Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремонт на виско муфа

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Много искам да я видя тая кола без електрическа перка как ще се охлажда в 2часово задръстване на жегата с набичен до дупка климатик. Виското на 800-900 оборота на двигателя не смогва да ухлади горещия фреон и ... завира чайника. Аз кола без електрическа перка и с климатик не съм виждал.
    Е колега такова животно има ,моят няма ,даже като го взех се чудех защо няма ,но с течение на времето забравих някак за нея ,до това лято ,като почна да вдига тем.при леко каране в градски условия и пуснат климатик ,почнах да разглеждам и други такива ,и се оказа че и на други няма ,а някой има но защо ли ,още немога да си го обясня,сега турся перка да си му сложа и да забравя...
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #62
      От: Ремонт на виско муфа

      Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
      Е колега такова животно има ,моят няма ,даже като го взех се чудех защо няма ,но с течение на времето забравих някак за нея ,до това лято ,като почна да вдига тем.при леко каране в градски условия и пуснат климатик ,почнах да разглеждам и други такива ,и се оказа че и на други няма ,а някой има но защо ли ,още немога да си го обясня,сега турся перка да си му сложа и да забравя...
      Явно някой е спестил нещо. С бебе в колата на път за някъде в жегата. Става катастрофа и затварят пътя. Паркирам отстрани, двигатяля работи и климатика на 6. И така няколко часа. Нямаш ли електрически перки си я прегрял. Тука по пътя за Лас Вегас става по 45 градуса на сянка. Дъщерята е на 11 месеца... Аз на мойта кола /друга марка/ имам две електрически перки работещи на първа или втора скорост + виско перка. Климатика не се спира.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #63
        От: Ремонт на виско муфа

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Явно някой е спестил нещо. С бебе в колата на път за някъде в жегата. Става катастрофа и затварят пътя. Паркирам отстрани, двигатяля работи и климатика на 6. И така няколко часа. Нямаш ли електрически перки си я прегрял. Тука по пътя за Лас Вегас става по 45 градуса на сянка. Дъщерята е на 11 месеца... Аз на мойта кола /друга марка/ имам две електрически перки работещи на първа или втора скорост + виско перка. Климатика не се спира.
        Ми можеби е спестено ,паджеровод ,провери вина и каза че заводско не е имало климатик ,а е монтиран в последствие ,и сигурно тогава е спестена (колата е от Германия)а те са малко стиснати
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #64
          От: Ремонт на виско муфа

          Може да има разлика за кьде е правена колата,ако модела е за Англия или Норвегия примерно спокойно може да са му спестили даже и някои радиатори.
          И моите са с 2 перки,че и по 2 или 3 скорости на перките имат и то след като зацепи виското.Ако загледате някои форуми току изникне тема ЗАГРЯВА Англичанката или Вьрви студена Италианката.

          Охлаждащата система лесно се преправя,то и моите идват от завода с 96 градуса термостати ма тия са в багажника на втория ден и се слагат по 76-79 градусови и перки включващи на доста под 100 градуса температура.
          Над 40 % от охлаждането може да идва от маслото - маслен радиатор лесно се монтира,перка пред него сьщо,а вече дали е с копче или автоматична е друг вьпрос.

          Един факт - пьрвите Хьмвита не са мислени да се товарят с торби пяськ,но като ги подпукват в градски условия и почват да ги товарят за защита.И почват да прегряват в жегите по Авганистан и Ирак.Порьчват по нета електрически перки от Сумит Рейсинг,цялата врьтка е 120-150 кинта и решава проблема с охлаждането поне.
          Кой и какво е мислил преди време е едно,какво е на пьтя е сьвсем друго и няма нищо лошо да се преправи.Няма да изброявам колко модели им се сменя задьлжително радиатора ако искаш да е кретеноустойчив и то само на една марка коли.Колко от тях монтират електрически водни помпи,допьлнителни радиатори,маслени такива,ел.перки,големи картери,дупчене на калниците / на 12 цилиндрова машина няма много място за инсталации примерно /............та от всичко това излиза,че има или не ел.перка няма значение,има значение какво показва термометьра и кьде и как се кара колата.

          Примерче - осмака всичко му е оригинал,на шестака само радиатора му остана оригиналния,всичко друго е мьде ин задния двор,че да не кляка в жегите.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Ремонт на виско муфа

            Мойто П2 има перка, въпреки че се води уж със "зимен пакет".

