Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло 15w40 в скорости и раздатка

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Май верно работата си е за извинение.
    Мотоциклетите откога са високоресурсни? 1 000 километра? 20 часа?
    И танковете могат да вървят със шльоковица в резервоарите, и самолетите - с нафта в хидравликата. И?
    Фронтерите, и те ли са високоресурсни? Или трансмисионното масло е едно за всичко по света?
    Да, правят го за екслоатационна универсалност. Идеята е отлична, а резултатите - не особено. Заради което пък и въпросния автомобил е известен повече с проблемите, отколкото с резултатите си.
    Знам една книжка в книжарницата на МЕИ-то, там има и таблици, по които човек може да избере маслата, и да спаси колата си. Обаче струва десет кинта, а аз не мога да се извиня за по толкова на всички ви. Толкова повече, че сладките приказки ги знам от нейния автор, силно уважаван в средите специалист, и не е моя работа да го преразказвам. Който иска - чете. Който го мързи - и така знае всичко.
    Все едно си говорим със стената а?
    Стефане приеми поражението и спри с глупостите, че съвсем без авторитет остана. Кой мотоциклет изкарва 1000 км? Май съвсем не си в час последните 30 години относно авто-мото техниката. Пак същите Японци правят мотоциклети които спокойно изкарват по 50-60 000 км. без ремонт на двигателя и СК ( която се смазва с двигателно масло ) Аз самият притежавам такъв марката е Хонда модел RD04 който в момента е на 56 000 км. Също така конкретизирай какво имаш предвид като ниско ресурсна ( за фронтерата ) аз имам такава на 280 000 по километраж а със сигурност е на много повече. 500 000 км, може да си изкара съвсем спокойно с което едва ли може да се похвали която и да е Руска велика машина.

    Тая тема си е за заключване, че Стефан се скъса да се излага.....
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Май верно работата си е за извинение.
      Мотоциклетите откога са високоресурсни?....
      Стефане... адаш... Що не си спазиш собствения съвсет да вземеш да почетеш малко?
      Едно време руските трактори са ги тъпкали с Негрол и подобни гадости. Да вземем да си налеем направо такова чудо?

      Универсалността на маслата няма НИЩО общо в слчая.
      Мотоциклетите също.

      Чудя се кога най-после половината тема ще замине в спама, че да попитам колко точно японски скоростни кутии си експлоатирал/поддържал/отварял? За какви километри си говорим и някога изобщо виждал ли си УАЗ да доживее до цифри около и над 300 000 км без ремонт? Или да включи от 5та на 3та просто така... упс ... чак пък 5та...
      Тук се споменаваше и МБ124... те и те горкичките, съм чувал, че се трошат през ден-два... ама друг път.
      КОЕ точно според теб е високоресурсен автомобил? И така нататък, но понеже все още не сме в спама, ще си затрая.

      Ей, хора, четете какво пише по тефтерите и не се халосвайте.

      П.П. Интересно. Ако аз бях надрънкал толкова много глупости на толкова малко място дали темата щеше да е заключена или ... ?
      Последно редактирано от tef4o; 28-07-11, 08:55.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #48
        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Май верно работата си е за извинение.
        Мотоциклетите откога са високоресурсни? 1 000 километра? 20 часа?
        И танковете могат да вървят със шльоковица в резервоарите, и самолетите - с нафта в хидравликата. И?
        Фронтерите, и те ли са високоресурсни? Или трансмисионното масло е едно за всичко по света?
        Да, правят го за екслоатационна универсалност. Идеята е отлична, а резултатите - не особено. Заради което пък и въпросния автомобил е известен повече с проблемите, отколкото с резултатите си.
        Знам една книжка в книжарницата на МЕИ-то, там има и таблици, по които човек може да избере маслата, и да спаси колата си. Обаче струва десет кинта, а аз не мога да се извиня за по толкова на всички ви. Толкова повече, че сладките приказки ги знам от нейния автор, силно уважаван в средите специалист, и не е моя работа да го преразказвам. Който иска - чете. Който го мързи - и така знае всичко.
        Много обичам да контактувам с мокра връв, в смисъл не твърде, но когато сметна, че е наложително - правя го.
        "Старите кучета" в този раздел не са много и в този ред на мисли всички останали, които не са ти се нагледали, не са длъжни да се чувстват засегнати от фелдфебелския ти тон и речник, отделно не казващ нищо.
        Та, не коментираме Опел Фронтера, а конкретен агрегат, който се влага и в Исузу Амиго/Родео, Хонда Паспорт, Холден Фронтера, Шевролет Блейзър и т.н., който безпроблемно по всякакви географски ширини, в игри и закачки, и здрав тормоз, живее дълги години и километри.Мисля 400/500 000 за даден агрегат без ремонт минава за високоресурсен пробег?Любимите ти руснаци, апропо, творят чудеса с Опел Фронтера и Исузу Амиго/Родео - виж им клуба и "разходките".
        Експлоатационна универсалност - пак греда, в диференциалите си е диференциално масло, ако задния е LSD, различни за двата дифа.Направили са кутията да работи с едни джаджи вътре/имаш да четеш какъв е чалъма/, които ползвайки двигателно масло, читави материали при изработката и правилни изчисления, осигуряват стабилен ресурс и живот във всякакви режими на работа.
        Ще си ги караме с двигателно масло от магазина, което им се отразява благотворно откъм безпроблемност доста километри.Няма нужда да ходим в МЕИ да им купуваме информация за спасителни жилетки/масла, дали от мързел или защото няма нужда от твоите специални масла, при положение, че си вървят с нормални двигателни въпросните кутии, ти го мисли.
        На твоята коробка и амброзия да й наливаш, 4/500 000 км пробег ще види на третото си рециклиране.
        Последно редактирано от maxxx; 28-07-11, 17:16.

        Коментар


        • #49
          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

          Всъщност темата отиде в рЯката преди доста време.

          Конфликтът не е руски срещу всички останали - както споменах, има си и руски автомобили с моторно масло в скоростите. Въпросът с ресурса и как той зависи от използваното масло не е въпрос на потребителя. Потребителят налива това, което е предписано, иначе В ОБЩИЯ СЛУЧАЙ бере ядове. Това и на руските, и на японските, и на всички други машини.

          Наистина има трансмисионно масло, което може да се налее във Фруктиерата и реално да повиши ресурса на скоростите, но това е рядко безсмислено упражнение - то струва 3-4 пъти по-скъпо от моторните масла. А според неофициалната статистика на раздела "Опел" една скоростна кутия в тази машина, със все моторно масло, счупва два диференциала и пита за още. Т.е. не се явява фактор, ограничаващ ресурса на цялата машина.

          И понеже Стефан не е прав - нито по отношение на обсъждания технически въпрос, нито по методите за водене на дискусия, и понеже е малко вероятно да дочакаме извинение от него, и понеже техническият въпрос е изяснен още преди повдигането на поредната тема за фронтерското масло, и в името на мира и спокойствието,

          затварям темата.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X