Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    По-бавни от 4.88 според мен ще е много бавно.
    Защо не помислиш за редукторни мостове от Уаз? При руснаците е популярно решение за леката седма серия.
    Като се замисля,тъкмо съм им хванал чалъма на тези,познавам добре машината на бързи и бавни с 4.88,и мисля че е идеалното предавателно число,между траяла и трофито,за размер на гумите до 33 инча,подмяната ще я направя с 4.88 отново.
    За нищо на света няма да заменя част от Тойотата,с такава от Уаз,а и не мисля че Уазов мост ще е удачна подмяна,за да стане надежден редуктора от Уаза,се влиза в голям филм,Йори е написал десертация по този въпрос,никой не ги познава по добре от него.Редукторния мост ми е голяма тръпка,но живот и здраве ще го осъществая на нов проект с мостове от Унимог.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #32
      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Като смени 10 пъти гъбките на руските се тая.
      Иначе оситата отдавна са ги измислили нещата, до джъвкнята за корекция на скоростомера.
      Е, малко ми се струва, че говориш наизуст, ама няма лошо.
      Колко струват едни гъбки?
      Оситата не правят редукторни мостове за бъндера.
      А цената им за тежките тойоти тук в България за 2 броя, при ниския австралийски долар преди година, две бе има няма 20Клв...
      Остават само Волво. Но за цената на волво-вите, ще си купиш 2-3 комплекта руски и една буханка гъбки...

      Коментар


      • #33
        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Като се замисля,тъкмо съм им хванал чалъма на тези,познавам добре машината на бързи и бавни с 4.88,и мисля че е идеалното предавателно число,между траяла и трофито,за размер на гумите до 33 инча,подмяната ще я направя с 4.88 отново.
        За нищо на света няма да заменя част от Тойотата,с такава от Уаз,а и не мисля че Уазов мост ще е удачна подмяна,за да стане надежден редуктора от Уаза,се влиза в голям филм,Йори е написал десертация по този въпрос,никой не ги познава по добре от него.Редукторния мост ми е голяма тръпка,но живот и здраве ще го осъществая на нов проект с мостове от Унимог.
        Съгласен съм напълно. Но все пак е алтернатива (руския портален мост), правено е и т.н.
        То така или иначе всичко със смяна на диф и мост, различен от стандартния оттук насетне си е филм.
        За Унимог-овия мост ще трябва и принципно друг автомобил...

        Коментар


        • #34
          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

          http://www.marks4wd.com/products/gea...xle-index.html

          За тези се сещам веднага, а мисля че има още две три фирми там. Тойота не я знам на изуст ама мога да проверя.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            http://www.marks4wd.com/products/gea...xle-index.html

            За тези се сещам веднага, а мисля че има още две три фирми там. Тойота не я знам на изуст ама мога да проверя.
            Тези и аз ги знам, Венци и Пламен си говорят и внасят от marks4wd от години.
            Провери. Не са и чували за light duty (bundera). Става дума само за heavy duty 7*, 80/105. И цената е в поста по-горе.