            Коментар


            • #66
              От: Ремонт на виско муфа

              Абе колкото и да си разтягаме лукуми работата е ясна. Предния радиатор на климатика става горещ. Задния с антифриза си е врял и без това /говорим за 40 градуса жега/. Стоиш си в задръстването и чакаш на виското на едни 900 оборота да охлажда. Няма как да стане, виското на тия обороти не мести достатъчно въздух през радиаторите. Резултата -първо ти изключва климатика /ако е на умна кола/ после ти завира чайника.

              На моите коли с работещ климатик държат на паркинга по ниска темпаратура отколкото с неработещ. Спрат ли електриките решението е газ до 2000 оборота за да срита виското и да мести достатъчно въздух за охлаждане. Това е пробвано на поне 20 различни вида коли по средата на пустиня. Ако и виското е кофти, работата отива на парно до дупка с вентилатор на 6. Ама това последното си е самоубийство.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #67
                От: Ремонт на виско муфа

                Ти нали знаеш,че преди 20 години Немците харчат над МИЛИАРД марки за развитието на модела?Каквото е при теб,това е при нормална кола след десетина години.Тия за Щатите не са мислени много,правени са да дьржат от - 20 до жегата у Вейгьз.

                Аз бих монтирал ел.перки ако да са и втора употреба и с копче.В завода едно мислили,в гората друго става,а фактора 15 годинки само сечено играе и не помага много

                http://www.summitracing.com/search/D...s/?Ns=Rank|Asc

                Перки и перчици,за идея само колко и какви има и за какви пари тук.В комплект с електрическа водна помпа / дебит постоянен даже и на място / си работят колиците / и Хамьрите в Ирак / без особенни проблеми.
                Последно редактирано от BENZBOSS; 03-08-11, 23:59.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Ремонт на виско муфа

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Малко си го объркал, в него не може да има буква "О". Това са нули.
                  Ами излиза, че фабрично не си имал климатик. Слаган е допълнително и са решили да спестят вентилатора.
                  http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...U37MXLHEufskM=

                  Колега, ако не бъркам нещо, линка който си дал показва че трябва да има вентилатор за климатика. (87033 - FAN,A/C CONDENSER )
                  При мен също нямаше перка, но си намерих една от втора употреба, монтирах я, и за да тръгне ми се наложи да сложа само бушон и реле в кутията при двигателя.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремонт на виско муфа

                    На линка има картинка на перката, но като цъкнеш на нея няма данни за количество, т. Е. не е вградена от завода.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремонт на виско муфа

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      На линка има картинка на перката, но като цъкнеш на нея няма данни за количество, т. Е. не е вградена от завода.
                      Аха, разбирам сега.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремонт на виско муфа

                        Да побутнем и тази тема.... Понеже виското на пикапа не работеше както трябва, реших да го разцепя и да се пробвам да го ремонтирам преди да купя ново. Разглобих го, беше пълно с някаква сива гняс, подобна на графитна смазка, която беше абсурд да тече. Предполагам е смес от алуминиеви стружки и силикон. Поради това и виското си стоеше в някакъв полузацепен режим. Та след един час миене с четка и бензин и внимателно продухване на отворите, вече е изчистено и успях да му разгледам устройството. Оказа се елементарно. Едно клапанче, което се командва от биметалната пластина отпушва и запушва два отвора, през които силиконовото масло влиза в обема, където е турбината и благодарение на триенето я увлича, т.е. муфата "зацепва". В периферията на тоя обем има две малки отворчета, през които маслото се връща в резервоара, благодарение на центробежната сила. Тия отворчета са по-малки от отворите, през които влиза за да може при отворен клапан маслото да влиза по-бързо, отколкото изтича. Поръчал съм масло за радиоупревляеми колички с два типа вискозитет - 3000 и 5000, защото нямам идея точно какво трябва да е и утре като дойде ще снимам при сглобяването, че вчера се бях оплескал до лактите.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремонт на виско муфа

                          Да довърша темата, както обещах. Днес маслото дойде най-накрая. Поръчах две шишенца за всеки случай с вискозитет 3000 и 5000, но на око не забелязвам съществена разлика в гъстотата. Аз използвах това с гъстота 5000, като налях около 40-50 мл. и май малко попрекалих, ама то ако е прекалено много ще изтече покрай оста на муфата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090664.JPG
Прегледи:1
Размер:769.6 КБ
ID:5799897

                          Ето това е биметалната пластина, която отваря и затваря клапана, през който маслото преминава от резервоара в работния обем
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090665.JPG
Прегледи:1
Размер:799.9 КБ
ID:5799898

