Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на виско муфа

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...73#post1260273

    Бях попаднал на подробно описание за ремонт на виско муфа ,но вече адреса не е активен.

    Как да се провери работата на виско съединителя на перката на радиатора ?
    Когато автомобила е стоял по -дълго време 2-3 часа и повече,при запалване на двигателя и когато оборотите достигнат 2000 /мин започва да се чува едно фучене ,което се запазва дори и при рязко подаване на газ от 2000 об/мин до 3000об/мин.

    При студен радиатор след 10 -15 секунди фученето спира.При температура на въздуха при осезателя от 55 до 75 градуса перката отново трябва да заработи ,като с промяната на оборотите между 2000 3000 трябва да фучи стбилно.10 -15 сек след спадане на температурата на въздуха перката замлъква.

    При наличието на работеща виско муфа не е необходим друг вентилатор за работата климатика на автомобила.

    Дифозьора е задължителен .както и уплатняване на водния радиатор с кондензатора (радиатора на климатика),
    Последно редактирано от blago4x4; 22-07-11, 00:51.
    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
    BJ42 04 1982
    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
    LZ 2 BHB

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на виско муфа

      Колеги сложих си ново виско сега вече разбрах как трябва да работи.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на виско муфа

        Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
        Колеги сложих си ново виско сега вече разбрах как трябва да работи.
        Еми колега кажи ка работи ,за да знаем и ние ....
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на виско муфа

          Днес гледах едно 3000 V6 англйско ,и нямаше ел. перка отпред пред радятора ,само виско ... възможно лие тея талиги да нямат по рождение ел.перка за климатика ...
          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на виско муфа

            Не съм сигурен. Аз съм виждал само с перка. А гледам и в Mitsubishi ASA има перка навсякъде, но при моделите без такава, просто ще пише "no data". Предполагам.
            Най-добре дай VIN-a на твоето и ще разберем дали "от момиче" си е без перка

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на виско муфа

              ето и вина JMB0RV430PJOO1174
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на виско муфа

                След всеки старт на мотора се чува доста сериозно в зависимост от това колко е загрял се чува по продължително. При загрял мотор като зацепи с каквато и скорост да караш ще го чуеш.

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на виско муфа

                  Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                  Днес гледах едно 3000 V6 англйско ,и нямаше ел. перка отпред пред радятора ,само виско ... възможно лие тея талиги да нямат по рождение ел.перка за климатика ...
                  Моето е с клима и си има перка. Възможно е ако е правено за по-хладен климат да не е монтирана. Имах една Вектра 1991 с фабричен климатик и без монтирана перка (беше внесена от Австрия). Може би има значение за кой пазар е правена колата.
                  Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                  0878226696; 0876927507

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на виско муфа

                    Пичове, имам един въпрос относно описания в началото на темата метод.
                    Епоксидната смола (без втвърдител, разбира се) има гадния навик при висока температура да се втечнява, а при ниска - да става гъста. Разликата във вискозитета при 20 и при 40 градуса е горе-долу двойна, при 40 и 60 не е толкова фрапиращо, но вискозитета става като на произволно минерално масло. При -20 пък си е почти твърда.
                    не трабваше ли на виското на перката нещата да се случват в обратен ред - да сгъстява при висока температура? За да предава повече въртя момент към перката и съответно да охлажда повече?

                    Иначе виско/ел - виското иам предимството да работи плавно (когато работи, разбира се). Не чака температурата да скочи на майната си, че тогава да духа с всичка сила. Има и двустепенни, разбира се, но какъв е смисъла, не е ясно. Хайде, за кола с напречен двигател просто няма друг избор. Всеки сам си решава, но конструкторите обикновено ги избират да не са от най-тъпите
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на виско муфа

                      Първоначално публикуван от ahead70 Преглед на мнение
                      Моето е с клима и си има перка. Възможно е ако е правено за по-хладен климат да не е монтирана. Имах една Вектра 1991 с фабричен климатик и без монтирана перка (беше внесена от Австрия). Може би има значение за кой пазар е правена колата.
                      За първи път чувам такова нещо.
                      Според мен нещо им се е "случило" на перките ви. Не разбирам просто как ще работи този климатик.
                      Нормално при всички коли с клима, не работи ли перката, климатика въобще не се включва или веднага след включването се изключва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на виско муфа

