Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поздрави от още един нов фен на тоиота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поздрави от още един нов фен на тоиота

    Здравеите от доста време се оглеждам за някоя Тойота и наЙ-накрая се сдобих с 4руннер 3.4 .ТоВа ми е пЪрва тоЙота и сЪс сигурност няма да е последната
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-11, 19:19.

  • #2
    От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

    Ами хайде честито и много безавариини. И аз преди да взема паджерото ги заглеждах.
    Даже все още ми е интересно какви са разликите межде хайлукса и 4рунера

    Коментар


    • #3
      От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

      Почти като при Паджерото и Монтерото....
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

        Хайде честито, ама дай да я видиме тази тойота.
        Имаше една тема (Представяне на нашите Тойоти) където се показват различни тойоти тук във форума но се поизгуби май...
        Коя година е (т.е. кое поколение рънер, автоматик ли е, с ръчни скорости, блокажи някакви ) и така нататък.
        Разбира се добре дошъл и много да те радва рънера.

        Коментар


        • #5
          От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

          За сажеление не знам как да кача снимки.Иначе е трето поколение с рачни скорости и е без блокажи на диференциалите.А иначе в Балгария се е появила през 2004та внесена от Колумбия на името на една испанка която 2010та я продава на човека от когото я купих.Колата явно е била преобращана защото купето е пребоядисвано доста некадарно но иначе двигателят и трандмисията са в перфектно састояние

          Коментар


          • #6
            От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

            Ухаа, сериозен мотор!Браво за избора и ... честито!
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

              Първоначално публикуван от batzoro21071978 Преглед на мнение
              За сажеление не знам как да кача снимки.Иначе е трето поколение с рачни скорости и е без блокажи на диференциалите.А иначе в Балгария се е появила през 2004та внесена от Колумбия на името на една испанка която 2010та я продава на човека от когото я купих.Колата явно е била преобращана защото купето е пребоядисвано доста некадарно но иначе двигателят и трандмисията са в перфектно састояние
              Бат Зоро,поздравления за избора на автомобил!
              Много безаварийни километри ти пожелавам и ако може малко на правописа да наблегнеш ,то няма да е лошо!
              Диско 300TDI
              Scott Purgatory
              0889 84 6161

              Коментар


              • #8
                От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                5VZ-FE - трябва му един TRD supercharger. С такава доработка са постижими резултати от сорта на 265 - 270 конски сили при около 4,600 оборота. Зад голямата вода такъв компресор, може да се открие за прилични пари и не е нужна никаква интервенция по управлението на мотора.
                Интересно ми е какъв е разхода на този звяр?

                Коментар


                • #9
                  От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                  Честито и от мен!
                  Трагичното не е смъртта, а животът, който
                  хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                  Чарлз Буковски

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                    Честито и много безаварийни!

                    За качване на снимки,виж тази тема:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16138
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                      Благодаря на всички за топлото посрещане в форума и се извинявам за правописните грешки в горните постове.
                      Просто през по голямаата част от годината ми се налага да използвам латиница ,което не ме оправдава разбира се .Деиствително се оказва ,че има доста добри лифтинг китове за модела а стига да иска човек може да впрегне осемдесетина магарета допалнително като и инсталира суперчарджер.TRD предлагат такъв на приемлива цена.
                      Та като цяло преспективата е обещаваща.но сега съм на етап обслужване ремъци ,ролки ,водна помпа ,хидравличен обтегач и тн.Течностите вече навсякъде са сменени ,в четвъртак от тоиота трябва да ми изпратят водната помпа и хидравличния обтегач и мисля след откриването на лова да сменя ангренажа.В началото си мислех да я закарам в сервиза на тоиота в Русе но при положение че това ще е първият 5VZ-FE с които се сблъскват не искам да се учат на моята тоиотка и предпочитам да знам какво е правено по нея.
                      А и процедурата детаилно е описана в нета.Иначе вече сме обути с обувки Кумхо KL71 265/75/16 и сме готови за голямата кал (стига да няма дълбоки коловози разбира се

