Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Може ли да се кара с не отработено олио?

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
      Може ли да се кара с не отработено олио?
      Ми то по-скъпо от нафтата?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ми то по-скъпо от нафтата?
        Най-редовно може да се намери на 1.60 крайна цена - годно за ядене (поне за такова го продават). Вече ако е старо или бракувано става съвсем друг разговор

        Ако колата върви с отработено, на прясно също няма да се сърди.

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Това, че е годно за ядене - според търговците, не е точно така според готвещите с такива неща.

          Имах един период, в който беше много изгодно да си купя няколко стека от Кауф..д, и за ужас на бабичките, да си го налея в гюма.
          Вече не е изгодно, и не зареждам от там.

          В Пловдив на 1.60 няма неупотребявано олио, и затова наливам в устата на ламята нафтичка, на почти същата цена.

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Питам понеже все още не е започнал летния сезон и трудно се намира използвано олио,а КИЯТА ми върви много по добре с олио и не придърпва както с нафтата. Та да и сипвам по 5-10 литра чисто олио в нафтата.Бях чел някъде,че трябавало задължително да е използвано олиото-защо ли?

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              В неизползваното олио може да има остатъци от вода. В пърженото - по-скоро не.

              Но досега не съм чул двигател да се е оплакал от прясно олио. Шофьорът от цената - може.

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Е ся к'ъв е смисъла от файдата, като няма кяр? Последно, като зареждах джипката с дизелово гориво ми струваше каде 1.7 и даже не беше крадено. Олиото и то там някъде комай.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Е ся к'ъв е смисъла от файдата, като няма кяр? Последно, като зареждах джипката с дизелово гориво ми струваше каде 1.7 и даже не беше крадено. Олиото и то там някъде комай.
                  Не всеки може да си купи нафта на 1.70

                  А олио ако го вземаш на едро в някои моменти и осезаемо по-евтино ще излезе.

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    На лев и пеесе е по-добре, ама тия от гарата ги стегнАха, а и Магарешки в София се разраства само в политиката.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Някой пробвал ли е дизелов калорифер на олио или смес?

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                        Някой пробвал ли е дизелов калорифер на олио или смес?
                        В общия случаи - няма проблем. Все пак да уточня че само по предположение -калорифера е една горелка дето винаги гори ,ако е така то режима там е по лесен от на колата- там се нагнетява горивото и излиза през една дюза и гори .
                        Но тябва да се вземат мерки за няма механични боклуци в сместа - даже и на таква горелка със 1 мм дюза ако няма филтър на горивото се запушваше дюзата на около 3-4 дена.

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Няма ли да смърди на загоряла тенджера? То не че нафтата изпуска много приятни миризми де.

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Няма ли да смърди на загоряла тенджера? То не че нафтата изпуска много приятни миризми де.
                            Че то и с дизел от бензиностанция в момента зад тераното ми мирише все едно снощи е прекалило с боба. С "Еко" нафта от бензиностанцията срещу Пирогов.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Че то и с дизел от бензиностанция в момента зад тераното ми мирише все едно снощи е прекалило с боба. С "Еко" нафта от бензиностанцията срещу Пирогов.
                              Нормално. Нали има минимум 7% био дизел вътре. Колко е максимума никой не казва
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Абе и друг път съм сипвал какъв ли не дизел (и евтин и скъп), ама за сефте ми се случва да мирише все едно някой е пръднал. Ще поекспериментирам и с други модели, да видим дали ще го докарат на кисело зеле.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X