Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли и страсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размисли и страсти

    Седя и се чудя чудя и накрая усещам че само седя...
    А се чудих ей така просто от любопитство става ли фронтерата 2.2 дизел или 2.8 дизел дълга база за експедиционен автомобил?
    Гледам 99% от колегите залагат на джипове с цял преден мост и една камара блокажи - чак и на антената ще сложат ако има как.
    Пък тя -Фронтерата на доста блъсък носи - не е като да е кекава - това от собствен опит.А е евтина.И струва ми се с по-малък бюджет може да се подготви една доста злобна машинка с всичките му там салтанати - увеличен клиренс ,гуми ,товароносимост, разните му ел. залъгалки допълнителни резервоари че и лебедка а и шнорхел.Та на чуденката де - дали носачите и втулките им ще издържат една експедиция да речем като на колегата Димо примерно.А пък е и ремонтопригоден автомобил - всичко по ходовата част се сменя с не много усилия.Може и на поляната ако се наложи.Просто се чудя.
    BMW X6

  • #2
    От: Размисли и страсти

    В една експедиция е важно меракът
    Останалото са екстри.

    Коментар


    • #3
      От: Размисли и страсти

      Като става дума за експедиция, незнам защо, но винаги искам да съм сигорен като тръгна с моя джип или с някой приятел, джипката му да има инсталирана ЛЕБЕДКА, а за другите, блокажи и тем подобни екстри, не ме вълнуват!
      Повечето неща, лебедка, маршрут и емоция!

      Коментар


      • #4
        От: Размисли и страсти

        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
        Седя и се чудя чудя и накрая усещам че само седя...
        А се чудих ей така просто от любопитство става ли фронтерата 2.2 дизел или 2.8 дизел дълга база за експедиционен автомобил?
        Гледам 99% от колегите залагат на джипове с цял преден мост и една камара блокажи - чак и на антената ще сложат ако има как.
        Пък тя -Фронтерата на доста блъсък носи - не е като да е кекава - това от собствен опит.А е евтина.И струва ми се с по-малък бюджет може да се подготви една доста злобна машинка с всичките му там салтанати - увеличен клиренс ,гуми ,товароносимост, разните му ел. залъгалки допълнителни резервоари че и лебедка а и шнорхел.Та на чуденката де - дали носачите и втулките им ще издържат една експедиция да речем като на колегата Димо примерно.А пък е и ремонтопригоден автомобил - всичко по ходовата част се сменя с не много усилия.Може и на поляната ако се наложи.Просто се чудя.
        И аз се чудя ,ама хората щом го правят значи може
        http://www.pureisuzu.com/98-2001_amigo_3.htm
        въпрос на ОГРОМНО желание и финансово-техническа възможност
        http://www.4x4wire.com/isuzu/reviews...n/calsus2s.jpg

        П.П.Митко,като ме срещнеш със Samurai-я ,не ме познаваш!!???

        Коментар


        • #5
          От: Размисли и страсти

          Минчев, аз от години си пътешествам с моята фронтерка ( късата база ) къде ли не съм бил, включително и на доста места извън България, без да имам твърди блокажи, шнорхел и лебедка. Както каза Венци експедицията е по-скоро въпрос на вътрешно усещане. Брат ми имаше много добре тунингован Jeep Grand Cherokee, където е минавал той съм минавал и аз с моята фронтера без да закъсвам. Сега с новата дълга база правя точно "експедиционен тунинг" целта е пак такава да се пътува комфортно дълго време навсякъде. Има много така подготвени Isuzu Rodeo, и Honda Pasport, които както знаеш нямат разлика с нашите каручки, а по-добър тест за тези машини от това да ги използват в Австралия и Америка за експедиции не знам дали има.
          Сега с брат ми имаме 2 фронтери дълги бази и ги правим точно за комфорт и пътешествия, трябва да пусна тема но ще е по-нататък....
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Размисли и страсти

            Съгласен съм,че при off-road емоциите са строго индивидуални!
            В този смисъл...-"Фронтерата" за мен е достатъчно здрав и надежден джип.Представата ми за тунинг се изчерпва основно с посочения линк-окачването!


            Мисля си обаче ,че "подготвените" , експедиционни машини са оборудвани с мощните V6 агрегати на Isuzu???!

            П.П.Фанатик,пожелавам на теб и на брат ти успешно завършване на проектите !

