Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

    В Бг избор на ветроходни яхти докъм 20 -25 хил. лв. просто няма като изключим 1 -2 самоделки, цените почват от 50 000 лв нагоре. Като разглеждам цените май най-изгодно е закопуването от Англия (изключвам Америка -много е далеч). Та направо на въпроса -харесъл съм си ето тия.

    http://uk.boats.com/boat-details/Mirage-28/117736611

    или тази

    http://www.yachtworld.com/core/listi...lochbrokerage&

    Сега изпратих запитване до ето тия спецове http://www.boat-transportation.co.uk/ за транспорт на първата яхта до Варна по суша. Искам да преценя колко още ще ми трябват над обявената цена че да си направя хесапа. Има ли някой с опит, който да е докарвал лодка по суша от Европа. Има ли в Бг фирма специализирана в сухопътния транспорт на лодки?

  • #2
    От: Закопуване и доставка на лодка от чужбина.

    Прегледай обявите в Гърция или направо отиди там да видиш, какви лодки се продават.
    Първата лодка, която си посочил: Mirage 28 изглежда добре, поне на снимките. Даже за раскош е с тикова палуба- красиво, но с трудна подръжка. Както повечето лодки в Англия е прилично обурудвана за размера си. Недостатък според ме е, че е Tween keel- напълно безсмислено за нашите условия, остават само недостатъците.
    Едва ли ще се намери наша, фирма специализирана в транспортирането на лодки, но в автотранспортните фирми сигурно могат да измислят нещо. Защо всъщност трябва да се транспортира по суша чак до България? Провери цената на автотранспорта, примерно до южна Франция. Алтернатива е и преминаването по френските канали. Сваля се мачтата на палубата и се преминава през вътрешните канали и шлюзове. Много англичани избират този начин на плаване за да стигнат до Средиземно море с малки лодки. После на собствен ход до Варна. Така ще направиш добро, опознавателно плаване в хубав район, близо до брега с много пристанища. Желаещи за екипаж няма да ти липсват.
    Последно редактирано от Tramp; 23-07-11, 10:16. Причина: Допълнение.
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #3
      От: Закопуване и доставка на лодка от чужбина.

      Подкрепям - изпускаш веселата част от пьтуването.Може да не излезе по-евтино,но ще е по-весело ГАРАНЦИЯ.

      Гьеция,Турция та защо не и Португалия и региона.Това ако го плашат 2000 мили преход вьобще не го взимай.

      Има го и варианта контейнер ако си сьгласен да се сваля кила и мачтата.За евтини лодки не си заслужава много обаче,но е верно,че идея си нямам там колко скубят за тая процедура.В Англия ме сьмнява да работят тьнко.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Закопуване и доставка на лодка от чужбина.

        Подкрепям Трамп. В Гръчко е далаверата сега.

        Коментар


        • #5
          От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

          Предпочитам сухопътния транспорт по две причини:
          - нямам толкова опит нито в купуването (незнам какво да гледам) нито в управлението на яхтя
          - за скромния бюджет, с който разполагам мисля, че каквато и яхта да купя тя няма да бъде готова веднага за такова плаване. Смятам в Бг да я постегна пробвам и въобще да я разучавам, а чак за другия сезон да я пусна на вода.
          А за яхтите в Гърция - и аз първо към тях се бях насочил, но в нета яхта над 26 фута и под 15 000 евро не намерих. Според мен е мит че от грък можеш да купиш нещо евтино, камо ли яхта.
          За това за мен си остава най-реалната алтернатива Англия, но нека първо ми отговорят за транспорта пък после ще видим. Ако ли не смятам декември да тръгвам от марина на марина и да питам дали не се продава нещо.
          А защо не е подходящ tween keel?

