Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колани за теглене и технология за шиенето им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колани за теглене и технология за шиенето им

    колеги имам един въпрос - имам колан за теглене но е без куки а с кулпи(ако така се казва), имам и друг колан който е с куки та идеята ми е да направя 2 парчета от този с куките с нещо като кулпи (ако така се казва) и да мога да си ги съединявам. С какъв конец шият коланите?
    Приемам и други идеи как да закача наличните куки към наличния колан.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Колани за теглене и технология за шиенето им

    Куките нали и те са в купли. Единият вариант е да изрежеш куките, а ако не ти пречат да не ги пипаш. Просто си купи от тези скоби(карабинери), които ползват крановете за вдигане на товари с колани или зегли(стоманени въжета).И без да прекрояваш миже да си ги съединяваш, разделяш, или ползваш успоредно.
    Поздрави!
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #3
      От: Колани за теглене и технология за шиенето им

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      ... Приемам и други идеи как да закача наличните куки към наличния колан.
      Просто използвай подходящи по размер шекели.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Колани за теглене и технология за шиенето им

        Напълно неправилно е да се съединяват два колана използвани за теглене с шегел, кука, карабинер и т.н. При евентуално скъсване на единия колан, другия ще полети със закачен на него снаряд!
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Колани за теглене и технология за шиенето им

          Е що ти трябва да ползваш нещо за свръзка - щом и двете имат уши можеш да ги ползваш поотделно, а като искаш да ги снадиш - просто прекарваш единият през ухото на другият.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Колани за теглене и технология за шиенето им

            Един циганин минава от време на време през цеха и продава едни колани около 13 до 16 метра дълги. Не съм ги ползвал но вчера дадох на един колега да му дръпнат камиона. И ........о,чудо , 17 тонен Ман тръгна. Сега се озъртам за цигането,а него го няма. Цената беше 10 лева,ама ги даде за 6 щото съм му бил симпатичен..

            Коментар


            • #7
              От: Колани за теглене и технология за шиенето им

              Не съм съвсем сигурен, но съм чувал, че камионджийските колани за стягане на товара имали срок на годност. След което трябва да се сменят, или нямаш право да влизаш в някои държави в Европа. И такива-"бракувани" колани може да се намерят понякога и за без пари от шофьорите на ТИР-ове. Вероятно случая с цигането е такъв, взел ги е без пари, и ги продава за колкото дойде.
              Аз вече две години ползвам такъв, и си е добър. Само на ушите започна да се прокъсва, но това е заради дърпането с удар.

              Относно това с какъв конец се шият-пробвал съм с домашна макара, с доста дебел конец-не става. Всъщност става, но за няколко дърпания. Иди при тапицер, те знаят кое с какво да шият.
              А аз просто вързвам края на възел с клуп. Грозно е, не изглежда добре, ама работи. При евентуална нужда от вадене от калната дупка не ти пука клупа дали е шит, или вързан.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                Отиваш при първия срещнат обущар- даваш му 5 лв и ти ги зашива акто пожелаеш за 10 минути
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                  Ей хора от години го дъвчеме дърпайте се с ластични „капронови“въжета а не с коланиДръпни се един път с истинско въже и ще захвърлиш и колани и све.....
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                    Виж лентовия възел http://www.spblackpeak.eu/index.php?...3-18&Itemid=80 , това е начина без технология.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Напълно неправилно е да се съединяват два колана използвани за теглене с шегел, кука, карабинер и т.н. При евентуално скъсване на единия колан, другия ще полети със закачен на него снаряд!
                      Не думай! Точно така е.

                      Ама, ако е за съединяване на колани, не му трябват никакви железа. Виж, колан с уши може да е трудно да закачиш за някоя кола, без да имаш нещо допълнително към него.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                        За една кола е лесно , ама втората трудно минава през ухото .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                          Шият се със същия конец, от който е тъкан колана, по обичайния начин - правоъгълник 2:1, с диагонали, на силна машина, така че шева да е много стегнат. Друг е въпроса, че не е правилно, както написаха по-горе.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            За една кола е лесно , ама втората трудно минава през ухото .
                            ето за това става дума
                            когато трябва да се дръпне лека кола трудно се закача без кука. Иначе това за снаряда го знам, всички видяхме снимките с резервната гума и джантата на ... (мисля че ленд ровър беше) когато се е откъснала куката и е полетяла.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колани за теглене и технология за шиенето им

                              Виж сега, на сух, равен участък от пътя, за натоварен 3-тонен камион (ЗИЛ, с изправени от тухлите ресори), ти трябват нещо към 900 кила теглително усилие. За тая работа стигат три алпинистки карабинера, или какъв да е шугав шегел омега. За лека кола стига и един нормален карабинер, или два като за ключодържател, просто най-големите, от първата циганска сергия. Ако водачът на теглената кола знае за какво става дума, и не прави грешки.
                              За всички други случаи ти трябват сертифицирани железа, има ги в няколко магазина в София, знам и във Варна. Сигурно има и другаде, ама не знам къде са.
                              Прочее, яхтените не стават за джипове. Хем с много, въпреки че са страшно скъпи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X