            Коментар


            • #36
              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Е, малко ми се струва, че говориш наизуст, ама няма лошо.
              Колко струват едни гъбки?
              Оситата не правят редукторни мостове за бъндера.
              А цената им за тежките тойоти тук в България за 2 броя, при ниския австралийски долар преди година, две бе има няма 20Клв...
              Остават само Волво. Но за цената на волво-вите, ще си купиш 2-3 комплекта руски и една буханка гъбки...
              Чувал съм че не е добра ивестиция Лапландерския C303,и те давали много фира в фабрично сътстояние,Австралийците наистина са богове на колесни редуктори,но разбира се на съответната цена,а тези редуктори могат да се изработят и тука....но изместваме се от темата.
              В друг форум обсъждахме изработката,и бяхме на крачка от стртиране на проекта...няма да дам линк,че мноо ме наказват за информация от външни източници .
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #37
                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                тези редуктори могат да се изработят и тука....но изместваме се от темата.
                Всъщност ако можеш да си ги направиш тук това е най-смисленото решение.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                  Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                  Чувал съм че не е добра ивестиция Лапландерския C303,и те давали много фира в фабрично сътстояние,Австралийците наистина са богове на колесни редуктори,но разбира се на съответната цена,а тези редуктори могат да се изработят и тука....но изместваме се от темата.
                  В друг форум обсъждахме изработката,и бяхме на крачка от стртиране на проекта...няма да дам линк,че мноо ме наказват за информация от външни източници .
                  Изместваме се от темата, но така или иначе говорим за възможни решения.
                  Бях в Малта март месец, там готвят и карат много сериозни машини (само Ленд Ровър) и повече от половината са с редуктори, най-вече на Волво. Момчетата не споменаха за някакви ясни недостатъци на тоя мост.
                  Австралийците не само изработват редукторите (drop boxes) а и (за разлика от повечето останали производители) подсилват самия мост.
                  Иначе само дроп боксове за Тойота, Ленд Ровър, Г и други предлагат и тези:
                  www.killeraxles.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                    Много ме радват колесните редуктори,но те дават възможност за по големи гуми за преодоляване на блатни терени и по големи неравности,но на страничен наклон става страшно,намаля и ъгъла за завиване,намаля маневреността,съотетно максималната скорост ако може да се говори за скорост намаля значително също,идеални са за експедиционни преходи,а на мен ми трябва да е динамична машната,което не пречи да притежавам тези редуктори,кой не би искал да им радва в определени ситуации....
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                      Много ме радват колесните редуктори,но те дават възможност за по големи гуми за преодоляване на блатни терени и по големи неравности,но на страничен наклон става страшно,намаля и ъгъла за завиване,намаля маневреността,съотетно максималната скорост ако може да се говори за скорост намаля значително също,идеални са за експедиционни преходи,а на мен ми трябва да е динамична машната,което не пречи да притежавам тези редуктори,кой не би искал да им радва в определени ситуации....
                      Малко инфо от притежател на редукторни мостове, руски, уазови. Само едно доуточнение преди това, че тук се омешаха редукторни и портални. Относно т.н. гъбки- късал съм една и то едва ли не умишлено в денят на първата проба след монтажа, да проверя къде им е предела, като държа да уточня че преди това същите бяха експлоатирани незнайно колко и как. От тогава до сега 3-4 г. си имам една резервна и не съм късал. Смазвал съм раздатка, късал съм кардан но не и гъбка. В момента ги блъскам със 150 к.с. двигател и живеят, и това с 35-ци агресивни. Устойчивоста на страничен наклон не се е променила може би защото мостовете ми идват доста широки за Самурая, и това при височина на прага 80+ см. Относно завиване- радиуса на завой ми е значително по-малък сравнение с оригиналните самурайски мостове. Относно динамиката- мощен старт, въртя на място и на асфалт гумите, а за мах.скорост без проблем си карам и със 140км/ч. и има мегдан за още. Недостатъци- основният са че са шумни, особено на висока скорост и тежината им. Това от мен.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                        Колеги,
                        някой има ли информация подробна за задния мост на 4Runner V6,в частност задния диф и задните полуоски,интересува ме дали полуоските са еднакви,предполага се че са еднакви,за да мога да монтирам диф от V6 Runner 3.0I - Автомата е с предавателно число 4.88,спряга се че е най усиления сериен диф,дайте малко снимков матерял на прасето,ако го имате снимано,или външно поне,да видя дали е като на Крузера,по болтови връзки,говоря за 8 инчовия диф,от модела 89-95.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                          Моето прасе отзад от рънер, защото усилените щатски корона и пиньон дефакто са за рънър. Малко по-голямо е. Колата в момента не е в мен, но до няколко дена ще гледам да снимам. Ако някой не даде инфото, което ти трябва до тогава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Моето прасе отзад от рънер, защото усилените щатски корона и пиньон дефакто са за рънър. Малко по-голямо е. Колата в момента не е в мен, но до няколко дена ще гледам да снимам. Ако някой не даде инфото, което ти трябва до тогава.
                            Ок,мерси Yaro,по принцип щатните са също усилени на бензиновия шестак,по дебела е короната,и пиньона е по масивен на 4Runner 3.0 V6,фабрично си носи 150 hp (112 kW)244 N·m.,предполага се че има и запас на натоварването,да не забравяме че се подлага при мен на натоварване,с постоянна 100% блокировка на дифа
                            Последно редактирано от belata; 03-08-11, 18:05.
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Ок,мерси Yaro,по принцип щатните са също усилени на бензиновия шестак,по дебела е короната,и пиньона е по масивен на 4Runner 3.0 V6,фабрично си носи 150 hp (112 kW)244 N·m.,предполага се че има и запас на натоварването
                              Най-вероятно щатски за рънър е по-усилен от щатския за ЛК7*. А отпред?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Най-вероятно щатски за рънър е по-усилен от щатския за ЛК7*. А отпред?
                                За отпреде засега няма ядове,освен че счупи лок райда,короната и пинйона са на ниво,монтирах отворена касета-фабрична,но ако започнт и там проблеми отговора ще е ясен,8 инча за Рънер-усилени на Nitro Gear.А мостовете ги очаква обшиване на ръкавите при всички случаи.
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X