Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло 15w40 в скорости и раздатка

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • масло 15w40 в скорости и раздатка

    Здравейте колеги , въпроса ми е следния,дали е проблем ако сложа масло 15w40 в скоростната и раздатъчната кутия вместо 10w40?
    15w40 e по-гъсто и като падне температурата под -10 кофти ли ще е за скоростите и раздатката?
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

  • #2
    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

    Карам с такова и не съм имал проблеми три зими, във всякакви режими на движение.

    Коментар


    • #3
      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

      Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
      Здравейте колеги , въпроса ми е следния,дали е проблем ако сложа масло 15w40 в скоростната и раздатъчната кутия вместо 10w40?
      15w40 e по-гъсто и като падне температурата под -10 кофти ли ще е за скоростите и раздатката?
      Дали не бъркам, но:
      "It is highly recommended to use SAE 75W-90 gear oil.", което с думи прости означава да ползвате трансмисионно масло за раздатката

      Transfer oil change
      Oil capacity
      0.8 liters
      (1.7/l .4 US/Imp. pt.)
      Type of oil Gear oil SAE 8OW-90,
      75W-80 or 75W-90

      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
        Дали не бъркам, но:
        "It is highly recommended to use SAE 75W-90 gear oil.", което с думи прости означава да ползвате трансмисионно масло за раздатката

        Transfer oil change
        Oil capacity
        0.8 liters
        (1.7/l .4 US/Imp. pt.)
        Type of oil Gear oil SAE 8OW-90,
        75W-80 or 75W-90

        Бъркаш, генерално.
        Кутия и раздатка ползват двигателно масло, дали с една пробка за наливане в кутия и раздатка /ОФА КБ/ или с отделни такива за другите модификации, без значение.

        Коментар


        • #5
          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Бъркаш, генерално.
          Кутия и раздатка ползват двигателно масло, дали с една пробка за наливане в кутия и раздатка /ОФА КБ/ или с отделни такива за другите модификации, без значение.
          Винаги си чета надлежно препоръките на производителя, които и съм цитирал. Изискванията към двигателното масло и това за трансмисия не са ли различни?
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

            Благодаря kолега maxxx.С двигателно масло са, при мен ОФА дълга база 2,2 бензин раздатка и скоростна кутия са отделени една от друга за разлика от ОФА къса.
            СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
            ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

            Коментар


            • #7
              От: масло 15w40 в скорости и раздатка

              Добре правиш, че четеш. А ако вземеш и да прочетеш за каква кола става въпрос, няма да сбъркаш. Тая тема май е излишна при условие, че въпроса сме го дъвкали поне 1000 пъти.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                Винаги си чета надлежно препоръките на производителя, които и съм цитирал. Изискванията към двигателното масло и това за трансмисия не са ли различни?
                Ми сипи си трансмисионоо и ще разбереш. Той Лозан и скорости продава заедно с раздатките....
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                  Форумът напредва ...
                  Освен тема за трансформаторно масло в двигателите, вече имаме и за двигателно в трансмисиите ...
                  Честно казано - не ви разбирам. Сипвайте нормално олио, и то е мазно. Само като карате абитуриенти го сменяйте със зехтин, колкото за евала. Сигурно ше им доде густо.

                  Съществуват и по-екстремални технологии, но не са от добро. Вие, идиотчета, наистина ли не си давате сметка КАКВА смрад разпространявате, като пишете това? Давате ли си сметка, че когато в какво да е ПТП, в което експертизата покаже че е имало нещо такова, неволният убиец ще каже че го знае от вас? А че аз ще стана свидетел на прокуратурата? И тогава не се съмнявайте, че ще заминете като съучастници, или изобщо подстрекатели?

                  С две думи: Следващия път, когато още няма война, но някой вече рекламира противоестествени масла за автомобилни агрегати, аз ще напиша сигнал до Прокуратурата. Понеже сайта не носи отговорност за публикациите на участниците, ще ми се наложи да посоча имената на авторите. Не се съмнявайте, че там няма да са само никовете ви. Независимо от желанието, или нежеланието на собствениците му. Те не могат да ми попречат, няма да са ви виновни, а виж пред мене - вече сте.

                  Коментар


                  • #10
                    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                    Стефане, моля те карай си УАЗ-ката и не пиши в други под форуми в 4 сутринта, ще вземе някой да те послуша и ще си счупи скоростната кутия. После ТИ ли ще му я ремонтираш? Японците са технически години по-напред от твоите любими руски инженери и са измислили и такова чудо да слагат двигателно масло с скоростна кутия.
                    И не се изявявай като професионалист по всички въпроси че някой ще изпати от измислените ти съвети продиктувани от болното ти его.
                    Това за прокуратурата ще го подмина все едно не съм го чул, смешно е от човек на възраст, защото с този си горен пост си за осъждане за клевета... на не вярван някой да те вземе на сериозно.....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                      Явно нещо съм изпуснал във времето. Признавам, че за пръв път чувам, че във скорости, раздатка, евентуално диференциал може да се налее двигателно масло.
                      Аз на тия места наливам диференциално, по западному "Gear oil" или "Transmisson oil".
                      На Нивата слагам българско "Улита 90 ЕР" и на трите места( +200 гр. в кормилната кутия) и никога не е имало проблем.
                      Двигателното не е ли прекалено тънко за силови предавки?
                      Ако има такова универсално, кажете марката и цената - наистина се интересувам. И колко хиляди (ориентировъчно) му е живота?
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #12
                        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                        Лозан Валентинов Стоянов. Има и телефон .......... Неправилно е да се изказват такива остри мнения когато не познаваш модела . Както много пъти съм казвал кои сме ние да спориме със инжинера който е конструирал кутията и е исчислил допоските ,луфтовете и начина на смазване .На хора който не съ сигурни и питат защо им показвам пробката на която япончето грижливо е гравирал . ( енджин оил фил ). == Само да вметна, знаете ли колко ръчни скоростни кутии на ZF -цамрад фабрик са със хидравлично (BMW Мерцедес ) вкючително и раздатки на Боркуорнар.
                        Последно редактирано от isuzo; 22-07-11, 06:39.
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #13
                          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                          Та сега да разберем и ние неуките (но любознателни):
                          Какво е маслото на ОФА дълга и къса база по предписание на конструктори и инженери ?
                          Заедно ли са СК и РК в единия и другия модел (с едно масло) ? Двигателно.
                          Благодаря !

                          Коментар


                          • #14
                            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                            ZF трансмисии на едни други превозни средства слагат и АТФ / трансмисионно масло / както и моторно W30 или W40,НО БЕЗ 15/40 и без мешане на моторно с АТФ та ми е чудно тук какьв е случая.

                            Някой може ли да напише модел и година на чудото и да го проверя какво иска?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              КАКВИ ДРУГИ, чукни BMW е 36 2.5 тд 93г. ръчни скорости ZF не Гетрак за хидравлично.................И Исузу тропер 2.6 90г. или Фронтера която ти доиде за моторно във ръчките, ако не стигне може да проверите и Хондите та даже и великата 124, ДЕО Мусо итн.
                              Последно редактирано от maxxx; 22-07-11, 07:46.
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X