Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

    Живи сте за оплакване. Май с мостове от ланд ровър ще се родите.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #47
      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Живи сте за оплакване. Май с мостове от ланд ровър ще се родите.
      Не приемаме интервенции нито от Руски нито от Английски Уазки,само от Японски може да обмислим предложния
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #48
        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Живи сте за оплакване. Май с мостове от ланд ровър ще се родите.
        Бъди сериозен. За какво са ни кожуси на мостове от Ланд Ровер с карантии от Ашкрофт, като има мостове и от други тойоти. ;-)

        Коментар


        • #49
          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Бъди сериозен. За какво са ни кожуси на мостове от Ланд Ровер с карантии от Ашкрофт, като има мостове и от други тойоти. ;-)
          Сериозен съм.
          Но после ще има и тема "Защо са ни нефелни двигателите на любимите тойоти???".
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #50
            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

            Абе да ти кажа 1-Kz маи не е нефелен мотор нека тоъотаджиите кажат .
            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

            Коментар


            • #51
              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

              Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
              Абе да ти кажа 1-Kz маи не е нефелен мотор нека тоъотаджиите кажат .
              Е как ще е нефелен. Цели 130 коня. Яката работа. Добре, че има бавни!
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #52
                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Е как ще е нефелен. Цели 130 коня. Яката работа. Добре, че има бавни!
                Ee, Руси.. Нима ще кажеш, че дизела при ЛР от тези години е с нещо по- от KZ-та, еле пък откъм вървене. Дори не и от тези години. Карал съм Td5-фа на Виктор (200к.с.) и съм сядал и в колата на Траян (с 1KZ). Отликите ще ти ги споделя на бира.

                Коментар


                • #53
                  От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Е как ще е нефелен. Цели 130 коня. Яката работа. Добре, че има бавни!
                  Руси,аз на мойта нямам бавни....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                    какво нефелно видяхте в дифовете....за 3 год. каране аз имам проблеми само с калници,врати,таван.......

                    Коментар


                    • #55
                      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                      Това е моето виждане по въпроса.
                      Няма разлики във дифовете за 4 рънър (поне до 96 ) и 7* серия. Всичките са 8 инчови и болтовете съответстват.
                      Както пише тук http://home.4x4wire.com/erik/diffs/ дифовете (прасетата) с оригинално предавателно число 4.88 са различни от другите.
                      Това е заради короната, която е "по- тънка". Поради тази причина, пиьона е изместен към короната в сравнение с останалите.
                      Такива корона и пиньон (за прасе с оригинални 4.88 ) в щатите не се предлагат, т.е. трябва друго прасе.
                      8 инчовите американците ги делят на две (като изключим тези с 4.88 )
                      V6 и 4cyl
                      На моята 73ка която е с 2.4 бензин е V6 диф.
                      Такива са и на всички 70- ки които съм виждал (3-4). Може да се разбере какъв е по външния вид (виж линка по-горе).
                      По принцип разликата между V6 и 4cyl е в дебелината на пиньона и може да се реши с друг лагер.
                      Тук е написано как http://www.nitro-gear.com/articles/.
                      Сменял съм корона и пиньон отпред и отзад от 4.56 на 4.88 и нямах проблеми.
                      Аз не бих си сложил от V6 с 4.88, защото като ги счупиш пак, няма да можеш да сложиш усилени, а само оригинални ($$$)
                      LZ1GUS

                      Коментар


                      • #56
                        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                        Белата много им избива зъбките маи !
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                          Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
                          Това е моето виждане по въпроса.
                          Няма разлики във дифовете за 4 рънър (поне до 96 ) и 7* серия. Всичките са 8 инчови и болтовете съответстват.
                          Както пише тук http://home.4x4wire.com/erik/diffs/ дифовете (прасетата) с оригинално предавателно число 4.88 са различни от другите.
                          Това е заради короната, която е "по- тънка". Поради тази причина, пиьона е изместен към короната в сравнение с останалите.
                          Такива корона и пиньон (за прасе с оригинални 4.88 ) в щатите не се предлагат, т.е. трябва друго прасе.
                          8 инчовите американците ги делят на две (като изключим тези с 4.88 )
                          V6 и 4cyl
                          На моята 73ка която е с 2.4 бензин е V6 диф.
                          Такива са и на всички 70- ки които съм виждал (3-4). Може да се разбере какъв е по външния вид (виж линка по-горе).
                          По принцип разликата между V6 и 4cyl е в дебелината на пиньона и може да се реши с друг лагер.
                          Тук е написано как http://www.nitro-gear.com/articles/.
                          Сменял съм корона и пиньон отпред и отзад от 4.56 на 4.88 и нямах проблеми.
                          Аз не бих си сложил от V6 с 4.88, защото като ги счупиш пак, няма да можеш да сложиш усилени, а само оригинални ($$$)
                          Благодаря за отговора,изчел съм ги вече тези теми от западните форуми преди време,на скоро пак ги преглеждах,но все още съм на кръстопът какво решение да взема за оптимална здравина на дифа.
                          Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
                          какво нефелно видяхте в дифовете....за 3 год. каране аз имам проблеми само с калници,врати,таван.......
                          Маноле незнам що така,ти твоята наверно не я караш с дифове от 2LT 4.88,дръпнатите са ги изчислявали за 86 коня и 31 инча,чувам отзиви че с другите предавателни числа нямат ядове,ама за бавни дифове за по голям цолаж,и по големия мотор си сака диф от хеви дюти или усилени,за тва коментирме едно добро решение от 4Рънера,където серийно са заложени по масивни карантии.Аз доста скраб събрах,трябва да се мисли решение с тоя заден диф,факт че от 2LT на 1КZ не издаянват дълго.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:skrap.jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5294444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nasipna korona.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5294441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00193.jpg
Прегледи:1
Размер:230.0 КБ
ID:5294442Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00204.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5294443
                          Последно редактирано от belata; 04-08-11, 16:50. Причина: добавка
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                            БелА...Ако гониш здравина,смятам,че Патрулски мостове,са едно добро решение,в смисъл,че не вярвам да успееш да ги счупиш.Дори ти...
                            Въпреки,че който се е качил на редукторни...
                            По отношение на тежеста,искам да питам ,колко от тук пишещите са слагали по-тежки мостове на машините си?С какви предавателни часла са "си играли",че...
                            Мое мнение: 8"-ов диф,особено за заден, за хард изпълнения с агресивни гуми над 32" няма да живее дълго.Колкото и да го пазиш...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              БелА...Ако гониш здравина,смятам,че Патрулски мостове,са едно добро решение,в смисъл,че не вярвам да успееш да ги счупиш.Дори ти...
                              Въпреки,че който се е качил на редукторни...
                              По отношение на тежеста,искам да питам ,колко от тук пишещите са слагали по-тежки мостове на машините си?С какви предавателни часла са "си играли",че...
                              Мое мнение: 8"-ов диф,особено за заден, за хард изпълнения с агресивни гуми над 32" няма да живее дълго.Колкото и да го пазиш...
                              И тва съм го мислил доста брат,дали да не се хвърлям на Патрулските,още в началото на темата беше загатнато за подобна подмяна,в крайна сметка колко е разликата в теглото на Тойотските спрямо Патрула?
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                                Ако видиш разглобен мост от У60 или 61,въобще няма да ти пука колко тежи.Вервай ми.
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X