Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли и страсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размисли и страсти

    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
    Сигурен ли си че съединителят ще издържи ?
    Предполагам че ще пасне 1 към 1 кутията с двигателят.Оферират ми за 800 лв двигател двата вала 150 коня без периферията само с лапите за захващането и с компютърът за запалването.Имам само притеснения за колекторите понеже на вектрата минават под двигателя поради разположението в коша а на фронтерата сочат надолу и назад та вероятно ще падне рязане и преправяне.А тая графитна лента много скъпа бре - ще отидат къде 100 кинта само за нея.Ще го мисля.Както казах имам още 2-3 месеца за обмисляне и калкулиране на реализацията.
    Има и друг вариант, с Лозан го обсъждахме преди време, намираш глава оборудвана от този мотор 150 коня не помня кой беше и я забождаш на блока на х20se-то ще стане супер. Но при тебе проблема е в блока така че май този вариант няма да ти помогне. Колектори ще си направиш не е кой знае какво, а за съединителя не се съмнявам че ще издържи при положение че на фронтерата кара по над 200 000 км. дори на 100 000 да го сменяш пак си е екстра. Е ще гледаш да не въртиш много гуми де
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: Размисли и страсти

      Не знам
      задачата е много сложна.Трябва да реша първо дали да правя Фронтерата или да изпера една боя и да я продавам и да купувам бензинов Гранд.Хем ми се иска бруталната мощ на гранда хем не ми се продава Желязото.А него го карам над 8 години вече.Изобщо вкарвам се в някакъв филм дето няма сценарии...
      BMW X6

      Коментар


      • #18
        От: Размисли и страсти

        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
        Не знам
        задачата е много сложна.Трябва да реша първо дали да правя Фронтерата или да изпера една боя и да я продавам и да купувам бензинов Гранд.Хем ми се иска бруталната мощ на гранда хем не ми се продава Желязото.А него го карам над 8 години вече.Изобщо вкарвам се в някакъв филм дето няма сценарии...
        Не знам, сега да не скочат Грандаджийте но брат ми смени гранда за фронтера, аз такова ремонтиране не съм виждал при друг автомобил, постоянно се поправяше нещо, ще се видиш в чудо след фронтерата. Разгледай темата за шимито в секцията за джиип и ще се отчаяш, може да си сменяш тампони и втулки всеки месец и пак нещо ще ти хлопа. Може да е много мощен бъкан с екстри ма е много кекав джип. Не може изобщо да се сравнява с непретенциозната фронтера. Аз се бях засилил за WJ ма се начетох по Американския форум и се отказах, толкова дефекти има че просто не е истина, такава безсмислена електроника са му набутали че ако се прецака нещо в гората си до там. А разход под 25-30 на 100 газ не ти мърда ако ще на челна стойка да застанеш от настройки, и това с ГИ за 1800 лв.
        Помисли си добре....
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Размисли и страсти

          Относно дилемата на Вещер искам да дам едно предложение, какво ще кажете за следното - монтаж на ДВГ 3,2 бензин, с мощност 205 кс, въртящт момент 290/3000 H*M.
          Да се монтира на предня ДИФ LSD касета от заден ДИФ на Трупър1 /четох преди време за подобна интервенция в нета, правена зад океана/. По този въпрос ще ми е интересно мнението на по-запознати и дали това си струва, като време и средства.
          ПП: maxxx, това ДВГ сигурно си го забравил, този въпрос е от друга тема, в която се споменава за бензиновите двигатели при Фронтерите ;-)

          Коментар


          • #20
            От: Размисли и страсти

            Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
            Относно дилемата на Вещер искам да дам едно предложение, какво ще кажете за следното - монтаж на ДВГ 3,2 бензин, с мощност 205 кс, въртящт момент 290/3000 H*M.
            Да се монтира на предня ДИФ LSD касета от заден ДИФ на Трупър1 /четох преди време за подобна интервенция в нета, правена зад океана/. По този въпрос ще ми е интересно мнението на по-запознати и дали това си струва, като време и средства.
            ПП: maxxx, това ДВГ сигурно си го забравил, този въпрос е от друга тема, в която се споменава за бензиновите двигатели при Фронтерите ;-)
            Според мен монтаж на LSD,на преден диф,не е добро решение.
            Всеки завой ще е кушия.
            Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
            Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #21
              От: Размисли и страсти

              Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
              Според мен монтаж на LSD,на преден диф,не е добро решение.
              Всеки завой ще е кушия.
              Ако караш с включен преден мост на лед в завой примерно- то и без това си поднася заради раздатката.
              На мен лично предното с повече от 20 км/ч не ми се налага да го включвам.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Размисли и страсти

                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                .....Относно дилемата на Вещер искам да дам едно предложение, какво ще кажете за следното - монтаж на ДВГ 3,2 бензин, с мощност 205 кс, въртящт момент 290/3000 H*M.
                ......
                А да знаеш някъде да се продава такъв ? Със все периферията , естествено .