            Коментар


            • #7
              От: Размисли и страсти

              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
              Мисля си обаче ,че "подготвените" , експедиционни машини са оборудвани с мощните V6 агрегати на Isuzu???!
              е в Австралия и Америка дизели не карат двигателя няма особено значение, аз предпочитам да мога да измина 1000 км. с едно зареждане и разхода да ми е около 7 на 100. За пример Тойота 4.2 дизел с 33" гуми и ескедиционна подготовка под 15/100 с 100 км. в час не може да падне. Сметни сам каква разлика в парите ще дойде спрямо 7/100 за една лека експедиция в БГ за която аз изминавам около 2500 км. Предпочитам да си подбирам по-внимателно маршрута и да избягвам дълбоката кал и стръмните дерета за сметка на разхода.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Размисли и страсти

                Ааа извинявам се колега - аз гледам за фронтери не за самураслеци :>
                А идеята е без път - кал там и черни пътища - каквото има.
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  От: Размисли и страсти

                  Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                  Ааа извинявам се колега - аз гледам за фронтери не за самураслеци :>
                  А идеята е без път - кал там и черни пътища - каквото има.
                  Нещо не те разбрах...
                  Ти как го виждаш 2500 км. в БГ само по асфалт ли мислиш че съм карал? Старта почти не е стъпвала на магистрала. Пък и ми се струва че след приложения от мен тунинг на окачването съм я джаскал доста лошо по всякакви извън пътни терени и не е мръднало нищо, а това че е без лебедка никога не ме е спирало да мина от където искам, просто имам джак и яки колани и дълги и нямам проблеми. Но да не се отлесваме, според мен фронтерата става. Но все пак е въпрос на вкус и разбиране на понятието офроуд/екпедиция което е индивидуално.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размисли и страсти

                    Благодаря за мненията - и аз така мисля че става.Просто си трябва подготовка според вижданията на водача :>
                    Другото е мерак кеф и парички.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                      Благодаря за мненията - и аз така мисля че става.Просто си трябва подготовка според вижданията на водача :>
                      Другото е мерак кеф и парички.
                      Не само вижданията, но и нуждите на водача. Например вода и гориво, защото в пустинята или по чукарите няма бензиностанции, нито околни села като в България.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размисли и страсти

                        Диме,да не си размислил за големия бензинов дзвер?
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размисли и страсти

                          Ааа не :>
                          дизел неща да чувам.Единственото интересно приложение на дизела за мен е при подготвянето на експедиция.Не че е невъзможно и с бензинов да стане ама с дизела е по-лесно и евтино.Просто така от безделничене пуснах темата.За каране тук в България - само бензин на газ и колкото по-голям - толкова по-добре.
                          Иначе Желязото ще претърпи "пълна промяна" в най-скоро време.Промяната включва и флекс:>>>>>> а в момента се доизбистря концепцията с колегите в сервиза и ще чакаме да се поосвободи място за две три седмици.Колебая се за двигателят само - дали да оставя оригиналният или да слагам от вектра 150 коня двуваловият.
                          Не знам как ще се отрази на съединителят макар че по принцип на фронтерата е по-корав от на вектрата.(еднакви са притискателният диск и лагерът но феродовият на фронтерата е по-дебел във феродото и в централният отвор със шлиците също - сиреч опашката на кутията е по-дебела и здрава)
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размисли и страсти

                            Мятай вектровия. Аз одавна го бях замислил, но направо си купих друга фронтера
                            П.С. Аз с газ/бензин не виждам проблем да пътешестваш, навсякъде в Европата има газ и колата върви в пъти по-добре от с БГ газ.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Размисли и страсти

                              Сигурен ли си че съединителят ще издържи ?
                              Предполагам че ще пасне 1 към 1 кутията с двигателят.Оферират ми за 800 лв двигател двата вала 150 коня без периферията само с лапите за захващането и с компютърът за запалването.Имам само притеснения за колекторите понеже на вектрата минават под двигателя поради разположението в коша а на фронтерата сочат надолу и назад та вероятно ще падне рязане и преправяне.А тая графитна лента много скъпа бре - ще отидат къде 100 кинта само за нея.Ще го мисля.Както казах имам още 2-3 месеца за обмисляне и калкулиране на реализацията.
                              BMW X6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X