Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли и страсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Размисли и страсти

    Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ май и аз гледам тъпо.Ще е от ранният час.Май да взема едно кафе...
    Не искам да купувам друг джип.Още по-малко да наливам 2000+ лв в мотор след като мога да дам 200 примерно щото толкова струва C20NE а двуваловият не му знам абривиетурата ама го дават за 500-800 лв а това е сума чувствително по -ниска от 2000+ лв.Пък и не сме бруталисти в края на краищата :>>>
    BMW X6

    Коментар


    • #32
      От: Размисли и страсти

      Между другото от време на време в ибеят се появяват "наточени" фронтери за без пари, дори в момента има едно камионче с 2,5 дизел 33-ки(на 3 месеца), боди и лифт на окачването, шнорхел, 96-а година, оранжево, за да не пускам линк към английското е-бей всеки може да го провери, а и струва "само" 1500паунда. Попадал съм и на ОФБ пак лифтнати, шнорхел, лебедка, големи гуми-32'', 33'' и не превишават 4000паунда.

      Коментар


      • #33
        От: Размисли и страсти

        Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
        Здравейте на всички колеги! С предня си пост бих искал да провокирам, ако може така да се каже - мислене на глас. Добре ми е известно, че ДВГ-то 3.2 е по-апетитен и в градски и извънградски условия от останалите други на двг на Опел Фронтера. Това има и плюсове, и минуси. Използването на различните задвижвания при Опел Фронтера - различните производни са известни:
        преден диф - LSD/ ARB/ ARB/ LSD/
        заден диф - LSD/ ARB/ LSD/ ARB/

        vlado_ts, продаваше се такъв ДВГ наскоро в мобилето зад базар Илиянци в София - цялата машина се продаваше за 2300-2400лв, ако не ме лъже паметта. Дали да доработиш Фронтерата или да купиш индиянец, трябва да прецениш в зависимост от това кое колко пари си заслужава да наливаш в него.

        mishev3006, в световен мащаб, задвижванията 4х4 при Опел Фронтера са известни и добре изпитани - посочил съм ги по-горе, въпреки че има и други комбинации.

        ПП: Всички споменаваме USA и Австралия, но да не забравяме, че тези машини са популярни и в Нова Зеландия
        Репликата ми беше относно LSD на предния диф.Не съм чувал Фронтера да има фабрично такъв и според мен не удачно допълнителното му поставяне.
        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #34
          От: Размисли и страсти

          Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
          Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ май и аз гледам тъпо.Ще е от ранният час.Май да взема едно кафе...
          Не искам да купувам друг джип.Още по-малко да наливам 2000+ лв в мотор след като мога да дам 200 примерно щото толкова струва C20NE а двуваловият не му знам абривиетурата ама го дават за 500-800 лв а това е сума чувствително по -ниска от 2000+ лв.Пък и не сме бруталисти в края на краищата :>>>
          Двуваловия е C20XE.
          Управлява
          ЛР Дискавъри 1 300tdi
          Вектра А C20XE

          Коментар


          • #35
            От: Размисли и страсти

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            Сигурен ли си че съединителят ще издържи ?
            Предполагам че ще пасне 1 към 1 кутията с двигателят.Оферират ми за 800 лв двигател двата вала 150 коня без периферията само с лапите за захващането и с компютърът за запалването.Имам само притеснения за колекторите понеже на вектрата минават под двигателя поради разположението в коша а на фронтерата сочат надолу и назад та вероятно ще падне рязане и преправяне.А тая графитна лента много скъпа бре - ще отидат къде 100 кинта само за нея.Ще го мисля.Както казах имам още 2-3 месеца за обмисляне и калкулиране на реализацията.
            А защо не и двигател 2.2 от дългата А фронтера като на късата Б фронтера. Даже и колекторът ще се напасне по-лесно и евтино. Но пак остава въпросът да се намери читав двигател на старо. Много голям привърженик съм на този с20Xе 16V мотор, но като знам как се карат колите с такъв двигател, много се съмнявам, че ще се намери читав на старо.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X