Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 49

Тема: масло 15w40 в скорости и раздатка

Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране масло 15w40 в скорости и раздатка

Здравейте колеги , въпроса ми е следния,дали е проблем ако сложа масло 15w40 в скоростната и раздатъчната кутия вместо 10w40?
    15w40 e по-гъсто и като падне температурата под -10 кофти ли ще е за скоростите и раздатката?

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: масло 15w40 в скорости и раздатка

Карам с такова и не съм имал проблеми три зими, във всякакви режими на движение.

Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,251
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Plamen0401 Преглед на публикациите
    Здравейте колеги , въпроса ми е следния,дали е проблем ако сложа масло 15w40 в скоростната и раздатъчната кутия вместо 10w40?
    15w40 e по-гъсто и като падне температурата под -10 кофти ли ще е за скоростите и раздатката?
    Дали не бъркам, но:
    "It is highly recommended to use SAE 75W-90 gear oil.", което с думи прости означава да ползвате трансмисионно масло за раздатката

Transfer oil change
    Oil capacity
    0.8 liters
    (1.7/l .4 US/Imp. pt.)
    Type of oil Gear oil SAE 8OW-90,
    75W-80 or 75W-90

LZ1AIV
    0888/889 986

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на asenv Преглед на публикациите
    Дали не бъркам, но:
    "It is highly recommended to use SAE 75W-90 gear oil.", което с думи прости означава да ползвате трансмисионно масло за раздатката

Transfer oil change
    Oil capacity
    0.8 liters
    (1.7/l .4 US/Imp. pt.)
    Type of oil Gear oil SAE 8OW-90,
    75W-80 or 75W-90

Бъркаш, генерално.
    Кутия и раздатка ползват двигателно масло, дали с една пробка за наливане в кутия и раздатка /ОФА КБ/ или с отделни такива за другите модификации, без значение.

Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,251
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на maxxx Преглед на публикациите
    Бъркаш, генерално.
    Кутия и раздатка ползват двигателно масло, дали с една пробка за наливане в кутия и раздатка /ОФА КБ/ или с отделни такива за другите модификации, без значение.
    Винаги си чета надлежно препоръките на производителя, които и съм цитирал. Изискванията към двигателното масло и това за трансмисия не са ли различни?
    LZ1AIV
    0888/889 986

Публикации
    152
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря kолега maxxx.С двигателно масло са, при мен ОФА дълга база 2,2 бензин раздатка и скоростна кутия са отделени една от друга за разлика от ОФА къса.

Място
    София
    Публикации
    5,186
    Точки (при гласуване)
    25

Добре правиш, че четеш. А ако вземеш и да прочетеш за каква кола става въпрос, няма да сбъркаш. Тая тема май е излишна при условие, че въпроса сме го дъвкали поне 1000 пъти.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на asenv Преглед на публикациите
    Винаги си чета надлежно препоръките на производителя, които и съм цитирал. Изискванията към двигателното масло и това за трансмисия не са ли различни?
    Ми сипи си трансмисионоо и ще разбереш. Той Лозан и скорости продава заедно с раздатките....
    no signature no problems

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Публикации
    19,239
    Точки (при гласуване)
    52

Форумът напредва ...
    Освен тема за трансформаторно масло в двигателите, вече имаме и за двигателно в трансмисиите ...
    Честно казано - не ви разбирам. Сипвайте нормално олио, и то е мазно. Само като карате абитуриенти го сменяйте със зехтин, колкото за евала. Сигурно ше им доде густо.

Съществуват и по-екстремални технологии, но не са от добро. Вие, идиотчета, наистина ли не си давате сметка КАКВА смрад разпространявате, като пишете това? Давате ли си сметка, че когато в какво да е ПТП, в което експертизата покаже че е имало нещо такова, неволният убиец ще каже че го знае от вас? А че аз ще стана свидетел на прокуратурата? И тогава не се съмнявайте, че ще заминете като съучастници, или изобщо подстрекатели?

С две думи: Следващия път, когато още няма война, но някой вече рекламира противоестествени масла за автомобилни агрегати, аз ще напиша сигнал до Прокуратурата. Понеже сайта не носи отговорност за публикациите на участниците, ще ми се наложи да посоча имената на авторите. Не се съмнявайте, че там няма да са само никовете ви. Независимо от желанието, или нежеланието на собствениците му. Те не могат да ми попречат, няма да са ви виновни, а виж пред мене - вече сте.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Стефане, моля те карай си УАЗ-ката и не пиши в други под форуми в 4 сутринта, ще вземе някой да те послуша и ще си счупи скоростната кутия. После ТИ ли ще му я ремонтираш? Японците са технически години по-напред от твоите любими руски инженери и са измислили и такова чудо да слагат двигателно масло с скоростна кутия.
    И не се изявявай като професионалист по всички въпроси че някой ще изпати от измислените ти съвети продиктувани от болното ти его.
    Това за прокуратурата ще го подмина все едно не съм го чул, смешно е от човек на възраст, защото с този си горен пост си за осъждане за клевета... на не вярван някой да те вземе на сериозно.....
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    1,623
    Точки (при гласуване)
    18

Явно нещо съм изпуснал във времето. Признавам, че за пръв път чувам, че във скорости, раздатка, евентуално диференциал може да се налее двигателно масло.
    Аз на тия места наливам диференциално, по западному "Gear oil" или "Transmisson oil".
    На Нивата слагам българско "Улита 90 ЕР" и на трите места( +200 гр. в кормилната кутия) и никога не е имало проблем.
    Двигателното не е ли прекалено тънко за силови предавки?
    Ако има такова универсално, кажете марката и цената - наистина се интересувам. И колко хиляди (ориентировъчно) му е живота?

