Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    С интерес следя маршрута от SPOTа от сутрин до вечер. Снощи последния сигнал беше от Дъждовница/ до яз.Кърджали и май вчерашния преход се явява не само най- дълъг досега, но и доближава показателите на хард ендурото, благодарение на "планираната сеч" около Пампорово и калните коловози оставени от офроуд машините с които се извозва дървесината/ а по принцип има забрана за извозване в мокро време..../. Това инфо не е от SPOTa, а от Чико Фър, който пък снощи правеше онроуд от Гърция към Казанлък. Успех на колегите и дано да продължат със същото добро темпо за да им остане повече време за заслужена почивка на "гьола"

    ПП
    Явно бързо са възстановили силите си/благодарение на чистия родопски въздух/ и в момента наближават Крумовград, където вероятно ще обядват.....
    Последно редактирано от Жоро Йорданов; 05-08-11, 09:31.
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #32
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      Днес е бил най километричния ден! Цели 260 км. Колкото наближават към морето толкова започват проблемите от рода на обелени кокалчета и каране прав ,сещате се нали? Ееее сухо дупе.....
      Въпреки незгодите края му се вижда! Утре ги очакват на Петрова нива начело с Жоро Донечки!!Да видим посрещането!
      Намислил съм след като тази авантюра приключи да им задам въпроса: Кой маршрут повече им хареса? Тоя по Стара планина или сегашния? Аз мисля че отговора клони към стария балкан!! Вие как мислите?? Чичкови Фър!!

      ПП Пропуснах , достигнали са с. Срем на брега на Тунджа! Близо до селото на Императора!! Дали пък няма да намерят някоя маамудия ??
      Последно редактирано от Чичко Фър; 05-08-11, 21:06.
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #33
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Евгени,не се познаваме ,но имаме общи приятели-става дума за Тошко от ММЦ.Той утре ще ви посреща и ще ви води до Петрова нива/Граматиково/.Предложи и на мен да дойда с него ,но нямам свободно време за това,но пък работата ми е в Синеморец-и когато пристигнете в селцето минете с Тошко да се обадите.Той знае къде.Успех.

        Коментар


        • #34
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          И така "РАЗХОДКАТА" Приключи!!!!
          След последните 220км преди малко нашите герои са си стиснали ръцете на прибоя при устието на река Велека при Синеморец!! БРАВО!!!
          Сега сме в очакване на разказите в картинки на Евгени и Стоян,със сигорност ще има какво да чуем и видим!
          А следващата авантюра каква ли щее??
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • #35
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Поздрави от морето. "Разходката" е вече история, която Евгени скоро ще разкаже и покаже.
            До скоро!
            [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

            Коментар


            • #36
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …


              ......а сега е време за плаж
              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

              Коментар


              • #37
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение

                ......а сега е време за плаж
                Браво Стояне. Евала за приключението . Живот и здраве 2012 да сбъднем и моята мечта.

                Коментар


                • #38
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  Много скоро и за Евгени пътешествието ще приключи.
                  С чичко Фър и моторите напредват към Нови Искър.
                  Преди малко бяха на Ихтиман.
                  След "смученето" довечера, най късно в понеделник очаквам Евгени
                  да започне с разказа.
                  Поздрави
                  ..............и да смучеме!!!!!!
                  [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                  Коментар


                  • #39
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                    Много скоро и за Евгени пътешествието ще приключи.
                    С чичко Фър и моторите напредват към Нови Искър.
                    Преди малко бяха на Ихтиман.
                    След "смученето" довечера, най късно в понеделник очаквам Евгени
                    да започне с разказа.
                    Поздрави
                    ..............и да смучеме!!!!!!
                    Вече сме у дома. Мега-мега-мега яко приключение от първия ден до момента!
                    Хвърча във въздуха от кеф. От понеделник мисля да почвам да пиша, а за писане има мноооого!

                    Ето какво Ви казваме с чичко Фър

                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #40
                      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Най-после се добрах до компютър, за да ви кажа и тук - Браво момци! Не спирайте с пътешествията. Ще очакваме с интерес следващото.

