Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лаптоп, GPS, софтуер?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лаптоп, GPS, софтуер?!!

    След дълго мислене и прочитане на много материал май стигнах до някакво решение!! Моля дайте съвет, дали е нормално!!
    Значи имаме в наличност лаптоп, LSD TV и инвертор 12-220 волта в колата! Купуваме GPS приемник (приемат се съвети ), връзваме го към лаптопа (сигурно с блу ту, ама може и с кабел - зависи какво ще купим), изкарваме видеосигнала на ТВ-то отпред, лаптопа го прибираме някъде под седалката да не мандахерца по колата!
    Според мен предимствата са - няма нужда да се купува ПДА, а само примник, екранчето на ТВ-то е доста по-голямо от ПДА-то, лаптопа е скрит и не пречи на никой (няма да има нужда от щурман)!
    Опираме до въпроса за софтуера - има на лаптопа AutoRoute 2002 и 2007, ама там България и източна Европа хич ги няма!!
    Дайте идея за някакъв софтуер за който има карти за България, Румъния, Украйна, Русия!! Ако въобще има такова чудо!!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

    Тази схема е реализирана при мен вече повече от година. Но има някои неща които не бива да пропускаш.
    1. Провери си стиковката на изходите от лаптопа и входовете на LCDто голям зор видях докато изкарам качествен цветен образ.
    2. Лаптопа е желателно да бъде в подходяща кутия осигоряваща му добро охлаждане и същевременно да не събира всичкия прах (направих си тежка желязна такава за да не ме е страх и да стъпя от горе).
    3. Кутията с лаптопа да е закрепена максимално твърдо кам купето с оглед опазване на хардиска (маса, инерция)
    4. Кабелите да не се мотаят.
    5. Въпреки качествата на новите блутут приемници визирам Гармин10 препоръчвам МАР60CSx, с неговата антена си ОК на всякъде а имаш възможност да закачаш и външна (имам и двата приемника и съответно възможност да ги сравня)
    За съжаление за картите не мога да ти дам съвет аз си правя необходимите ми но това ми е професия.

    Коментар


    • #3
      Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

      Софтуер за навигация за Гармински GPS - nRoute

      За България карта - има. Информация в този форум - дал Господ.

      За други страни сигурно ще може да се намери нещо и то да върви, тъй като ще работи на РС-то.

      П.П. М/у другото, далеч на всички лаптопи във включено състояние ще понесат сътресенията, на които могат да бъдат подложени в движеща се кола.
      Някой път за хард диска може да е достатъчно едно по-яко друсване и ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Софтуер за навигация за Гармински GPS - nRoute

        За България карта - има. Информация в този форум - дал Господ.

        За други страни сигурно ще може да се намери нещо и то да върви, тъй като ще работи на РС-то.

        П.П. М/у другото, далеч на всички лаптопи във включено състояние ще понесат сътресенията, на които могат да бъдат подложени в движеща се кола.
        Някой път за хард диска може да е достатъчно едно по-яко друсване и ...
        Благодаря!!
        За хард диска знам, ама досега няколко пъти е пътувал по 2-3 хил. км. без проблем - дай боже още ще издържи!!
        А руснаците ми препоръчаха OziExplorer и WinRussa !!!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

          Здравейте,

          +1 за Ози(много готини карти) само дето при мен нещо среща ядове с Холукс 236 слим ... но не съм го и борил много да го подкарам.

          ПДА + ДжиПиЕс ми е екстра дори си слушам и музичка яко

          Поздрави
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

            Аз бях повече от година с комбинацията ПДА, ЛАптоп и Гармин10. Много е удобно, много гъвкаво, но има няколко неудобства. Като свършват батериите то това става на наколко устройства. Човек трябва да ходи със десетна зарядни. И най вече точността. Мога да сравня 60csx и Гармин 10. Разликата е колосална. Заради новия чипсет на 60-тиците при тях няма няма.
            Плюс на малкия гармин10 е че го слагаш на предния джам на колата/ джипа и навигацията се появява на екрана на телефона ти. Аз бях така и мога да ви кажа че е голям кеф. Картата на Събин върви и върху телефони.

            Въпрос на личен избор и на удобство.
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

              Колкото повече устроиства, толкова по-сложно и по-ненадеждна работа, аз бих препоръчал някой от по-добрите Гармински приемноци (аз ползвам Зумо550) или такъв с видео изход и дистанционно, Гармин имат и такъв - свързваш го към LCD-то и готово

              Коментар


              • #8
                Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

                Алекс , нали зумото не правеше тракове , или нещо не съм разбрал.Кой модел на Гармин е с видео изход и същевременно да е sirf III ?
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Алекс , нали зумото не правеше тракове , или нещо не съм разбрал.Кой модел на Гармин е с видео изход и същевременно да е sirf III ?
                  Зумото си пише тракове и то добре и с всеки нов фърмуеър става все по-добро, да се надяваме че някой ден ще стане Чудесно
                  от Гармин GVN52 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=134&pID=361 май става за вграждане и има видео изход, но не съм го пробвал

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

                    Разкажи ми малко повече за Зумото - когато го пуснаха направо пощурях за него и като разбрах , че няма тракове ми се дорева.Кои са слабите му моменти?(Сравнявам го 60цсх)
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      Разкажи ми малко повече за Зумото - когато го пуснаха направо пощурях за него и като разбрах , че няма тракове ми се дорева.Кои са слабите му моменти?(Сравнявам го 60цсх)
                      Може би е по добре да започна от Силният момент , а именно 3D визията - несравнимо по-удобно!

                      Минусите са че той е повече userFrendley т.е. с много по-малко възможности и "джвъчки" т.е. не можеш да изключиш lock on Roud освен ако не го свалиш от кредъла, не можеш да дефинираш какво да се вижда в полетата за данни (височината се появи с 3-тия фърмуеър и се намира на едно натискане разстояние?)....
                      Не ми се пише толкова дълго - с две Думи Зумото ми харесва най-много от всички Гармини (и не само) който съм ползвал до сега, а картата му за Европа е Супер (е с някой забележки) преведе ме през 5000км без грешки - Изключително практично и Удобно за ползване Устроиство

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Лаптоп, GPS, софтуер?!!

                        Благодаря - имаш 10 кока коли от мен
                        Като ми остане време ще ти се обадя да ми го демонстрираш на живо
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X