                          Ето това е резервоара (целия обем в средата е кух, това отгоре е запресован капак), а пластината по средата се върти от биметалната пластина и отваря и затваря двата четвъртити отвора. При отворено положение благодарение на центробежната сила маслото навлиза в ценралната част и периферията на виското и поради това, че е доста гъсто увлича шайбата с кръглите дупки, т.е. муфата "стяга"
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090666.JPG
Прегледи:1
Размер:734.5 КБ
ID:5799899

                          Ето това е въпросната шайба, на чиято ос е фланеца за закрепване към водната помпа
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090668.JPG
Прегледи:1
Размер:770.9 КБ
ID:5799901
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090669.JPG
Прегледи:1
Размер:804.1 КБ
ID:5799902

                          При отворен клапан маслото постоянно циркулира поради центробежната сила и в зависимост от това колко е отворен клапана се променя количеството масло в средата и съответно и степента на затягане. Когато се охлади и биметалната пластина затвори клапана в средата, центробежната сила избутва маслото обратно в резервоара през две малки отворчета в периферията и понеже тези в средата са затворени си стои вътре. Разбира се винаги ще остава и малко в работния обем.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090667.JPG
Прегледи:1
Размер:777.9 КБ
ID:5799900

                          А това е О-пръстена, който уплътнява муфата и трябва много да се внимава с него, защото подозирам, че с такъв диаметър и дебелина надали може да се намери лесно
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090670.JPG
Прегледи:1
Размер:774.7 КБ
ID:5799903

                          Засега първите ми впечатления са, че работи добре. На студен двигател не може да се спре с вестник, но и перката не фучи като че ще излитам. При угасен двигател се върти свободно на ръка, но без инерция. Не успях да загрея двигателя дотолкова, че клапана да отвори, но утре или вдругиден ще се разходя из планините наоколо да видя как се държи на баир. Може би трябваше да използвам още по гъсто масло, някъде около 10 000, но никъде не намерих информация колко точно трябва да е и карам по метода "Проба - грешка" . Та това е. Нищо сложно и мистично няма в тия муфи ...
                          Последно редактирано от kuzdov; 05-10-18, 19:11.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремонт на виско муфа

                            Благодаря за снимките.

                            И на мен не ми харесва как работи виското на Тераното ми.

                            Вие постоянно. Не спира. Дори онзи ден при 6 гродуса запалих и 75 км не спря да вие. Но от време но време работи както трябва. Вчера запалих, чу се в началото и спря. 20-тина километра не се включи

                            Винаги, на изгасен двигател, перката се върти свободно. Не е брокирала.

                            Бих се пробвал с ремонт, но лошото е, че при мен виското е в комплект с водната помпа и не ми се ще да повтарям ремонта 2 пъти.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремонт на виско муфа

                              Вие постоянно, защото вътре няма достатъчно масло и се е търкал метал в метал. Това, което е останало е някаква сива консистенция с гъстотата на захаросан мед и е почти нетечлива, смес от силикон и алуминиеви стружки. За да работи, тая чорба вътре трябва да тече. Иска пълно почистване и смяна на маслото. Ако виското не е капсуловано, няма нищо трудно в ремонта. Изчакай няколко дни да видя как се държи с тоя силикон, защото подозирам, че с по-малък вискозитет ще е по-добре, ще дам отзиви как се държи при по-сериозно натоварване. И аз в момента експериментирам, защото единствената информация, която намерих беше няколко филмчета в тубата.
                              Последно редактирано от kuzdov; 06-10-18, 01:09.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ремонт на виско муфа

                                Да допълня по темата, май наистина съм попрекалил с количеството масло във виското. При околна температура 13-14 градуса стрелката не минава средата ни в баир, ни в задръстване по равно. Правилното количество вероятно ще е около 30-40 мл за тоя модел.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:температура.jpg
Прегледи:1
Размер:426.2 КБ
ID:5799958

                                Преди ремонта със същото виско, което фучеше, но се спираше с вестник, стрелката стоеше над средата и при баир почваше да ходи нагоре. Не съм чакал да видя докъде ще стигне, пусках парното. С друго виско втора ръка, което въобще не стягаше, стрелката отиваше нагоре и по равно след няколко мили. Като резултат сега ме устройма, но зимата ще трябва да карам с картон пред радиатора
                                Последно редактирано от kuzdov; 07-10-18, 18:10.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X