Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на виско муфа

    Понеже времето на жегите е в разгара си и има опасност от прегряване които не може да си позволи купуването на нова виско да опита да въстанови своята.Сваляте виското и се слага хоризонтално много внимателно се сваля пластината, и след това се вади иглата.Почти във всеки железарски магазин има епоксидна смола купувате наи малката развасовка БЕЗ БТВЪРДИТЕЛ и със спринцовка вкарвате около 7-10 кубика през дупката на иглата.Това е метод които сам го изпитал и гарантирам за него.На предното pajero 2. 8 направих тази процедура и вече 2 години no problem.Успех.

  • #2
    От: Ремонт на виско муфа

    Е браво колега ,аз мисля че мойто е заминало ,вчера промивах радиаторите ,а и мисля че и виското е заминало ,както си карам лекичко в града ,почва да дига тем.
    Даже обмислям вариант да му сложа и ел. перка отпред за климатика ...
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на виско муфа

      Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
      Е браво колега ,аз мисля че мойто е заминало ,вчера промивах радиаторите ,а и мисля че и виското е заминало ,както си карам лекичко в града ,почва да дига тем.
      Даже обмислям вариант да му сложа и ел. перка отпред за климатика ...
      Пробваи този вариант лесен евтин и много бърз дано да помогне.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на виско муфа

        А я кажи как да разбера дали виското работи качествено ,сега откакто промих радятора,а между двата имаше една кофа боклук та дори и един парцал ...свали с една идея тем.поне така го забелязвам по уреда на таблото ....
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на виско муфа

          Трудно е да разбереш в домашни условия дали виското ти работи правилно. Виж, дали работи неправилно се разбира веднага след като скапеш двигателя.
          Аз гласувам за електрическите перки, имам пълен контрол над тях, докато виското е малко шаманска работа.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на виско муфа

            Ми да и аз това си мисля ,да го махна и да сложа една ел.перка имам една много голяма с голям дебит ,само трябва реле и датчик и някой час работа ,иначе откакто измих радяторите и между тях ,осезаемо намали температурата
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на виско муфа

              Скокваш в голямата локва с носа напред...после тръгваш по големия баир и ...опа изненада ел.перката не работи!Почваш да си мислиш за "шаманската раБта" най добрия вариянт е изправно виско!Моето на "стареца"работи безупречно/засега/но имам и перка монтирана допълнително!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на виско муфа

                Така е, бистрили сме го този въпрос сто пъти. Всеки сам си решава. А ел. перките спокойно издържат къпане с вода, калните бани не им понасят...

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на виско муфа

                  е то рядко в локвите вирее само водица и кал не липсва............прав си всеки сам си решава как да си счупи джипа!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на виско муфа

                    И аз май имам проблем с виското но при мен проблема е че постоянно работи :-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на виско муфа

                      Според мен съотношението виско-ел перка е като ел лебедка-механична лебедка,доста повече мощ.Всеки сам решава но лошото става доста бързо /особенно при бензиновите/направо за секунди.Аз залагам на виското.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на виско муфа

                        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                        А я кажи как да разбера дали виското работи качествено ,сега откакто промих радятора,а между двата имаше една кофа боклук та дори и един парцал ...свали с една идея тем.поне така го забелязвам по уреда на таблото ....
                        Аз досега друг начин освен с вестника незнам и проблеми съм нямал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на виско муфа

                          Ми то ,и аз пробвах този вариант с вестника ,не спря ,но онзи ден в горищините почна д ами вдига тем.след като промих сега не забелязвам да е по топла а обратното ...
                          А да попитам за да не отварям нова тема ,паджерото ми има ли ел. перка за климатика (3000 V6 150кс. ),защото днес гледах едно 2.8 на един колега и той имаше ,дали на мен са ми я свалили щото нетрябва (или пък на някой му е трябвало)или си няма по рождение ,а има една свободна букса до левия фар ...
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на виско муфа

                            Щом е с климатик, трябва да си има и ел.перка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на виско муфа

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Щом е с климатик, трябва да си има и ел.перка.
                              то и аз така знам че трябва д аима но при мен няма
                              Е сега ме хвърли в голям размисъл ,защо,как така да няма ,още утре ще проверя едно англииско дали има ...
                              благодаря все пак за инфото
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X