Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за ТЛК 105

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за ТЛК 105

    Здравеите ,

    Днес гледах една 105 - ца с намерението да я закупя но няколко неща ме притесниха и искам да се допитам до вас за съвети !
    1 . Предният мост е с ръчни хъбове ! Това като плюс или минус да го приемам ?
    2 . Лосчето за смяна на режима на движение ма само три позиции : L , N , H това означава ли , че няма бавни ?
    3 . Ако няма бавни как да разбера дали има блокаж на средния диф ?
    4 . Колкото и да гледах не видях копче за блокаж на мост (ове) . Възможно ли е 105 - ца да няма поне блокаж на заден мост ? Трябва ли да се върна и да гледам отново ?

    Благодаря на всички отзовали се на моите въпроси колкото и станни да са те !
    .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

  • #2
    От: Няколко въпроса за ТЛК 105

    Колега....може би не съм аз точният човек,който да даде отговор,но поне ще кажа това,което знам.....БАВНИ ИМА L=LOW(бавни) ; N=NEUTRAL(неотрална) ; H=HIGH(бързи)...
    Смятам,че машинката има блокаж на средния диф.......но не съм 100% сигурен!.....Задния диф. смятам,че е поне ЛСД!
    Правилният човек,за твоя случай е Яро....с ник Yaro ...надявам се,че не греша!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за ТЛК 105

      Ако изключиш моста от хъбовете и е фул тайм без блокажи колата няма да се движи , така че най-вероятно е парт тайм и просто няма среден диференциал , ако е парт тайм е твърде вероятно да е ЛСД , а не с ръчен блокаж . Не съм запознат с модела като цяло ама от описанието ти така излиза .

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за ТЛК 105

        Благодаря ви за бързите отговори .
        Объркването ми доиде от това , че след 105 - цата гледахме една Тойота Кондо , модел за които дори не съм подозирал , че съществува ! Та въпросното кондо имаше на малкото лостче позиция " LL " ! За мен това бе много сранно тъи като това кондо е мини бус (от рода на Митсубиши Спейс Гиар или наричано още Делика ) . Това бе една от причините да се допитам да вас .

        *Радо - Липсата на среден диф не означава и липса на раздатка , нали ? С други думи ако поглдна от долу няма да мога да разбера дали го има или не !
        *Крейзи Емо - Този вариянт повече ми допада ! Раздатката ще подава въртящ момент към предният и задният мост но посредтвом хъбовете предният мост ще е исключен . Това би трябвало да означава , че серия 100 на ТЛК е с постоянно 4x4 ?
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за ТЛК 105

          Ти сигурен ли си че е 105? Щото тоя модел в Европа не се е предлагал.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за ТЛК 105

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ти сигурен ли си че е 105? Щото тоя модел в Европа не се е предлагал.
            По следните факти съдя , че е 105 :
            - дизел без турбо
            - цял преден мост
            а също така в момента не съм в Европа .
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за ТЛК 105

              Ами предният мост би трябвало да може и отвътре да се изключи освен отвън от хъбовете , може би с някое копче , а раздатка си има винаги просто в единият случай има диф който разделя въртенето между мостовете , а в другия предният се зацепва да върти заедно със задния (колкото обороти към единия толкова и към другия)

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                Доколкото схващам си някъде в или около Южна Африка, понеже модела "Кондо" е тамошна измислица - еволюция на "Tercel", който навремето се продаваше в Европа. Също така, доколкото разбирам (и от другата тема дето си я пуснал) търсиш здрава кола за дълги преходи с много багаж => кондото отпада. 105-цата, която си гледал, е парт-тайм, предният мост се включва от бутон на таблото, има LSD в задния диф. Ако ще я купуваш и направи една сериозна проба - поне 100 км (не би трябвало да ти откажат, ако колата е наред) и внимавай за нетипични шумове от скорости и диференциали, както и за състоянието на окачването. Поддръжката на тая Тойота в онези земи не е най-безболезненото упражнение, особено ако не си някъде по големите градове на Южна Африка, където има и що-годе читави сервизи.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Доколкото схващам си някъде в или около Южна Африка, понеже модела "Кондо" е тамошна измислица - еволюция на "Tercel", който навремето се продаваше в Европа. Също така, доколкото разбирам (и от другата тема дето си я пуснал) търсиш здрава кола за дълги преходи с много багаж => кондото отпада. 105-цата, която си гледал, е парт-тайм, предният мост се включва от бутон на таблото, има LSD в задния диф. Ако ще я купуваш и направи една сериозна проба - поне 100 км (не би трябвало да ти откажат, ако колата е наред) и внимавай за нетипични шумове от скорости и диференциали, както и за състоянието на окачването. Поддръжката на тая Тойота в онези земи не е най-безболезненото упражнение, особено ако не си някъде по големите градове на Южна Африка, където има и що-годе читави сервизи.
                  Да така е намирам се в Малави и въпросното Кондо е внесено от Южна Африка . Също така си прав , че е измислица

