Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

    Защо бе аджеба са толкова слаби дифовете на леката (heavy light)70 серия,които са 8 инчови,а на тежката(heavy duty) са устойчиви на натоварвания и съответно са 9,5 инчови в по голямата си част.
    Дали обаче има бавни дифове от "тежките" които да са с 4,88 предавателно число,или намират и се 8 инчови крона и пинйон които да се справят с натоварване?
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

    може би проблема е, че ползваш леката версия като хеви дюти и от там гърмят дифовете. Бавни дифове има. Стандартните май бяха 3.7 и 4.11(за 9.5 инча), но разни компании правят и други пинйон&корона

    BRAND NEW Ring & Pinion Gears available in sizes
    3.70:1
    4.11:1
    4.56:1
    4.88:1
    5.29:1
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #3
      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

      За леката версия - light duty (а не heavy light) има не малко производители на усилени корона и пиньон. Аз съм с такива. Потърси в гугъл за Precision Gear или Nitro Gear (има и други). Предлагат се и за тежката (heavy duty).

      Коментар


      • #4
        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

        Да,имах предвид light duty ,за лека серия,и тези усилените всичките съм ги разглеждал,но не срещнах 8 инчови корона и пинйон,усилени с 4.88 ПЧ,може и аз да не търся старателно.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

          Колега,пак ли му изкърти зъбите ,та пускаш такава тема.Сподели с какви гуми и какъв размер ги къртиш.Гледал съм,че много плуваш,да не е от водата?Темата е интересна и е добре да знаем какви са границите до които издържат дифовете,макар че аз с моята бензинка не вярвам да ги изкъртя и с 35ци.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

            Границите са ясни. За тези дифове - до 32" гуми ако колата се кара в гората. Ти можеш да караш и с 35" стига да знаеш какво правиш, да не е съзтезателно и да не се опитваш зорлем да счупиш колата.

            Коментар


            • #7
              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

              Аз джипа го подържам перфектно,особенно съм внимателен с маслата,и проблем с водата няма,профилактиките на мойто джип са много чести.Яро е прав до някъде за допустимия 32 инчов размер,но и агресивната шарка на гумата е важна,както и крака на водача,а най важния фактор е силата на мотора,2LT се справя отлично и трудно би нанесъл поражения по дифа,който е заложен серийно с 4.88,39/8,който е най бавния фабричен диф на 70 серия,обаче моя 1KZ-t,има 343 N·m въртящ момент......и да,пак счупих короната и пинйона
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                ...моя 1KZ-t,има 343 N·m въртящ момент......и да,пак счупих короната и пинйона
                Стандартно този двигател е под 300 нютона (~290 по спомен). Би ли споделил как го докара твоя до 343Nm?

                Коментар


                • #9
                  От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                  Само внимавай като ги поръчваш, че имаше някакви много дребни разлики с някакви шайби и май лагерите, и от едното не стават на другото. Ама не помня какво беше.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Само внимавай като ги поръчваш, че имаше някакви много дребни разлики с някакви шайби и май лагерите, и от едното не стават на другото. Ама не помня какво беше.
                    Покрай което се сещам и още нещо. Усилените щатски са реално за 4Runner, което налага отзад смяна на кожуха на дифа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                      Сложи си Патролски дифове и проблема ти е решен!За около 1000 кинта ще си намериш преден и заден/че и с твърд бокаж отзад/Правено е вече такъв хибрид между Нисан и Тойота!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Сложи си Патролски дифове и проблема ти е решен!За около 1000 кинта ще си намериш преден и заден/че и с твърд бокаж отзад/Правено е вече такъв хибрид между Нисан и Тойота!
                        И как точно дифовете от Патрола ще ги насадиш на Тойотовския мост?
                        А можеш ли дадеш подробности за такъв хибрид?
                        Ще бъде повече от интересно и полезно. Иначе да говорим на изуст е много лесно.
                        Аз зная в детайли такъв проект. Необходими са няколко по хиляда лева + много, много труд от човек, който е на ти с двете марки. В крайна сметка, крайната цена на проекта дори без труда са няколко комплекта нови корони и пиньони.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                          Яро, мисля че имаше в предвид целите мостове. И всъщност, и аз съм на мнение че могат да се намерят за около 1000 кита двата, ако се търси H233B, примерно от 160/260. Само дето ще има доста друга работа по присаждането им, ми се струва.

                          Заден теранов мост се намира за около 500 кинта например, а с малко късмет - и по-малко. Това го знам със сигурност. 9 инчов - H233B. Само че фабрично не знам кои патроли имат 4.875. Терното е 4.11, 4.375, и 4.625. 4.875 знам че имат някои Y61, ама там е Х260 вече, според мен ненужно бахатест и тежък мост за да се слага на 70-ка. Какво слагат по Y60 - нямам идея. За предавателните числа на 160/260 - също. Знам само че на 160/260 предния е 8 инчов (C200), а задния най-често 9 инчов (H233B).

                          ПП: Обаче пък има значение и кое как е извъртяно и прочие подробности, което още усложнява нещата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                            Дизеловите патрули са на 4,625.
                            От 160 не става щото прасето не е в центъра.
                            Ма и според мен е безсмислено упражнение - ще стане много здрава койотатата )))
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                              Говорим за присаждане на ЦЕЛИ мостове от Патрол на Тойота

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30 07.jpg
Прегледи:2
Размер:345.8 КБ
ID:5293967


                              ха някой да я познае тази!

                              Наскоро човек от форума ми предлагаше два моста от Y60 за 1000 кинта.............
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X