на Уаза толкова намалява скороста на потока на въздуха в дифузьорите, и става по мудна реакцията му при работа на метан.
                                За работа на метан препоръчвам карбуратор ОЗОН с монтирани щуцери в най-тясната част на дифузьора.
                                Какъв е смисълът да поставяме карбуратор разчетен за работа на двигатели 5000см3, и в същия момент
                                да го "припушваме".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X