                  За съжаление сутринта не пусках нета и не съм ти видял поста а сега вече за 100 километровата проба е късно тъй като направихме договор с продавача и от петък ще е наша !
                  Иначе ще се ползва за градско каране през седмицата и събото - неделни разходки до и в някои от парковете .

                  Благодаря и поздрави

                  п.п. Как изглежда това копче за вкл./искл. на предния мост . То не , че са много но нали не е това на което са дадени двата моста за което мисля , че е блокаж на централния диф !
                  [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                    Парт тайм нямат централен диф и въпросното копче е да включиш 4х4 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                      Това би трябвало да е за дифовете:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                        Копчето за вкл. на предния мост е с нарисувана на него схема на задвижването - т.е. двата моста с дифовете. Ако има блокажи в мостовете трябва да има и това, което е показал Тихомир.
                        Пожелавам ти безаварийно ползване на придобивката!

                        П.П. Живо ме интересува каква е ситуацията в този край на света понастоящем и ще съм ти благодарен ако споделиш впечатления след като се ориентираш в обстановката.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                          Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                          Парт тайм нямат централен диф и въпросното копче е да включиш 4х4 .
                          Благодаря , сега вече разбрах .

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Копчето за вкл. на предния мост е с нарисувана на него схема на задвижването - т.е. двата моста с дифовете. Ако има блокажи в мостовете трябва да има и това, което е показал Тихомир.
                          Пожелавам ти безаварийно ползване на придобивката!

                          П.П. Живо ме интересува каква е ситуацията в този край на света понастоящем и ще съм ти благодарен ако споделиш впечатления след като се ориентираш в обстановката.
                          За съжаление не ми се отваря снимката на тихомир .

                          По принцип казват , че Малави е една от най - миролюбивите държави в Африка , че нищо не се случва , че животът върви плавно и гладко !
                          Така бе до преди две седмици когато имаше общонационален неразрешен от правителството протест в които загинаха около 20 души в различни краища на държавата . А защо бе неразрешен ли ? Защото управляващите не търпят критика и не разрешават протести , демонстрации и други сортове на показ на недоволство от народа . В това число може да прижавим и някоко промени на закони които им разрешават да арестуват и съдят народни представители от опозиционни партии . Това последното е в разрез с всякакви демократични виждания което доведе и до спиране на финансирането на местния бюджет от Британското правителство и USAID . Това бе привилегия с която малко развиващи се страни могат да се похвалят . Това бе една от причините за протеста като друга мога да добавя и липсата на гориво по бензиностанцийте . Мога да кажа кава е ситуацията в Лилонгве . Това е столицата и е с население около 450 000 - 500 000 жители . Тук дневно се доставя по две цистерни с гориво . Едната с бензин другата с дизел ! Няма да казвам , че това е краино недостатъчно и зада заредиш трябва да се наредиш на километрична опашка като в повечето случаи горивото свършва за броени часове .
                          Очакват се още протести на 17 - ти този месец които ще са в пъти по големи от предишните и какво ще стане само времето ще покаже !

                          Още нещо ми направи впечатление . В банките и чейндж бюрата не може да закупиш чуждестранна валута което е довело до наличието на голям черен пазар . Дори да получаваш заплата в долари неможе да си изтеглиш ! Ако ти трябват пари ти ги объщат в месната валута " Квача " по курс 145 - 150 за долар . Докато на черния пазар се търгуват по 185 - 190 за долар !

                          Спинът и маларията са дежурните проблеми както и в повечето части на Африка

                          Това е за сега като първи впечатления .

                          поздрави
                          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                            Аха. Зимбабвийският сценарий от преди 15 години. Жалко. Така и не се научиха да не повтарят грешките на съседите си.
                            Последно редактирано от stargazer; 04-08-11, 10:40.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за ТЛК 105

                              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                              Благодаря , сега вече разбрах .



                              За съжаление не ми се отваря снимката на тихомир .
                              Ето я качена другаде, дано я видиш:



                              А ето и само линк:

                              http://i56.tinypic.com/34pm7bd.png

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X