Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло 15w40 в скорости и раздатка

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
    КАКВИ ДРУГИ..............

    Няма значение какви други,ако имаше някакво щях да напиша.

    Вьпроса ми е за модела на нещото което се тьрси в тая тема - модел и мотор,година на джипката.Великите 124 знам какво им тече от дупките.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

      Опел Фронтера 2.8 тди 96г.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #18
        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Форумът напредва ...
        Освен тема за трансформаторно масло в двигателите, вече имаме и за двигателно в трансмисиите ...
        Честно казано - не ви разбирам. Сипвайте нормално олио, и то е мазно. Само като карате абитуриенти го сменяйте със зехтин, колкото за евала. Сигурно ше им доде густо.

        Съществуват и по-екстремални технологии, но не са от добро. Вие, идиотчета, наистина ли не си давате сметка КАКВА смрад разпространявате, като пишете това? Давате ли си сметка, че когато в какво да е ПТП, в което експертизата покаже че е имало нещо такова, неволният убиец ще каже че го знае от вас? А че аз ще стана свидетел на прокуратурата? И тогава не се съмнявайте, че ще заминете като съучастници, или изобщо подстрекатели?

        С две думи: Следващия път, когато още няма война, но някой вече рекламира противоестествени масла за автомобилни агрегати, аз ще напиша сигнал до Прокуратурата. Понеже сайта не носи отговорност за публикациите на участниците, ще ми се наложи да посоча имената на авторите. Не се съмнявайте, че там няма да са само никовете ви. Независимо от желанието, или нежеланието на собствениците му. Те не могат да ми попречат, няма да са ви виновни, а виж пред мене - вече сте.
        Наври си любознателното носле в залепената в началото на раздела "Систематизирана информация", и след като разлистиш книжките и прочетеш какво масло ползват СК/РК на Опел Фронтера, поднеси извиненията си на визираните от теб "идиотчета".
        Това, че ти до ден днешен не си разбрал, че много японски автомобили ползват двигателно масло в трансмисиите си, е твой проблем, който с нищо не ти дава право да обиждаш на база личната си неосведоменост.
        Да не питаш неразбрал пак, СК/РК на Исузу Родео/Амиго и Фронтера/японски са/ нямат разлика и ползват един и същ консуматив - 10W40/синтетично или полусинтетично/, когато натрупат километри може да се налее 15W40/полусинтетично/.
        Купува се качествено двигателно масло и се сменя на три смени на маслото в двигателя или 40 000км.
        Урокът за всезнаещи и нечетящи приключи.
        Ред е на извинението!
        Последно редактирано от maxxx; 23-07-11, 08:15.

        Коментар


        • #19
          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          Опел Фронтера 2.8 тди 96г.

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=34227&page=3

          Опс, с Maxx сме писали заедно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

            В успокоение на Стефан мога да кажа само, че има и руски автомобили, които пътуват с моторно масло в скоростната кутия. Защото така са им предписали от завода, по същите причини, поради които и Опел Фронтера се маже така.

            Но извинението си остава дължимо.

            Коментар


            • #21
              От: масло 15w40 в скорости и раздатка

              Темата е дали може да се ползва 15W40 в СК/РК на Фронтера, а не да успокояваме обиждащи "фронтераджийски гурута" с допълнения за ползвани масла в трансмисиите на руски ППС-та.
              Има конкретна обида, избълвана от конкретно незнание за конкретен автомобил, написана в конкретен раздел.
              Всеки държащ на себе си човек би се извинил публично, след като е наругал безпричинно хора, пак публично.
              Другата порода би подсмърчала в ъгъла, след като е видяла какви ги е натворила в късна доба и да си мре на ината мълчаливо в светлата част на деня.
              Последно редактирано от maxxx; 22-07-11, 16:43.

