Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land cruiser KZJ 78

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land cruiser KZJ 78

    Здравейте, колеги. Интересува ме вашето мнение, на колеги докосвали се до вседехода-Toyota Land cruiser. Наскоро ми изпадна възможността да бартеросам лекият си автомобил киа сиид 2.0 Д, 140к.с.-2008г, всички екстри за модела без кожа и автомат, за Toyota Land cruiser KZJ 78-PRADO- 1999г.,3.0 ТД автомат, 7 местна. Цената и е 17200, а на моята е някъде около 18-19000лв. Въпроса ми е заслужава ли си този бартер? За да ви помогна, ще кажа, че аз съм раздвоен, от една страна не ми се продава колицата, защото съм много доволен от нея, много динамичен и икономичен автомобил с още 4г гаранция. От друга страна въпросният джип независимо, че годините не са му малко, е все пак известна марка, а и цената във времето, ще му пада много по малко от колкото на киата, а и искам да регистрирам джипа на фирмата и да го използвам за някакъв разход евентуално. Всякакви мнения ще ми бъдат от полза. Притеснява ме единствено, динамиката на тойотата, зная, че няма да е бърза като киата, но все пак, знае ли човек, ще ми бъде от полза мнението ви. Интересува ме, как е с разхода градско и извън града и скъпа ли е поддръжката и, или не се чупи! БЛАГОДАРЯ!
    Поздрави: Николай Георгиев
    KTM 400 EXC

  • #2
    От: Toyota Land cruiser KZJ 78

    Аз така и не разбрах мнение за какво точно се търси?
    Струва ми се, че си направил сделка и се чудиш дали е добра за теб.

    Джипа е много добър. Ако е този, за който се сещам, дирекцията е обърната, нали така, тоест вече е лява.
    От друга страна, в днешно време е твърде съмнително и несигурно да гледаш на покупката на такъв джип като евентуална инвестиция или нещо, което ще задържи парите си по-дълго. И то на такава цена. Основно се пазаруват джипки (далеч) под/ до 10.000лв. Само допреди 2-3г. беше по-различно. Все пак и аудиторията (и то платежоспособната част от нея), която се интересува от такъв джип става все по-малка.

    Иначе като поддръжка не е скъп и много отношения е по-прост и надежден, от един съвременен лек автомобил. Зависи какво търсиш в такъв джип. Той няма как да замени напълно леката кола, съответно и обратното няма как да стане.

    Колата е по-бърза, по-комфортна, по-икономична.
    Джипа е по-бавен, но при желание от твоя страна ще те заведе на места, къде няма как да отидеш с лек автомобил. Каквото му е и единственото или хайде, основното предназначение.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Land cruiser KZJ 78

      Даа, няма пълно щастие зная, благодаря за мнението, Яро. Наскоро купих имот в едно селце край морето и реших, че ще е по удачно да имам и джип за да си щъкам по плажа, а и зимата ходя често до Самоков и Боровец, но след, като нямам възможност и за двете реших да потърся някакъв бартер, и за сега само този човек се заинтересува... Да въпросният джип е с лява дирекция, но ми направи впечатление е св.табло е по подразбиране в мили, което ми се стори доста странно. Защо ли и имам чувството, че познаваш този автомобил..да не би да е на твой познат? Аз не гледам върху колите като инвестиция, просто всеки гледа да не се прецака...а моето мнение е, че след 5г, киата ще си бъде също толкова добра, но стойността ще и е с пъти по малка от на джипа..и само това накляна везните малко към джипа, а иначе за сделка не може да се говори на този етап изобщо
      Нищо не каза за разход и динамика, ще мога ли да изпреварвам с него или да забравя за случая?
      Поздрави: Николай Георгиев
      KTM 400 EXC

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Land cruiser KZJ 78

        Джипа е супер. Недостатъка за мен е като при дифендъра - дълга, висока джипка, на тесни мостове. Но това далеч не е фатално, особено ако си познаваш. Не е на мой познат, просто съм мяркал колата в сайтовете за продажби. Личи си, че е била с дясна дирекция по няколко неща, не само, че основния скоростомер (следователно и километраж) е в мили. Бутона на лоста на автомата също е отдясно, а не отляво и т.н.

        Този двигател има отлични динамични показатели при (по-)късите бази, като 70 и 73. Не съм карал 78 с него, но предполагам, че ще се справя добре. Няма да имаш динамиката на БМВ Х5, но ще се справяш повече от прилично, особено в сравнение с останалите дизели в класа. Карал съм ТЛК95 с този мотор (но там, помпата е с ел. управление) и с монтиран интеркулер, произведен за този двигател. Джипката с 32" гуми спокойно вървеше със 150 по gps, което за такова мпс според мен е повече от достатъчно.

        Поздрави и ще се радвам да я видя наживо!

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Land cruiser KZJ 78

          Аз карам такава същата,но с дясната дирекция и в момента я обслужвам така , че питай какво те интересува по автомобила.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Land cruiser KZJ 78

            Благодаря, ще си помисля сериозно, какво да правя...дано направя правилният избор! А и да не е тази, друга ще излезе
            Поздрави: Николай Георгиев
            KTM 400 EXC

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Land cruiser KZJ 78

              Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
              Аз карам такава същата,но с дясната дирекция и в момента я обслужвам така , че питай какво те интересува по автомобила.
              Как е с разхода градско и извънградско...наблюдение около поддръжката имаш ли и най вече има ли ряз, ако решиш да изпревариш или е малко трудничко...ей такива нещица!
              Поздрави: Николай Георгиев
              KTM 400 EXC

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Land cruiser KZJ 78

                Най-вече има ряз.Набира се добре.Мойта е автоматик и си има там разни овер драйв,бутони за усилване на мощноста на двигателя.Според мен частите не са скъпи.Сега обслужвам предния мост,че беше протекъл от едната полуоска,смених семеринги,лагерчета,маркучи на спирачките,кечета,масло на диференциала,накладки ще излезе някъде между 300-400 лв.Хъбовете са автоматични и имат там едни четки дето незнам откъде ще ги търся ,че мойте са заминали.За разхода си гори извън града около 12 ,градско 15 че и горница.Обслужването на двигателя не е скъпо.За мен лично е много добър автомобил.

