Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся пясъчник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся пясъчник

    Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
    .............. ми е малко далече от Варна. Така, че някой ако има идея или камък за продаване да сподели.
    ................
    То и куриерската услуга е доста дебела, предвид предмета за транспорт.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #17
      От: Търся пясъчник

      За нов камък
      бих преглътнал и транспорт до 20-25 лева.

      Коментар


      • #18
        От: Търся пясъчник

        Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
        За нов камък...
        Този не е нов, аз се спъвам в него 50 години, преди мен баща ми и дядо ми още по толкова. Значи не става, просто се фукам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG8797.JPG
Прегледи:1
Размер:274.5 КБ
ID:5752977

        Коментар


        • #19
          От: Търся пясъчник

          Колега Паджеров не се изразих най правилно. Имах предвид нов или подобен без откъртена работна повърхност, или огромна елипса. Трябва ми да го ползвам а не за декорация.

          Коментар


          • #20
            От: Търся пясъчник

            Виж, това не е толкова проста работа. И ето защо:
            Цената на тия камъни е около 1 лев на сантиметър от диаметъра, т.е. този на снимката струва около 30 лева по цени от 2011 г.
            Голям камък трудно ще намериш, никой вече не ги прави, няма кой. Вариантът е да намериш готово цялото точило в някой селски двор и да навиеш човека да ти го продаде. С колкото по-голям камък е, толкова по-добре, по-горе е обяснено защо. С голям зор намерих камък с диаметър 36 см. за моето точило.
            И още нещо. Когато купиш камъка, ако е нов, той ще е в "суров вид". По него ще има следи от длетото, с което е дялан. Абсолютно неизбежно е да е леко елипсовиден, той не може да се изправи по друг начин освен на точилото. Слага се парче метал/в моя случай парченце винкел/ и започваш бавно да го въртиш и да подаваш по малко, точно като на струг. Камъкът задължително трябва да е мокър през цялото време. В един момент цялата работна повърхност става гладка, камъкът вече не бие и придобива тоя вид, който си представяш.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #21
              От: Търся пясъчник

              Малко гадаеш, особено това с изправянето на работната повърхност на камъка. Камъни такива се продават остъргани от трите страни,с кръгъл или квадратен отвор. Правих на приятел такова точило и стана идеално, но с ос с черупки и лагери, притискателни плочки и голяма гайка както се прави шмиргел. Челото се изправя трудно, особено ако нямаш нож с каманярска видия която също се изхабява бързо но със стругарски нож за стомана р30 примерно, ще ходиш сто пъти до шмиргела и пак може да не стане с един нож. И не изкарвай "стружката" до край, защото се кърти ръба от страната на излизане на ножа. Това става с посрещане-десен и ляв нож. Аз накрая му изправих челото, в сглобено състояние на оста, само така няма никакво биене. Въпреки че след известна работа с точилото, то неизбежно добива елипсовидна форма. Това се дължи на нееднородната сплав на самия камък, което до едно положение не е голям проблем. Това с парченцето винкел, не знам как ти е хрумнало.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • #22
                От: Търся пясъчник

                За подравняването и премахване на елипсата ,пускаш точилото да се върти слагаш диамантен диск за пилене на флекса и пускаш и флекса да се върти пили се перпендикулярно на посоката на въртене на точилото . Става перфектно и за нула време , става и с диск за рязане но се иска опитна ръка ръка .

                Коментар


                • #23
                  От: Търся пясъчник

                  Какво да ми хрумва, аз моя камък така го изправих. Вярно, става бавно-нужни са няколко часа.
                  Аз говоря за класическо точило, което се върти с педал, а не с електромотор. Който бърза, да си го обработва на струг, няма лошо.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся пясъчник

                    Благодаря за идеите за изправяне. Но все още се търси камък в добро състояние.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X