          Коментар


          • #6
            От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

            Транспорта си е транспорт- едва ли ще излезе по-евтино да купиш лодка и да я транспортираш до България, отколкото да я купиш от там и да я докараш на собствен ход.
            Огледа преди купуване е съвсем друга бира и ако ти не знаеш какво да гледаш, то се налага да наемеш специализирана фирма за инспекция на малки плавателни съдове (Yacht Survey)=още разходи, но поне не купуваш котка в чувал (е, донякъде).
            Ето едно кратко, но полезно четиво:
            http://www.yachtsurvey.com/usedboats.htm
            Обикалянето на марините през зимата е добър подход- те нека си пишат по обявите, каквото си искат, но когато дойдеш с парите, нещата се променят.
            Tween keel е един принудителен компромис за марините в плитки води и устия на реки, които остават на сухо при отлив. Лодките са швартовани на шамандури (swinging mooring) и при отлив лягат на дъното (най-често тиня). Ако лодката е с класически баластен кил в диаметралната равнина, то при отлив ще легне на борд. За да се избегне това, са монтирани два симетрични, по-малки кила и при отлив лодката стои права. Използват се доста в Англия, Холандия и Източните щати.
            Недостатъците са много- два реда отвори в корпуса, два комплекта килови болтове, по-лошо разпределения на напреженията върху подводната част на корпуса, увеличено хидродинамично съпротивление, малко по-висок център на тежестта и като следствие по-малък изправящ момент=по-ранно рифоване=по-малки ветрилна площ=по-ниска скорост, по-лошо качване срещу вятъра=повече лавиране=по-ниска скорост. Влошена курсова устойчивост, по-къса амплитуда на бордово клатене натоварващо корпуса, рангоута, такелажа и екипажа. При засядане не можеш да накрениш лодката и да се измъкнеш...За това се сещам на първо четене, но сигурно има още.
            За мен извода е, че ти е необходим поне още един сезон на плаване и участие в поне един сериозен ремонт на лодка. Така сам ще намериш отговорите на много въпроси, които в момента дори не се сещаш да зададеш.
            Запомни! В морето, всички грешки са започнати на брега.
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

              Обявите в интернет, не са особено меродавни, като става въпрос за Гърция. Тези в нета основно са на фирми за препродажба. Имай предвид, че почти всеки грък има някаква лодка, а едва ли всичките ползват интернет. Мисля, че са доста по-назад от нас, в новите технологии.
              Както и да е, сега като ги удари кризата, първото с което ще се разделят са лодките. Една обиколка из близките марини с пачка в джоба, би дала добър резултат. Така си взех мотор от там преди години. Спазарих го, на половината от това, което бях гледал в нета.

              Коментар


              • #8
                От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                А от Гьрция до Варна на СМСи ще ти диктуваме как да я докараш.Избягваш прекарването до тук,но парите ще отидат за преглед и подготовка за плаването,но поне ще имаш по-мальк проект като пристигне.2 Седмици грубо ги смятай за каква да е лодка стига да дьржи дизела,а и в зависимост от сезона.
                Есента се купуват,зимата се подготвя,но не се пьтува.Сложи в сметката и разходите по марината там за месеците в които няма как да я докараш.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                  На кои сайтове търсите в Гърция?
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #10
                    От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                    Да определено сухопътния транспорт излиза доста скъпо. От английската фирма ми отговориха на запитването, цената е 8000 паунда без ддс. Че това са грубо 15000$, то май по изгодно е от Америка. Определено ще се наложи да събера някой евро още и да търся в Гръцко.
                    Също чух, че имало във Варна две момчета, който купували и докарвали яхти от Гръцко и Хърватска по поръчка. Тоест казваш какво търсиш и до колко пари и те проучвали и евентулно ти го намират и доставят. Незнам доколко е истина нямам и координти.

                    На кои сайтове търсите в Гърция?
                    Изписах в Гугъла "Sailing yacht for sale greece" и излизат доста сайтове, но както казах под 15000 Евро почти нищо няма.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                      Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                      Определено ще се наложи да събера някой евро още и да търся в Гръцко.


                      .
                      Още по-добре е, ако намериш някой с Гръцки, да ти прави компания. Гърците, дето не са в туристическия бизнес, никак не си падат по езиците.
                      Тръгвате от Солун към Кавала / или обратно/ и оглеждате по пристанищата. Там на тези дето се продават, обикновено има закачени табели с телефон. Звънкате и човека пристига за минути.
                      Най-добре след 15 Септември.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        На кои сайтове търсите в Гърция?
                        Yachtworld.com
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                          Пиши ако искаш оглед, или да караш лодка през средиземно море или от някъде от север. Тъкмо имам дупка и малко свободно време за приключения.
                          За колко стара лодка става дума и за какво плаване? Има добри неща понякога.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Закупуване и доставка на лодка от чужбина.

                            www.e-skafos.gr там е истината колега....
                            Disco II td5
                            2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                            planed: air locker, rear D44bumper

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X