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    676
    Точки (при гласуване)
    12

Лозан Валентинов Стоянов. Има и телефон .......... Неправилно е да се изказват такива остри мнения когато не познаваш модела . Както много пъти съм казвал кои сме ние да спориме със инжинера който е конструирал кутията и е исчислил допоските ,луфтовете и начина на смазване .На хора който не съ сигурни и питат защо им показвам пробката на която япончето грижливо е гравирал . ( енджин оил фил ). == Само да вметна, знаете ли колко ръчни скоростни кутии на ZF -цамрад фабрик са със хидравлично (BMW Мерцедес ) вкючително и раздатки на Боркуорнар.
    Последно редактиран от isuzo ; 22-07-11 в 06:39
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,723
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Та сега да разберем и ние неуките (но любознателни):
    Какво е маслото на ОФА дълга и къса база по предписание на конструктори и инженери ?
    Заедно ли са СК и РК в единия и другия модел (с едно масло) ? Двигателно.
    Благодаря !

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,595
    Точки (при гласуване)
    33

ZF трансмисии на едни други превозни средства слагат и АТФ / трансмисионно масло / както и моторно W30 или W40,НО БЕЗ 15/40 и без мешане на моторно с АТФ та ми е чудно тук какьв е случая.

Някой може ли да напише модел и година на чудото и да го проверя какво иска?
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    676
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

КАКВИ ДРУГИ, чукни BMW е 36 2.5 тд 93г. ръчни скорости ZF не Гетрак за хидравлично.................И Исузу тропер 2.6 90г. или Фронтера която ти доиде за моторно във ръчките, ако не стигне може да проверите и Хондите та даже и великата 124, ДЕО Мусо итн.
    Последно редактиран от maxxx ; 22-07-11 в 07:46
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,595
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на isuzo Преглед на публикациите
    КАКВИ ДРУГИ..............

Няма значение какви други,ако имаше някакво щях да напиша.

Вьпроса ми е за модела на нещото което се тьрси в тая тема - модел и мотор,година на джипката.Великите 124 знам какво им тече от дупките.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    676
    Точки (при гласуване)
    12

Опел Фронтера 2.8 тди 96г.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Стефан Преглед на публикациите
    Форумът напредва ...
    Освен тема за трансформаторно масло в двигателите, вече имаме и за двигателно в трансмисиите ...
    Честно казано - не ви разбирам. Сипвайте нормално олио, и то е мазно. Само като карате абитуриенти го сменяйте със зехтин, колкото за евала. Сигурно ше им доде густо.

Съществуват и по-екстремални технологии, но не са от добро. Вие, идиотчета, наистина ли не си давате сметка КАКВА смрад разпространявате, като пишете това? Давате ли си сметка, че когато в какво да е ПТП, в което експертизата покаже че е имало нещо такова, неволният убиец ще каже че го знае от вас? А че аз ще стана свидетел на прокуратурата? И тогава не се съмнявайте, че ще заминете като съучастници, или изобщо подстрекатели?

С две думи: Следващия път, когато още няма война, но някой вече рекламира противоестествени масла за автомобилни агрегати, аз ще напиша сигнал до Прокуратурата. Понеже сайта не носи отговорност за публикациите на участниците, ще ми се наложи да посоча имената на авторите. Не се съмнявайте, че там няма да са само никовете ви. Независимо от желанието, или нежеланието на собствениците му. Те не могат да ми попречат, няма да са ви виновни, а виж пред мене - вече сте.
    Наври си любознателното носле в залепената в началото на раздела "Систематизирана информация", и след като разлистиш книжките и прочетеш какво масло ползват СК/РК на Опел Фронтера, поднеси извиненията си на визираните от теб "идиотчета".
    Това, че ти до ден днешен не си разбрал, че много японски автомобили ползват двигателно масло в трансмисиите си, е твой проблем, който с нищо не ти дава право да обиждаш на база личната си неосведоменост.
    Да не питаш неразбрал пак, СК/РК на Исузу Родео/Амиго и Фронтера/японски са/ нямат разлика и ползват един и същ консуматив - 10W40/синтетично или полусинтетично/, когато натрупат километри може да се налее 15W40/полусинтетично/.
    Купува се качествено двигателно масло и се сменя на три смени на маслото в двигателя или 40 000км.
    Урокът за всезнаещи и нечетящи приключи.
    Ред е на извинението!
    Последно редактиран от maxxx ; 23-07-11 в 08:15

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,595
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на isuzo Преглед на публикациите
    Опел Фронтера 2.8 тди 96г.

http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=34227&page=3

Опс, с Maxx сме писали заедно.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,269
    Точки (при гласуване)
    60

В успокоение на Стефан мога да кажа само, че има и руски автомобили, които пътуват с моторно масло в скоростната кутия. Защото така са им предписали от завода, по същите причини, поради които и Опел Фронтера се маже така.

Но извинението си остава дължимо.
    Deutschland lager, uber alles!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 70
    Последно мнение: 24-12-14, 01:21
  2. Отговори: 57
    Последно мнение: 16-08-11, 09:32
  3. Смесване на масло 20w50 с 15w40
    От infineon във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 8
    Последно мнение: 12-08-10, 17:44