                      А сега няколко думи и картинки от последния ден на това пътуване.
                      Те наближаваха морето, а аз и Тодор тръгнахме от морето, за да се срещнем някъде по трасето.
                      Планът беше срещата да стане някъде около Петрова нива.
                      Към 13ч. с Тодор набихме газта от Лозенец на запад, през с.Велика, по поречието на р.Караагач, по стария римски път та така до Визица.
                      От с.Визица започна спускане към долината на р.Велека. Вече бяхме близо, след кратко изкачване, малко преди Петрова нива, на един завой, се срещнахме с един ХР 400 и едно ТТ 600.

                      Срещата







                      Долината на Велека




                      Презареждане с бензин в Граматиково и газ към красивата долна част на р.Велека


                      Заслон до Бродилово




                      И тук започва истината за река Велека. Уникално усещане. Уникална природа








                      Наистина имаше какво да се снима, но за мое огромно съжаление си забравих статива, а тук си е нужен






                      Това на отсрещния бряг са водни лилии


                      А реката е пълна ето с това


                      Някои парчета достигаха лакът








                      Следва...

                      Коментар


                      • #41
                        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        Продължение...

                        Няколко стотин метра преди устието












                        И ето го дългоочакваният финал


                        Стоян финишира




                        Тук атмосферата беше именно като за голям финал


                        Видя му се края
























                        Специално за тези, които обичат морето




                        Ето до какво водят тези около 1300км офроуд


                        Но също и до това




                        Поздрави на всички фенове на темата и всички приключенци


                        Надявам се поне малко да съм пресъздал емоцията, която витаеше около нас него ден.

                        Поздрави,

                        Коментар


                        • #42
                          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Супер преживяване и снимки! Тази част на Велека е уникално красива.
                          Жорка, благодаря за снимките!
                          Евгении - хайде пускай. Почина си, подиша софийски въздух, не ни карай да чакаме

                          Коментар


                          • #43
                            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Първоначално публикуван от bigimot Преглед на мнение
                            Евгении - хайде пускай. Почина си, подиша софийски въздух, не ни карай да чакаме
                            Имай малко търпение! Още не мога да си подредя мислите в главата, събрал съм толкова много впечатления ....... А снимките са блиэо 1000. Обработката им става бавно.
                            До довечера ще хвърля малко храна на хищниците
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #44
                              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              След шестдневно оффроуд приключение и още 7 дни релакс на морето, пак съм в сивата София, в потискащия офис и шумните улици.
                              Цяла година ме бодеше под лъжичката при мисълта за предстоящото пътуване, особено последния месец. Всичко обаче мина само за миг и сега ми остава да си спомням какво е било и да мисля за нови авантюри. Даже съм в лека депресия. Времето ми за климатизиране към тези условия бе само няколко часа

                              Ще се опитам да пресъздам атмосферата, в която бяхме потопени през тези няколко дни. Снимките, които съм направил са с лошо качество, апаратът беше менте и то счупено менте. Висеше ми на врата и снимах в движение, без да свалям каска,очила, ръкавици и т.н. Мисля си обаче, че не са чак за изхвърляне.


                              Започвам!!!


                              ПРЕДИ ДЕН ПЪРВИ

                              Седмицата преди 1 август /датата на нашето потегляне/ беше посветена изцяло на моторите и багажа, който щяхме да носим. 100U беше в отпуск, но си имаше и други задачки за вършене. Той отговаряше за навигацията и за обиколката пo мотомагазините за резервни гуми, жила, лепенки, помпа, папиони и т.н.
                              Аз ходех на работа и веднага щом се прибера изкарвах моторетките и преглеждах всяко едно болтче,гайка, маркуч, жило и т.н. Сърцето ми биеше доста здраво,а дните, които оставаха, ми се струваха цяла вечност.

                              Настана време и за тръгване към х. Ком. Нашия приятел Веско вече беше информиран за намеренията ни и обеща да ни закара до Петрохан, от където по черно да стигнем до хижата. Разстоянието е около 12-13 км.

                              И така .....