                Що се отнася до преден диф с LSD : Нека да напомня , че има хора дето ползваме предното и над 20км./час . На всичко отгоре има и такива като мен ( в разрез с лайтмотива на форума : Да се окаляме и докъдето стигнем ! ) дето ги кефи да карат зимно време по лед и преспи .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Размисли и страсти

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  предпочитам да мога да измина 1000 км. с едно зареждане и разхода да ми е около 7 на 100.
                  Мога само да споделя,че при нашата едноседмична разходка по Родопите,разхода под 20/100 не можах да го смъкна-говорим за натоварен джип,бензин и черни пътища.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Мога само да споделя,че при нашата едноседмична разходка по Родопите,разхода под 20/100 не можах да го смъкна-говорим за натоварен джип,бензин и черни пътища.
                    aз с късата фронтера в гората почти не падам под 30 газ, но цитата който си копирал е за експедиция не за офроуд с 20 км/ч макс.
                    Като изминеш 2-3000 км, всякакви пътища и осредниш разхода ще се получи друго. А новата ми фронтера харчи по-малко и бутилката и е по-голяма. Може би няма да е 7 но 10 е напълно реален среден разход за дълъг пробег.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размисли и страсти

                      3.2 двигателят си е екзотика и ще е тежък за обслужване докато вектровите мотори ги има под път и над път.Ако не се лъжа 3.2 мотора си е на Исузо.
                      Основните ми притеснения е как ще реагира съединителят на 31 или 33" гуми със 150кс двувалката понеже и сега му е тежичко с 31" AT на Гуудрич.Живот и здраве като го почна ще пускам отчет какво е направено.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                        3.2 двигателят си е екзотика и ще е тежък за обслужване докато вектровите мотори ги има под път и над път.Ако не се лъжа 3.2 мотора си е на Исузо.
                        Основните ми притеснения е как ще реагира съединителят на 31 или 33" гуми със 150кс двувалката понеже и сега му е тежичко с 31" AT на Гуудрич.Живот и здраве като го почна ще пускам отчет какво е направено.
                        Дет се вика : Няма начин да няма начин .

                        Като се вземе предвид , че бензиновите мотори от Б-серията са 136 коня и със 31-ци съединителя няма проблем , то и 150 коня едва ли са проблем . Още повече , че съединителя при изчисленията винаги се преоразмерява . Друг е въпроса как ше се напасне на старите кошници , щото сигурно имат някаква разлика . Лозан знае , аз не съм отварял . Но все пак невъзможно няма . Всъщност , според мен 150 коня са пределно допустимите за този тип трансмисия . Не че не може и повече да понесе , но все пак говорим за сигурност и надеждност . А и практически са достатъчни .

                        ПС. А ти докато в началото на темата просто си седеше и мислеше , сега взе нещо да пресмяташ и кроиш планове , май ? Намислил си нещо ти , разбойник такъв , ама си траеш .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размисли и страсти

                          А не бе
                          аз просто така да разлайвам кучетата :>>>
                          Наистина ми се върти нещо в главата и сега доизбистрям концепцията.Това мога да направя щото Шефката каза - Море.После като зараснат раните - идва мой ред да казвам.А аз казвам - джип :>>>
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #28
                            От: Размисли и страсти

                            Австралийците си правят доста интересниекспедиции, а при тях не е като да нямат оффроуд. Разликите-най-малкият двигател при Амигото ако не греша е 2600сс освен това е с кормилна кутия това предполага вмъкването на по-големи гуми, които обаче ако се планира правилно маршрута не са абсолютно наложителни. Е ако чак пък толкова се налагат съществува варианта от комбинацията-преден и заден мост от Тойото Хайлукс и 33-ки+. Относно съединителя в началото на годината Гого флекса ми каза за някакъв негов познат, който може да ми накове съединителя с керамичен, имайки предвид че те са с такъв на състезателното си Паджеро и нямат никакви проблеми мисля е показателен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Размисли и страсти

                              Здравейте на всички колеги! С предня си пост бих искал да провокирам, ако може така да се каже - мислене на глас. Добре ми е известно, че ДВГ-то 3.2 е по-апетитен и в градски и извънградски условия от останалите други на двг на Опел Фронтера. Това има и плюсове, и минуси. Използването на различните задвижвания при Опел Фронтера - различните производни са известни:
                              преден диф - LSD/ ARB/ ARB/ LSD/
                              заден диф - LSD/ ARB/ LSD/ ARB/

                              vlado_ts, продаваше се такъв ДВГ наскоро в мобилето зад базар Илиянци в София - цялата машина се продаваше за 2300-2400лв, ако не ме лъже паметта. Дали да доработиш Фронтерата или да купиш индиянец, трябва да прецениш в зависимост от това кое колко пари си заслужава да наливаш в него.

                              mishev3006, в световен мащаб, задвижванията 4х4 при Опел Фронтера са известни и добре изпитани - посочил съм ги по-горе, въпреки че има и други комбинации.

                              ПП: Всички споменаваме USA и Австралия, но да не забравяме, че тези машини са популярни и в Нова Зеландия
                              Последно редактирано от skandi66; 19-07-11, 21:58. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • #30
                                От: Размисли и страсти

                                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                                Здравейте на всички колеги! С предня си пост бих искал да провокирам, ако може така да се каже - мислене на глас. Добре ми е известно, че ДВГ-то 3.2 е по-апетитен и в градски и извънградски условия от останалите други на двг на Опел Фронтера. Това има и плюсове, и минуси. Използването на различните задвижвания при Опел Фронтера - различните производни са известни:
                                преден диф - LSD/ ARB/ ARB/ LSD/
                                заден диф - LSD/ ARB/ LSD/ ARB/

                                vlado_ts, продаваше се такъв ДВГ наскоро в мобилето зад базар Илиянци в София - цялата машина се продаваше за 2300-2400лв, ако не ме лъже паметта. Дали да доработиш Фронтерата или да купиш индиянец, трябва да прецениш в зависимост от това кое колко пари си заслужава да наливаш в него.

                                mishev3006, в световен мащаб, задвижванията 4х4 при Опел Фронтера са известни и добре изпитани - посочил съм ги по-горе, въпреки че има и други комбинации.

                                ПП: Всички споменаваме USA и Австралия, но да не забравяме, че тези машини са популярни и в Нова Зеландия
                                Лично аз не разбрах изобщо какво имаш предвид с този свой пост?
                                Не става ясно абсолютно нищо, но пък за сметка на това и информацията не е точна какви са тези "задвижвания 4х4" ?
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X