                Коментар


                • #9
                  Re: Toyota Land cruiser KZJ 78

                  Относно обезценяването - според мен от този момент до края на гаранцията, Киа-та ще се обезцени по-малко от Тойотата. Ти вече си понесъл големия спад на стойността първите 2-3г. и сега колата ти ще поевтинява съвсем малко. А това, дето Тойотите не се обезценявали... хм.

                  Аз лично не бих сменил здрава и нова лека кола в гаранция за джип на 12-13г, и то с обръщан волан, и то ако са забравили да ти споменат за обръщането. Пътуването по асфалт със 70-ка ще е по-бавно, по-скъпо и по-некомфортно.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Land cruiser KZJ 78

                    Приятел и аз минах по този път и се убедих по добре малко по стар джип отколкото по нова кола.Живеем в държава където хубавите пътища са в червената книга.Ако можеш да си позволиш расхода няма да сажаляваш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Toyota Land cruiser KZJ 78

                      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                      Относно обезценяването - според мен от този момент до края на гаранцията, Киа-та ще се обезцени по-малко от Тойотата. Ти вече си понесъл големия спад на стойността първите 2-3г. и сега колата ти ще поевтинява съвсем малко. А това, дето Тойотите не се обезценявали... хм.

                      Аз лично не бих сменил здрава и нова лека кола в гаранция за джип на 12-13г, и то с обръщан волан, и то ако са забравили да ти споменат за обръщането. Пътуването по асфалт със 70-ка ще е по-бавно, по-скъпо и по-некомфортно.
                      И аз стигам до този извод, ще си взема нещо по евтино, след няколко месеца!
                      Поздрави: Николай Георгиев
                      KTM 400 EXC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Land cruiser KZJ 78

                        Първоначално публикуван от krasitotkov Преглед на мнение
                        Приятел и аз минах по този път и се убедих по добре малко по стар джип отколкото по нова кола.Живеем в държава където хубавите пътища са в червената книга.Ако можеш да си позволиш расхода няма да сажаляваш.
                        Е да, но от гледна точка на човек минал по този път. И аз не бих си купил скоро нова кола от магазина!
                        Поздрави: Николай Георгиев
                        KTM 400 EXC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Land cruiser KZJ 78

                          Здравей колега.
                          Докато се ровех из сайта и ... попадам тук. Да внеса малко пояснение за Тойотата :
                          1. Оставил съм оригиналния скоростомер и километраж, защото ми казаха, че има отношение към компютъра. Както и оригиналните лостчета за мигачи и чистачки заради повечето функции за чистачката / бързи, бавни обороти и т.н. /. Ако човек се вгледа добре ще види, че в долната част на скоростомера пише km/h., т.е. - километража отчита в километри, а не в мили! Проверил съм го и с каране след друга кола.
                          2. Яро е прав - Тойотата е доста комфортна и бърза. Пътуването до морето не ме измори, а поддържах скорост 110-130км/ч. Возията / благодарение на дългата база / е повече от прилична за а-л с два моста. Имал съм Патрол и Г-е. Тойотата определено вози по комфортно и е доста стабилна. Предполагам колегата KRISTO-SVISHTOV ще подтвърди.
                          3. За обърнатата дирекция колегата msi200 хем е прав, хем не е много прав. Обръщането на дирекция не е неправилно упражнение. Просто зависи дали е направено читаво/скъпо/ или не/евтино/. А това е проверимо. И то лесно. Ако има заварки освен на ухото и рязане с флекса - лоша работа, ако ли пък не - какъв е проблема? Пътуването с лека кола е по- комфортно. Това е и причината да търся замяна. Щерката учи във Варна и пътува много - до 3-4 пъти в месеца. Имам и TLC 120. Така, че трябва да се разделя с едната Тойота. Познайте жената коя избра?
                          И все пак ти предлагам да минеш някоя събота или неделя, да пием по кафе и да видиш колата, за да придобиеш реална представа / без ангажименти за бизнес /. Колегата msi200 също е поканен. И който друг иска. Става въпрос за Люлин.
                          Последно редактирано от radoooo; 26-08-11, 14:20. Причина: Редакция

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Toyota Land cruiser KZJ 78

                            От постовете на автора на темата бях останал с впечатлението, че не е знаел/бил уведомен/, че Тойотата е с обръщан волан. "Да въпросният джип е с лява дирекция, но ми направи впечатление е св.табло е по подразбиране в мили, което ми се стори доста странно."

                            Нямам мнение, дали е "правилно" да се сменя дирекцията, или не. Както и не съм изразявал съмнение в техническото състояние на Тойотата.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Land cruiser KZJ 78

                              Колегата Radooo е напълно прав,че колата вози доста удобно,е вярно не като някой лек автомобил но е доста добре.При мен в км.е само малкия/дневен/километраж.Мотора е динамичен и с лекота си поддържа 110-130 км/ч.По-високи скорости не съм развивал.Аз по принцип не карам бързо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X