              Коментар


              • #22
                От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                Мисля че темата е изчерпана още със самото си започване и след ИЗВИНЕНИЕТО може да се заключи.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #23
                  От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Та сега да разберем и ние неуките (но любознателни):
                  Какво е маслото на ОФА дълга и къса база по предписание на конструктори и инженери ?
                  Заедно ли са СК и РК в единия и другия модел (с едно масло) ? Двигателно.
                  Благодаря !
                  Има писано ако искаш чети.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Няма значение какви други,ако имаше някакво щях да напиша.

                    Вьпроса ми е за модела на нещото което се тьрси в тая тема - модел и мотор,година на джипката.Великите 124 знам какво им тече от дупките.
                    За какво ще проверяваш? да не си си купил Фронтера?
                    Ако ти се чете изтегли си многото менюали които съм качил в систематизирата там си пише. Всички Исузу Трупър Амиго, Опел фронтера, Хонада Паспорт в цял свят карат с двигателно масло в скоростите защото така са го измислили Японците, наш велики инженер и конструктор на 1000 модела скорости Стефан, решил че не може. Аз карам вече 170 000 км. с двигателно масло в СК дали ако не беше правилно ( както го пише в оригиналната книжка на колата ) щеше да изкара толкова?
                    Темата си е за коша.

                    П.С. BENZBOSS сори че те копирах теб, не е конкретно писането ми....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                      От любопитство.
                      Сьмняваше ме на Опел да са сложили трансмисия която да я няма тук примерно,Исузу или Шеви някое,но като разгледах Опел раздела и то си го пише черно на бяло в закачена тема,има и снимка на пробката на която си пише какво е маслото..

                      Те Японците на са сами,Ситроен имат общо масло в някои модели.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                        Само да вметна, че единствените счупени СК на фронтери са от слагане на трансмисионно масло. Ако се ползва двигателно и се сменя по предписание не виждам проблем да кара дълги години.

                        П.С. Пламене аз още сутринта обмислях да му зашия малко точки за обида но предивид ранния му час на писане.....
                        Последно редактирано от fanatic; 22-07-11, 20:01.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                          Ша е сръбнал човека бре,какво толкоз.
                          Важно е ние да си караме колите с каквото трябва.
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #28
                            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                            Има и по "странни" изисквания към масла.Например в скоростната кутия МТ75 на Форд Сиера Косуърт 4х4 се слага хидравлично АТФ4 - червено на цвят.Може да си представите какъв поглед ми изпраха преди 10 години като отидох да го сменям и какви убеждения бяха от страна на хората в пункта за масла че в скоростна кутия не може такова масло.Е кротнаха като източихме точно такова от там.В диференциалите беше някакво тънко зелено масло което не смених по простата причина че изобщо нямаше такова на пазара.
                            Та за опелите де - ами понеже съм идиотче вече 8 години си карам фронтерата с 10w40 на Кастрол и да чукна на дърво не съм причинил ПТП заради маслото в кутията.
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #29
                              От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              Само да вметна, знаете ли колко ръчни скоростни кутии на ZF -цамрад фабрик са със хидравлично (BMW Мерцедес ) вкючително и раздатки на Боркуорнар.
                              Когато тръгнах да сменям маслата в кутията и диференциала на първия ми мерцедес 123 300 Д се оказа, че в кутията и дифа се налива по предписание точно хидравлично масло. Такова му и налях. Така си и отиде с него след няколко години.

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              КАКВИ ДРУГИ, чукни BMW е 36 2.5 тд 93г. ръчни скорости ZF не Гетрак за хидравлично.................И Исузу тропер 2.6 90г. или Фронтера която ти доиде за моторно във ръчките, ако не стигне може да проверите и Хондите [b]та даже и великата 124]/b], ДЕО Мусо итн.
                              124-ката и тя, вярно е.
                              Последно редактирано от Тихомир; 23-07-11, 00:00.

                              Коментар


                              • #30
                                От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                                Ей то цяла война стана,знам че трябва да е двигателно но исках да разбера дали става и с 15W40 благодаря ви.Не съм сигорен, но май съм виждал че по каталог като нова фронтерата я дават дори и с 5W40 за скоростната кутия.
                                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X