Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 проблема с Нива-та ми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 3 проблема с нивата ми

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Колеги,ако тампоните на щангите са разбиени има вибраций и лостовете на раздатката подскачат доста неприятно.Най-добре се усеща,когато колата е изключена от скорост и пускаш по черен път.
    Един облог на по бира ?
    За мен кафе, щото бира не пия . Гумени втулки на тампони - направо са срязани , не само износени.
    Като дойда в Добринище - кафето от теб, ако дойдеш в Пловдив - бирата от мен .

    Коментар


    • #17
      От: 3 проблема с нивата ми

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Един облог на по бира ?
      За мен кафе, щото бира не пия . Гумени втулки на тампони - направо са срязани , не само износени.
      Като дойда в Добринище - кафето от теб, ако дойдеш в Пловдив - бирата от мен .
      Приемам облога,не отричам,че тампоните са дали фира.Колегата както го описва-това ме навежда към тази мисъл за сателити и планети.Аз също не пия бира

      Коментар


      • #18
        От: 3 проблема с нивата ми

        [QUOTE=Rocco;1586400]Лагерите на полуоските не се гресират-капсуловани са

        Гресирват се колега на лагера от двети страни има по една пласмасова шайба така да се нарече вадят се
        и се слага грес това задължително се прави че почти не им слагат
        0898707872-Здравко

        Коментар


        • #19
          От: 3 проблема с нивата ми

          Мерси за информацията колеги!!!
          На газовата съм с плочка – горен монтаж.
          На празни обороти е добре.
          Над 2500 е ламя – никакъв проблем.
          На бензин си върви добре.

          Лостовете на раздатката не играят.

          Понеже нивата ми е на село, утре ще направя тестовете скардана и ще проверя тампоните и в неделя ще пиша.

          Симптомите са, при разко потегляне се чува тъп удар. Ако еизключена от скорост и се включи и даде газ е най-силно. При потегляне с много газ се усеща притропването. Направо се тресе и тропа отзад. Уж гледахме затампони, ама не видяхме нищо.

          Ще погледна и маслото в диференциала. Колегата ribar4eto казва, че заднителагери можели и да се гресират!

          Колкото до майсторите на газовото, вече се отказах да го гледат, че май аз по му разбирам J

          Коментар


          • #20
            От: 3 проблема с нивата ми

            Колега, да не би да пускаш много рязко съединителя. Просто като говориш рязко потегляне и подаване газ - напълно нормално ми изглежда. Погледна ли дали всички щанги са добре затегнати? Аз имах подобни проблеми и просто притегнах едната къса щанга.

            Скоро сменял ли си нещо по значително - съединител например?
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: 3 проблема с нивата ми

              ами сменях преди 2 години съединител, ама не е като от него. Ще го прегледам и него пак де.

              Коментар


              • #22
                От: 3 проблема с нивата ми

                Днес ми остана време да легна под нивата и да проверя за тропането. Изключих от скорост, дадох бавните на неутрал и пробвах да завъртя кардана. Завърташе се на 5-10 градуса. Нормално ли е? Нямаше тропане в диференциала. Чуваше се как при раздвижването се мърдат чарковете вътре. Тоест не усетих да има луфт в дифа. Предния диференциал можеше да се завърти даже малко повече. направи ми впечатление обаче, че при съединението на вилката с диференциала (след кръстачката тънката част, където има едни шлици и след това започва дебелата част на кардана) при натискане има малко мърдане и потракване. Може ли да е от това? Удара при рязко тръгване е сякаш кардана прави половин оборот и чак тогава зацепват нещата. Притропването е при рязко потегляне направо тресе и тропа. Почти като от съединител.
                Тампоните на всички щанги са си ОК.
                За изпарителя ми подариха един италиански марка Ланди. Ако някой знае дали са по-добри от турския да пише.
                Последно редактирано от ninurta; 31-07-11, 21:08.

                Коментар


                • #23
                  От: 3 проблема с нивата ми

                  Всичко е по-добро от турското...Стига да не е на 20 години де.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #24
                    От: 3 проблема с Нива-та ми

                    Колега,при мен се появи същото тропане-ей така от един път.На мен се беше разхлабил предния карадан от към диференцияла.Възможно е да има хлабини в фланците на раздатката,където се захващат двата кардана,има вероятност и гайката на опашката да е разхлабена.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 3 проблема с Нива-та ми

                      Къде е тази гайка на опашката?
                      Ще проверя за хлабини към фланците.
                      Никой не каза нормално ли е да има такъв ход - 5-10 градуса на кардана при освобождаване от скорост и неутрална. Може ли да е от вилката където се надява на шлиите? Там имаше едно чукане при разклащане.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 3 проблема с Нива-та ми

                        Въпросната гайка на скоростите,е там където е захващането на гумения тампон.Относно шлиците,ако са разбити прекалено много-да възможно е да е от тях.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 3 проблема с Нива-та ми

                          Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                          Къде е тази гайка на опашката?
                          Ще проверя за хлабини към фланците.
                          Никой не каза нормално ли е да има такъв ход - 5-10 градуса на кардана при освобождаване от скорост и неутрална. Може ли да е от вилката където се надява на шлиите? Там имаше едно чукане при разклащане.
                          Нормално е , спокойно !
                          Всички кардани имат някакъв работен луфт - който е ВЪТРЕ в диференциала всъщност.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 3 проблема с Нива-та ми

                            При мен имаше такъв по-голям луфт от износени шлици на предния кардан и се получаваше удар при по-рязко потегляне и превкючване на скоростите. Наложи се да го сменя, тъй като от тези постоянни удари и неестествени вибрации предният диференциал се разхлабваше от 3-те си опорни точки към двигателя и има голяма вероятност да се строши.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 3 проблема с Нива-та ми

                              Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                              При мен имаше такъв по-голям луфт от износени шлици на предния кардан и се получаваше удар при по-рязко потегляне и превкючване на скоростите. Наложи се да го сменя, тъй като от тези постоянни удари и неестествени вибрации предният диференциал се разхлабваше от 3-те си опорни точки към двигателя и има голяма вероятност да се строши.
                              Напълно подкрепям това мнение.Аз сменях заден кардан,точно поради тази причина

                              Коментар


                              • #30
                                От: 3 проблема с Нива-та ми

                                Колеги редовно си гресирайте карданите и каретата.За да нямате по горните проблеми.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X