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                        Пропуснах да отговоря на въпроса на "batbobo" относно разхода.Тук вече бях изненадан краино приятно. Колкото и да не е за вярване разхода е 9 литра на 100 км при скорост по километраж 100 км/ч реално предполагам с новите гуми в деиствителност скоростта е около 120 км/ч поради по големият им диаметър но GPS ът ще покаже. Иначе по черно гори колкото и сипя но пък както знаете "Кеф цена няма" .Единственото лошо при тоиотата е че не ми се слиза от нея и другите ми коли се сърдят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                          Първоначално публикуван от batzoro21071978 Преглед на мнение
                          Пропуснах да отговоря на въпроса на "batbobo" относно разхода.Тук вече бях изненадан краино приятно. Колкото и да не е за вярване разхода е 9 литра на 100 км при скорост по километраж 100 км/ч реално предполагам с новите гуми в деиствителност скоростта е около 120 км/ч поради по големият им диаметър но GPS ът ще покаже. Иначе по черно гори колкото и сипя но пък както знаете "Кеф цена няма" .Единственото лошо при тоиотата е че не ми се слиза от нея и другите ми коли се сърдят.
                          Честито за Тойотата,със здраве да я караш и много да те слуша.Колкото до разхода,аз не мога да докарам такъв с РАВа от подписа ми при извънградски растояния под 50км,а за 73ката да не говорим,така че ми звучи фантастично.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                            Честито и тук и да сложиш и снимки скоро
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поздрави от още един нов фен на тоиота

                              Първоначално публикуван от batzoro21071978 Преглед на мнение
                              Благодаря на всички за топлото посрещане в форума и се извинявам за правописните грешки в горните постове.
                              Просто през по голямаата част от годината ми се налага да използвам латиница ,което не ме оправдава разбира се .Деиствително се оказва ,че има доста добри лифтинг китове за модела а стига да иска човек може да впрегне осемдесетина магарета допалнително като и инсталира суперчарджер.TRD предлагат такъв на приемлива цена.
                              Та като цяло преспективата е обещаваща.но сега съм на етап обслужване ремъци ,ролки ,водна помпа ,хидравличен обтегач и тн.Течностите вече навсякъде са сменени ,в четвъртак от тоиота трябва да ми изпратят водната помпа и хидравличния обтегач и мисля след откриването на лова да сменя ангренажа.В началото си мислех да я закарам в сервиза на тоиота в Русе но при положение че това ще е първият 5VZ-FE с които се сблъскват не искам да се учат на моята тоиотка и предпочитам да знам какво е правено по нея.
                              А и процедурата детаилно е описана в нета.Иначе вече сме обути с обувки Кумхо KL71 265/75/16 и сме готови за голямата кал (стига да няма дълбоки коловози разбира се
                              Здравей

                              Честито за придобивката ,изключително рядка джипка за България. Двогателят е много корав ,както и всичко направено по нея ,специално анти-корозията.
                              През ръцете ми по ред причини са минали много точно такива 3-та генерация 5VZ-FE и много от тях са били "прясно" обърнати. Причнината е ,че първите 4 години от производството Тойота постояно вдигат Клурънса за да държат абсолютното лидетство в класа си. Единият ми личен рънер е 99-та ,когато е пика на клирънса ,11 инча на 265 гуми ,което за заводски клирънс е страшно много! От там и прекатурванията са често срещано явление

                              Гледам вече си купил безмислени ролки ,аз до сега такива не съм сменял или чувал некои да е сменил. Това не е ВАГ за бога! Иначе на сриозно ,водна помпа се смяна със всеки ангренаж ,не забравяй термстата. Капачките на радиатора са също много калпави и ги сменям по норматив ,шибан дезайн нито един от двата TRD дето имам по рафтовете не може да се навие на радиатора... За течностите само тойота червен антифриз. Двигателя му са случва прецакан койл или инжектор ,но общо взето при добра помпа и капачка никакви други проблеми. Ако ша караш из гората огледай и амбриажа на перката.

                              Друго по купето като е на лифт ,предни кормилни найрайници ,отделно много често изгнили и във предио на полу или пълно разпадене за връзките на стабилизираща щанга. От заде редовно запича клапата на задния диференциял ,като във следтвие на това протичат полуоските - на всяка такава джипка при смяна на масло пръскам клапите на дифа със масло и ги раздвижвам защото смяната на сеаловете после е изключително неблагодарна работа. Амортисиорите изпускат рани или къстно ,взимаш KYB червени и си решаваш проблема (може би най-скъпия възможен ремонт по таз джипка).

                              Между другото за тУнинг ,мотора ако не е много пребит си е предостатъчен. TRD chargera e хубав ,завива са лесно само че ЕКУ-то няма как да се препрограмира ,използват се някакви паразити който поради ред причини са направени от TRD да движат мотора със прекалено консерваитивни карти. Като резултат ефективния powerBand на мотор със чарджер изобщо не ме кефи (лично мнение).
                              1x 1.5JZ = 621NM
                              2x 5VZ-FE = 596NM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X