Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за Peugeot P4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сервиз за Peugeot P4

    Гледахме ги с колегата Демо/Людмил/, доста бройки имаше до преди две седмици и не са в идеална форма, но за целите на колегата стават. За съжаление не обърнах внимание на цените.

    Коментар


    • #17
      От: Сервиз за Peugeot P4

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      не, не съм виждал. Става ли за нещо?
      Става за много работи, най-вече за "джипка". Тези от Драгичево са наистина доста зле, но то си им е отразено и в цената.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Сервиз за Peugeot P4

        В талона издаден от френското МО, с който идва колата, двигателя е записан като XD3 (152B). Това е т.н. атмосферен дизел. Монтиран е на Пежо 505,605, Форд Сиера, може и др. Двигателя и много стар и вече много рядък, което означава и трудно снабдяване с части. Има го и в разновидност с турбо и интеркулер 110к.с. Скоростната кутия е пак на Пежо-ръчна 4 степенна. Предавките са по-къси и от на Жигула, при 60км/ч. не си чувам и мислите. Човека дето ги продава каза, че почти всички ск.кутии са ремонтирани /вкл. и моята/. Защо ли? Върху всичко останало отдолу има прикрепена метална табалка с надпис МБ W460. Колегите са прави, че машините на външен вид изглеждат доста зле и разпаднати, то няма и как да бъде другояче, все пак са военни чеда на по 20-25 год. Приятно е обаче, че /поне моя/ отдолу изглежда не по-зле от 3,5 годишния лендкруизер. Няма грам ръжда, няма следи от удари е ще трябва да се смени някой и друг тампон. На всяка от машините има часовник с отработените до сега моточасове, при мен показва малко над 3200 мото часа, което спрямо изминатите км. /съгласно документите от търга/ прави средна скорост от около 34 км./ч., коментара е излишен. От машините там има и такива на по 50хил.км. Стига с хвалбите, че току виж ми се обадил собственика да ми дава комисионна. Това не е реклама внимаваите при покупка. Едно от нещата, които много ме кефят и заради, които го взех е сгъването на гюрука. Без особени усилия, палатката и тавана се сгъват /без да е необходимо демонтирането им/, предното стъкло пада върху капака и от тук нататък само вятър в косите и клони в зъбите.
        0888-629-839

        Коментар


        • #19
          От: Сервиз за Peugeot P4

          Я кажи как минаха тестовете, нещо снимки
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Сервиз за Peugeot P4

            Дай ако обичаш снимки на твоето возило и ако не е проблем малко информация къде се продават,на какви цени и т.н.

            Коментар


            • #21
              От: Сервиз за Peugeot P4

              Всъщност двигателят XD3 не е слаган в Сиера, а в Скорпио. В 505 на Пежо–да, но в 605–не(в 604–да).В Сиера е XD2(2,3), както и в други модели на PSA и в много други. Това са двигатели на Indenor и са се доказали с времето. Конструкцията им е опростена, с долен разпределителен вал и ангренажни зъбни колела. Изцяло чугунени, барабар с цилиндровата глава. Има ги в различни варианти, както за транспортни машини(включително разни лодки), така и за стационарни(агрегати, помпи и др). Че даже и зимата палят добре. http://www.indenor-retro.de/pdf/MOTO...G komplett.pdf Така че двигателят, макар и слабовато-тракторен, си е железен и не би трябвало да е проблем на тази машинка.
              Между другото сметките за средната скорост, спрямо моточасовете са малкоо... Абе развеселяват, ама няма смисъл, че са твърде неточни.(няма как да знаеш, за колко време са навъртени тези моточасове, та да сметнеш средна скорост).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Сервиз за Peugeot P4

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                то си им е отразено и в цената.
                Само където никой не казва каква е цената .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Сервиз за Peugeot P4

                  Благодаря на колегата cecoa1 за уточненията, информацията която споделям съм намерил в Интернет и е без претенции за точност и изчерпателност. Хубаво е, че има хора които познават двигателя добре. А относно моточасовете, то устройството и сега си работи зацепва при запалване на двигателя и спира да цъка при загасванено му - демек мери времето през което същия е бил в действие. Само за сравнение ще споделя. В компютъра на колата има показател средна скорост, не знам как го изчислява и никога не съм се интересувал от него, от което вероятността да не е нулиран от дълго враме и голяма. Като си правих разните там сметки за средна скорост и за употребата на Пежото се сетих за него - показваше 39км/ч. Но това са несъществени неща за да си губим времето с тях. Снимки ще кача по-късно сега колата е в сервиза за смяна на тампони.
                  0888-629-839

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сервиз за Peugeot P4

                    Колега искаше да ти каже, че пробега делено на моточасовете не дава с точност средната скорост! Защото моточасовете се измерват и когато а-ла е на място(не се движи).

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сервиз за Peugeot P4

                      Първоначално публикуван от audit Преглед на мнение
                      относно моточасовете, то устройството и сега си работи зацепва при запалване на двигателя и спира да цъка при загасванено му - демек мери времето през което същия е бил в действие
                      Моточасовете не са времето, през което двигателят е бил в действие, а броят обороти, които е направил, изразени в часове стандартен за двигателя режим.

                      Т.е. на празен ход за 1 астрономически час ще ти нацъка 10-30 мото-минути, а ако го напънеш здраво - може и 2 моточаса да навърти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сервиз за Peugeot P4

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Само където никой не казва каква е цената .
                        На посоки 10000лв.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сервиз за Peugeot P4

                          Надолу.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сервиз за Peugeot P4

                            Колега като го подкараш драсни няколко реда как върви и как се държи на пътя и извън него .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сервиз за Peugeot P4

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Моточасовете не са времето, през което двигателят е бил в действие, а броят обороти, които е направил, изразени в часове стандартен за двигателя режим.

                              Т.е. на празен ход за 1 астрономически час ще ти нацъка 10-30 мото-минути, а ако го напънеш здраво - може и 2 моточаса да навърти.
                              Колега, сигурен ли си в това????
                              Обикновено брояча на моточасовете си е най-обикновен електрически хронометър, който започва да си върти двигателчето (или да тиктака часовника му ) при подаване на напрежение, без да се интересува дали въобще двигателя се върти... Стига му да е подаден конктакт (да е захранена веригата).

                              А колегата с машинката изкара ли я от бокса? Впечатления?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сервиз за Peugeot P4

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Колега, сигурен ли си в това????
                                Съвсем. Това е то моточас, другото са работни часове, машинни часове, астрономически часове и изобщо други работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X