                        Първоначално публикуван от krasitotkov Преглед на мнение
                        Понеже времето на жегите е в разгара си и има опасност от прегряване които не може да си позволи купуването на нова виско да опита да въстанови своята.Сваляте виското и се слага хоризонтално много внимателно се сваля пластината, и след това се вади иглата.Почти във всеки железарски магазин има епоксидна смола купувате наи малката развасовка БЕЗ БТВЪРДИТЕЛ и със спринцовка вкарвате около 7-10 кубика през дупката на иглата.Това е метод които сам го изпитал и гарантирам за него.На предното pajero 2. 8 направих тази процедура и вече 2 години no problem.Успех.
                        Има простички решения на които човек да се възхити .
                        Поздравления!
                        Много добро хрумване и дано да работи. Скоро ще го пробвам. Виското не е само на паджеро, а на всички съвременни коли.
                        Какво ли не съм наливал вътре - вкл. силикон, пясък(фин) и каквото се сетиш за проба. Нямаше ефект. От любопитство съм разглобявал поне 5 броя и все едно и също - не става (освен твърдо зацепване). И никога не ми е хрумвало - епокси без втвърдител.
                        Поздравления за идеята !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на виско муфа

                          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                          За първи път чувам такова нещо.
                          Според мен нещо им се е "случило" на перките ви. Не разбирам просто как ще работи този климатик.
                          Нормално при всички коли с клима, не работи ли перката, климатика въобще не се включва или веднага след включването се изключва.
                          То и аз съм много учуден ,че няма ,но климатика си работи ,а има и една букса която е свободна до левия фар , мисля че е за перката ....А мойто е от вкарано от Германия ,но там не е много студено ,за д ане му сложат перка ....
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на виско муфа

                            В Сливен има една фирма, която от години се занимава с ремонт на висомуфи на камиони. За ремонт на автомобилни и джипови не съм сигурен, но са ни правили на няколко камиона и се получава. За сравнение нова висомуфа за ивеко с неясен произход е към 2500 лева, а ремонта и смяната на лагерите излезе 250 лева! Имат стенд за изпитване, дават гаранция. При интерес ще дам координати, ако е уместно- модераторите ще кажат
                            На моето Паджеро 2.5 ТД му блокирах перката с два болта и разби водната помпа за около два месеца- явно не е най-удачния вариант.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на виско муфа

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Пичове, имам един въпрос относно описания в началото на темата метод.
                              Епоксидната смола (без втвърдител, разбира се) има гадния навик при висока температура да се втечнява, а при ниска - да става гъста. Разликата във вискозитета при 20 и при 40 градуса е горе-долу двойна, при 40 и 60 не е толкова фрапиращо, но вискозитета става като на произволно минерално масло. При -20 пък си е почти твърда.
                              не трабваше ли на виското на перката нещата да се случват в обратен ред - да сгъстява при висока температура? За да предава повече въртя момент към перката и съответно да охлажда повече?

                              Иначе виско/ел - виското иам предимството да работи плавно (когато работи, разбира се). Не чака температурата да скочи на майната си, че тогава да духа с всичка сила. Има и двустепенни, разбира се, но какъв е смисъла, не е ясно. Хайде, за кола с напречен двигател просто няма друг избор. Всеки сам си решава, но конструкторите обикновено ги избират да не са от най-тъпите
                              Разбирам подозренията ти но аз правих тази процедура и на двата си джипа и проблеми никакви,изрично сам казал от новото по добро няма но и за този варянт гарантирам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на виско муфа

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Пичове, имам един въпрос относно описания в началото на темата метод.
                                Епоксидната смола (без втвърдител, разбира се) има гадния навик при висока температура да се втечнява, а при ниска - да става гъста. Разликата във вискозитета при 20 и при 40 градуса е горе-долу двойна, при 40 и 60 не е толкова фрапиращо, но вискозитета става като на произволно минерално масло. При -20 пък си е почти твърда.
                                не трабваше ли на виското на перката нещата да се случват в обратен ред - да сгъстява при висока температура? За да предава повече въртя момент към перката и съответно да охлажда ...
                                Присъединявам се към тезата на tef4o и споделям опит, че досега никоя кола не е вкарана в задоволително добър режим със замяната на виско с ел. перка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X