Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивен филтър за Trooper 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивен филтър за Trooper 3.0

    Имам много странен проблем с намирането на горивен филтър за Trooper 3.0. От Италия дошъл с някакъв нагоден филтър с двете тръбички на него от VW. Оригиналната стойка на филтъра я нямаше. Поръчах си такава от автоморга. Пасва си идеално на мястото и по снимките в нета е същата. Резбата е 20мм. Поръчах оригинален Isuzu филтър от Англия. Резбата му обаче е по-малка с някъде 1/2 до 1мм. Англичанина продава същите стойки и твърди, че на неговите стойки си пасва Освен това от него взех и двата маслени филтъра и си паснаха. Викам сигурно търговеца от моргата ми е пратил стойка от друго Isuzu. Звъня - потвърждава, че е същото, пък и на снимката е същото. Най-странното е, че като отида в магазина за този Trooper излиза филтър с резба 16мм. Шах. Сега поръчах един с 20мм резба и висок 13см за да се събере на мястото.
    Някой да има някаква идея защо се получават такива разминавания и какви филтри ви пасват?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Горивен филтър за Trooper 3.0

    Silverfox, горивният филтър за твоя трупър е същия като този с 3.1 мотор с размери от горната страна 20х1,5, долната му страна 36х1,5 /това е отвора за датчика/. Филтърът е с височина 142мм, ширина 96мм /sp 970/.

    ПП:
    Не знам дали си го сменил , ако не се лъжа твоя беше с АСК, там също трябва да има филтър за подмяна, идентичен е с филтрите на Омега А и Омега Б

    Коментар


    • #3
      От: Горивен филтър за Trooper 3.0

      Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
      ... /това е отвора за датчика/...
      В момента няма датчик. Не знам как са го шунтирали. Ще се огледам утре да видя дали е имало.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Горивен филтър за Trooper 3.0

        Дойде филтъра и верно си има отвор за датчик.
        http://www.hengst-catalog.com/en/fil...000/01/H17WK09
        Ама аз нямам датчик Някой може ли да погледне откъде излизат кабелите за датчика.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Горивен филтър за Trooper 3.0

          Аз също нямам датчик. Правил съм няколко такива автомобила и никой няма датчик. Ако стойката е оригинална филтри се продават в
          ЕВРО-07. Филтъра е без отвор за датчик а и на таблото няма лампа за индикация.

          Коментар


          • #6
            От: Горивен филтър за Trooper 3.0

            Направиха ми на струг тапа с резба и го затапих отдолу. На следващата смяна ще го мисля пак.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Горивен филтър за Trooper 3.0

              Нямат датчик за вода.

              Коментар


              • #8
                От: Горивен филтър за Trooper 3.0

                Филтърът за този Трупър излиза под името Isuzu Trooper - Wizard с размери височина- 100,5, ширина - 78,5 и с отвор 3/4х16.
                На Alco -SP 1114, на MANN Filter - WK 815/80 . За него пише, че е изцяло предназначен за Исузу, т.е. не съвпада с никоя друга марка и действително няма отвор за датчик. Цената, на която може да се намери в БГ е около 10 лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Горивен филтър за Trooper 3.0

                  А! Мерси! Следващия път ще знам какво да поръчам. В тази връзка, ако на някой му върши работа оригинален Isuzu горивен филтър
                  Isuzu Part. Number: 8-94394079-2
                  Fig Key Number: 041-036
                  да се обажда - имам 2 за подаряване. Само не знам за кое Isuzu стват.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X