                              Вече е неделя, часът е около 10.30. Чакам всеки момент Стоян да се прибере от концерта на Предела, да разтовари техниката и да ми се обади, за да ида да го взема. Не след дълго получавам обаждане и тръгвам към София.
                              В тях набързо преговаряме съдържанието на неговата раница. Стоян изкарва от някъде едно прасе и вика : "Чакай да му изкарам карантията"! Викам си "Какво пък значи това!?"

                              Ето какво:



                              Изкорми горкото прасенце



                              Набързо отброяваме 135 гроша и се товарим в колата. Дано детето да не плаче като разбере за кражбата. Сложихме малко жетони да дрънчат в търбуха на прасето и офейкахме.
                              Пристигаме в Нови Искър. Моторите вече съм ги изкарал и чакат да ги обяздим.
                              Моят багаж е подреден на масата и също подлежи на обсъждане – Стоян го преглежда и ако има дублиращи инструменти ги отделяме, за да олекотим максимално раниците.

                              Ето част от съдържанието на моята раница



                              Докато подреждам парцалите си в раницата, хвърлям и по един поглед през прозореца за да видя дали бусът не идва. Ето го и него:



                              Стоян веднага слага „пързалката”, по която ще шмугнем моторите.
                              Тази фешън чантичка, закачена на кормилото не е за багажа ми. Веско освен, че ще ни кара до Петрохан, ми носи и подарък – снежнобяло коте, каквото търся от години.





                              Моторетките сами се качват направо




                              Стоян показва какво ще пие по път и се отправя да се товари при моторите



                              Ето ни заедно с пърпоретките в буса



                              „Веско, стягай здраво каишите да не се изложим още в началото!”
                              - нЕма бе, яко съм ги вързал. Няма да мръднат.
                              Ок! Включвам спот тракера на bojko73, взимам си довиждане със семейството и потегляме!

                              Някъде преди Бучин проход, на един завой се чува странен тропот отзад!
                              - Нали ги върза здраво, бе!?
                              - ама .....
                              - айде слизай да ги връзваме наново



                              Криво – ляво стигаме до прохода и почваме разтоварване и обличане.
                              Физиономия в стил БиБи



                              Важната машинка – ГПС – 100ю я слага в стойката, където й беше мястото до последния ден



                              Тук моторите кълцат на обороти, а ние се дуем пред обектива


                              Мятаме се на машините и потегляме към хижа Ком 1, където хижарят ни очаква. Даже е нарязал и салатката.

                              следва .....
                              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 15-08-11, 21:34.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • #45
                                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                                Вече сме по пътя за хижата





                                Една хубава гледка от високо



                                Стоян разучава навигацията. За втори път ползваме такова жувотно. Още сме неопитни



                                Ето я и хижата:





                                Тук 100Ю получава сведения, че някой е ограбил хазната на детето
                                П.С. дървото на заден план е било изкоренено от бурята и за малко да нанесе щети по хижата



                                "Жена, не се обаждай в полицията! Аз сам ще хвана престъпниците и те ще върнат парите! Само да се прибера от морето."



                                Почваме да мислим схеми как да възстановим сумата

                                Апаратът на тъмно не може да снима и аз бързам да нащракам нещичко







                                Това са последните снимки за деня.

                                Настаняваме се в хижата, взимаме душ и слизаме на вечеря. Стойчо извади някакви консерви, а хижарът беше наредил масата - салатка, ракийка, както му е редът.
                                Изключително приятен събеседник. Има мащабни идеи за благоустрояване на хижата и ако се реализират ще съм щастлив. Мястото е много красиво, а човекът изглежда съвестен. Подходяща комбинация за превръщане на старата хижа в малко бижу.

                                Набарахме доста теми за разговор с хижаря и измина не малко време докато си легнем.

                                П.С> На хижата нямаше никой. Уж трябваше да има колоездачи, колеги от форума ... Или са били на новата хижа или не са били горе изобщо.
                                Демо само каза, че колата му е повредена и няма как да дойде.

                                Толкова от вечерта преди ДЕН ПЪРВИ
                                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                                А+
                                LZ1DRZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X