Обява

Свий
Няма добавени обяви.

(почти) нов СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: (почти) нов СУВ

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    Не знам за Mazda CX7, но Mazda 5 e на базата на Ford Focus.
    Mazda CX7, на пръв поглед е 1/1 с Ford Kuga.
    Дано да греша!
    Mazda 5, Ford Focus C-MAX и Ford Kuga са на базата на C1 платформата на Ford за compact MPV.
    Mazda CX-9, Mazda 6, Ford Edge и Lincoln MKX използват Ford/Mazda CD3 платформата.
    CX-7 е на нова платформа с предно окачване на Mazda MPV, задно окачване на Mazda 5 и 4х4 на Mazda 6.
    За мен това, че Mazda използват за някои свои модели база на Ford не е минус.

    Информация има достатъчно, за да се чудите.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #62
      От: (почти) нов СУВ

      Именно

      http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mazda_CX-7

      Rear soupension от Мазда 5 си е Форд Фокус.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #63
        Re: (почти) нов СУВ

        Маздата няма автоматик, което я дисквалифицира.
        СантаФе vs Соренто е дилемата. Във форума на киа пише, че сервизът напоследък е по-добре.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #64
          От: Re: (почти) нов СУВ

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          Маздата няма автоматик, което я дисквалифицира.
          СантаФе vs Соренто е дилемата. Във форума на киа пише, че сервизът напоследък е по-добре.
          Ако искаш обем сантаФЕ, ако не искаш Соренто

          Коментар


          • #65
            От: (почти) нов СУВ

            Бюджета позволява много прилична TLC HDJ 100, примерно. Е над 5 г. ще е, ама при нея това има ли значение

            Коментар


            • #66
              От: (почти) нов СУВ

              Първоначално публикуван от hi-lux Преглед на мнение
              Бюджета позволява много прилична TLC HDJ 100, примерно. Е над 5 г. ще е, ама при нея това има ли значение
              Доколкото разбрах търси се ЛЪСКАВА КОЛА, на до 2 години... А не някаква очукана кола на 5.... Иначе аз предложих CR-V ама....

              Коментар


              • #67
                От: (почти) нов СУВ

                "Очукана", "очукана", ама реално това е колата! Доколкото какъв SUV да вземат хората, въпрос на концепция и желание. След като изборът се е свел до два модела, просто се тестват, вижда се какво предлага конкретният дилър и се взима решение на базата на дадени фактори и симпатии. Иначе, разбираемо, някои от форума си хвалят техните модели, марки, нормално, защото са ги избрали и са доволни. Но при наличие на немалко коментари изреждащи все различни модели, не е възможно да се стигне до единен избор, пък и питащият да е доволен. Едниственият съвет от мен е, колата да е новичка. Успех!
                Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                Коментар


                • #68
                  От: (почти) нов СУВ

                  Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                  "Очукана", "очукана", ама реално това е колата!
                  Това е колата за какво?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: (почти) нов СУВ

                    пък аз съм взел общо 3 коли оказион от Индустриал Комерс и на всичките километрите си бяха истински... последната беше 2 годишно СФ на 31000км за 30 000лв... Наистина беше като ново с един досаден недостатък - тежка миризма на цигари, пък аз като по-прост съм непушач
                    Сега 2 години по-късно мога да кажа, че нямам никакви ядове с колата. Сменил съм едни предни накладки и два пъти масло + филтри до момента /сега е на почти 70 000км/ .

                    Относно дългата гаранция... това е жив капан - по-добре да се откажеш от гаранцията и да си сменяш маслото при кварталните маслари, особено ако вземеш V6 бензин... Тоя агрегат е почти необслужваем - няма ангр. ремък, свещите са с пробег 120 000км и т.н. Предвиждаш си по 3 тона бензин на година и си пееш
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #70
                      От: (почти) нов СУВ

                      Чакам с нетърпение колегата да напише. "Абе те хората размислиха и си взеха миниван"

                      Коментар


                      • #71
                        От: (почти) нов СУВ

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Това е колата за какво?
                        Искам да кажа, че ЛК 100 е доказал се и надежден автомобил и неслучайно и на толкова години цената му е висока. Т.е. не е просто някои стар "очуканяк". Ясно е, че не съществува перфектен автомобил и предполагам ЛК-то не е най-удачно за тесните централни улички.
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                        Коментар


                        • #72
                          От: (почти) нов СУВ

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          ... свещите са с пробег 120 000км и т.н. ...
                          Съжалявам за офтопика.
                          Наистина ли има свещи със 120000 км пробег? За първи път чувам за подобни, би ли дал марката и модела?
                          За масла за двг за по 50000км съм чувал, ама с тия свещи съм в шах...

                          Коментар


                          • #73
                            От: (почти) нов СУВ

                            Не са чак 120к км, но също над средното: NGK BKR6 EIX LPG ги бях забравил, че трябва да ги сменя, и смяната дойде чак като се оплаках на газаджията ми, че колата "кашля". Та той ме подсети, че може би на свещите им е дошло времето. Като си проверих записките, се оказа, че съм ги карал нещо от рода на 7х ххх км, май х-чето зад седмицата беше 3. Това само на газ. Доколкото съм чувал, на свещите в газ режим по-бързо им се взима здравето
                            Та не би ме учудило, ако гореспоменатите свещи на бензин ударят шестцифрен пробег

                            Коментар


                            • #74
                              От: (почти) нов СУВ

                              Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                              Съжалявам за офтопика.
                              Наистина ли има свещи със 120000 км пробег? За първи път чувам за подобни, би ли дал марката и модела?
                              За масла за двг за по 50000км съм чувал, ама с тия свещи съм в шах...
                              Има, има!
                              При шестцилиндровия напречно разположен двигател смяната на свещите на трите цилиндъра от към купето си е голяма мъка! Разглабя се половината двигател! Затова свещите са платинови!И една струваше около 20 лв. преди 7-8 години! При мен по книжка се сменяваха на 90 хил. и си ги изкараха спокойно!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #75
                                От: (почти) нов СУВ

                                Един много добър СУВ за изискванията е Нисан Патфайндър, напр 2009. Баш е в бюджета, широка и удобна дори за мен, а и като машина никак не е зле. Возията е без забележки от моя страна.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X