Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся дебитомер за Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся дебитомер за Sportage

    Търся дебитомер за Sportage. Препоръчайте ми морга продаваща на НОРМАЛНИ цени...

  • #2
    От: Търся дебитомер за Sportage

    В Колос нямат ли?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Търся дебитомер за Sportage

      Не знам... Дай някакви координати?

      А, не искам нов а втора ръка...

      Коментар


      • #4
        От: Търся дебитомер за Sportage

        Втората ръка може и да не работи.Ако е кюфнал някога е фирА...Както си решиш...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Търся дебитомер за Sportage

          Да но да дадеш сумати пари за нов. Като не знаеш дали другия месец пак няма да замине...

          Точно за това питам надеждна морга, където примерно тестват дебитомера преди да го пратят...

          Коментар


          • #6
            От: Търся дебитомер за Sportage

            Няма как да го тестват.А гърмежите са от лоша газова,съчетани със заминали кабели и/или свещи.МАФ-а е много чувствителен.А компа,който го чете е още по-чувствителен.Малка разлика в данните,спрямо заводски зададените и проблемите няма да закъснеят.Има вариянт и да не светка "ЧЕК"-а,а да се разбяга разхода и/или вървежа на колата.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Търся дебитомер за Sportage

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Няма как да го тестват.А гърмежите са от лоша газова,съчетани със заминали кабели и/или свещи.МАФ-а е много чувствителен.А компа,който го чете е още по-чувствителен.Малка разлика в данните,спрямо заводски зададените и проблемите няма да закъснеят.Има вариянт и да не светка "ЧЕК"-а,а да се разбяга разхода и/или вървежа на колата.
              Имам едно въпросче. Преди малко говорих с от морга за дебитомер. Искам да ми каже номера, тои ми обясни, че няма значение номера, и дебитомера става. Някои пробвал ли е дали това е така?

              Коментар


              • #8
                От: Търся дебитомер за Sportage

                По принцип има значение номера.Особено ако е от друга кола.Но...На Спортидж МАФ-а става от КИА Каренс,като ,по спомени,се разминаваха последните 1-2 цифри от номера,но явно не е проблем.Някога съм слагал.Отдавна нямам подобна глупост по колата...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Търся дебитомер за Sportage

                  Днес получих дебитомера(втора ръка). Номера е същия. Махнах стария и го сложих за проба. Като естествено откачих акумулатора, и натиснах спирачката за да се ресетне компютъра. Сложих новия, паля, няма никаква разлика, получава се същото задавяне. Като натисна по рязко газта, колата се дави и гасне... Може ли проблема да е някъде другаде, или "новия" дебитомер и тои не е в ред...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся дебитомер за Sportage

                    Всичко е възможно.Какво точно прави колата.Газова има ли,че не помня какво си писал по темите.Дай инфо да помагаме...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся дебитомер за Sportage

                      Има газова, обикновена. Проблема се появи когато, на бензин веднъж се получи едно здраво паткане (може да е влязла вода от някъде, понеже бях минал през локва). Тогава и клапата на газовата във въздуховода беше се избила. Тогава я оправиха да върви на газ и няколко месеца карам само на газ. На газ проблеми няма...
                      При бензин или изобщо не пали(пали, оборотите падат и гасне) или ако успее да задържи оборотите, при по рязко подаване на газ оборотите падат. Ако газта се натисна МНОГО внимателно оборотите се вдигат, но както и да се натиска при по сериозен наклон няма мощност и гасне...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся дебитомер за Sportage

                        Ми...пак може да са много неща.Ако искаш,за тест,свали плочката и клапата против щети от гърмене,ресет-ни компа и пробвай пак.
                        А "ЧЕК"-а свети ли?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся дебитомер за Sportage

                          ЧЕК-а свети постоянно и на газ и на бензин. Като сложа новия дебитомер и ресетна компа, не би трябвало да свети нали?
                          Новия го тествах много набързо, откачих акумулатора, натиснах стопа, махнах стария, и закачих новия, и включих акумулатора (всичко това стана в рамките на 5 минути). (дали това време е достатъчно, за да се ресетне компа)?
                          И още нещо. Маркуча след дебитомера е скъсан, все пак си го намествам така, че да е сравнително плътно прилепнал. Едва ли от там ще влиза толкова въздух, че да бърка компютъра?!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся дебитомер за Sportage

                            Възможно ли е да е от разцентроване на двигателя?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся дебитомер за Sportage

                              На теб си ти трябва диагностика.Вероятно имаш няколко грешки.Въздух след дебитомера ако дърпа от някъде е достатъчно маркуче за вакуум да е излязло и "ЧЕК"-а е светнал-смЕтай...Иначе времето за ресетване е достатъчно,но явно има много неща за оправяне...
                              Ти от къде си?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X