Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум :) Искам KIA SPORTIGE, помогнете в избора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум :) Искам KIA SPORTIGE, помогнете в избора

    Здравейте от една начинаеща дама

    Имам нужда от съвет за KIA SPORTIGE
    Спряла съм се на 98-2001, дълга база. Разполагам с 6 к.

    Ще се кара и в града, и на дълаг път и в гората, за риба, палатки, море, сняг и ски. Не съм прекален екстремист, така че едва ли ще я мъча по блата и големи чукари.
    Знам че е слаб джип за един офроуд маняк какъвто далеч не съм, но все пак искам да мога да стигна по далече отколкото с градска кола по черен път
    искам да не ме е страх да нагазя в кал, сняг или каменисти пътища. Карала съм рено 5 и ауди А3 автоматик. Рендето определено се справя по-добре извън асфалта,
    а и не ме е било страх да го строша или оставя на пътя, докато аудито е като тромава блондинка на море със скаути
    И така въпросите ми са?

    Дизел или бензин, газ?
    Има ли разлики в модела от тия години? Какви и какво да гледам?
    Кое е слабото място на тези МПС-та?
    От къде не можеш да минеш с такъв джип?
    Някъде попаднах по-дълга база от дългата... има ли ги или нещо се бърам?
    Ако се сравнява с витара дълга база, по стара година, кое е по-добро?
    На витара или на киа са по евтини частите?

    Мерси

  • #2
    От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

    Аз съм с КИА. Само, че по стара 95-та. Има си всичко, бензинова е (с газ) и съм доста доволен. Разликата между бензина и дизела е въпрос на личен избор. Като цена карането на газ и карането на дизел излиза еднакво.
    Иначе на бензин моите 130 коня бая трудно ги удържам, на бензин колата е страшно динамична...
    Едно от слабите места на киите е двойното предаване, конкретно стандартните хъбове на предните гуми се чупят доста и затова повечето хора слагат ръчни хъбове. Ако ти се счупи хъба оставаш само на задно предаване...
    Има ПО-дълга база, която маи е горе-долу с двоен обем на багажника, но на мен нещо ми грознее
    Относно проходимостта, до тук не съм закъсвал. Не се навирам естествено в най-големите и кални локви, но съм минавал през доста (без проблемнно)
    Зимата сляг, отдолу кална локва, пак без проблеми. Последното по екстремно каране беше по пясъка на една река. Но пясъка не беше чакъл, а като този на плажа ситен, на които като му стъпиш отгоре крака ти потъва... Та в багажника имаше няколко чувала пясък и в един момент гумите затънаха в пясъка, но това беше докато реша да включа бавните, после първа, втора и се изстреля напреде като верижна машина ))

    П.С. Преди време и аз избирах между витара, киа и още няколко модела, но в крайна сметка избрах КИА-та и не съжалявам...

    Коментар


    • #3
      От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

      Добре дошла!

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=96760

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=116328

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=110018

      Повече не ми се търси.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

        Първоначално публикуван от djaya Преглед на мнение
        ....От къде не можеш да минеш с такъв джип?...
        Звънни, ела, ще показваме
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

          Добре си дошла при нас колежке! Откакто купих моята Киа изминах 10000км. без никакви проблеми и не съжалявам за избора! Джипката ми е 1995 год. 2000куб. бензин-газ. Ако сега трябва да избирам отново ще взема Киа-та.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

            Аз наскоро сменях съединител на такава Киа. 2000 год., 2.0ТД. На километража пишеше към 120 хил. Като свалих съединителя изненада ... на феродовия пише 06 год. и някакви месеци. Демек, тоя трябва да и е най малко трети.
            Въпреки това машината беше в добро здраве.

            Коментар


            • #7
              От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

              Моята е на 245000км. без да е сменяван съединителя и редовно правя тези неща http://vbox7.com/play:cbc2385b
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                Моята е 2000г 2тди за три години средно по 20.к на година само хъбове съм сменил и консумативи.

                Коментар


                • #9
                  От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Моята е на 245000км. без да е сменяван съединителя и редовно правя тези неща http://vbox7.com/play:cbc2385b
                  А защо ги правиш тия неща ??????

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Моята е на 245000км. без да е сменяван съединителя и редовно правя тези неща http://vbox7.com/play:cbc2385b
                    Може ли само съвет . Никога не твърди за второупотребен автомобил че "никога" не му е сменян съединителя.
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Аз наскоро сменях съединител на такава Киа. 2000 год., 2.0ТД. На километража пишеше към 120 хил. Като свалих съединителя изненада ... на феродовия пише 06 год. и някакви месеци. Демек, тоя трябва да и е най малко трети.
                      Въпреки това машината беше в добро здраве.
                      Андро,това не е критерий.Мога да съсипя чисто нов съединител за по-малко от 1 ден,но мога да го опазя и за половин милион километра...
                      Към новата колежка-здравей и добре дошла.Изборът ти за Спортидж е добра идея.Относно въпросите ти,ще се постарая да ти отговоря по ред:

                      Първоначално публикуван от djaya Преглед на мнение
                      ...Дизел или бензин, газ?
                      Има ли разлики в модела от тия години? Какви и какво да гледам?
                      Кое е слабото място на тези МПС-та?
                      От къде не можеш да минеш с такъв джип?
                      Някъде попаднах по-дълга база от дългата... има ли ги или нещо се бърам?
                      Ако се сравнява с витара дълга база, по стара година, кое е по-добро?
                      На витара или на киа са по евтини частите?

                      Мерси
                      Бензин,модел след 1998-ма година и газов инженцион.
                      Малки,не те касаят.Наличието на клима и АБС е предимство.
                      Хъбовете на предните главини.От тези години са вакуумни.Лекуват се с ръчни.
                      Зависи.Спрямо Реното -от всякъде.Спрямо подготвен за гората тунингован джип-от никъде.Опитът се трупа с времето.
                      Има.При СуперВагон резервната гума е в багажника,а не на задната врата.
                      КИА Спортидж.
                      На КИА...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                        Здравей и поздрави за избора.Ако си се спряла на бензин,нека да е 16 клапанова,че когато ти потрябва мощност е лошо да я няма!И наистина,на тая джипка по и подхожда коравия бензинов 2,0 от колкото дизеловия,но въпрос на вкус.Относно конкурентите в класа и - не виждам по-добро от Спортиджа,не слушай никой,че били трошляци т.н.Просто които има "марков" джип,дава повече пари за ремонти - това е истината!Късмет и е важно самия екземпляр в какво състояние ще е!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                          Здравейте! Благодаря много за бързите и изчерпателни отговори.
                          Днес се спрях на две конкретни коли от обяви. Ходих да видя едната, другата утре. Тази, на която попаднах е 2003-та бензин от Италия в автокъща. Никак не им вярвам на тия, и за това се направих на страшно руса, за да видя какво ще ме лъжат.
                          В обявата цената 5500, заради козметични проблеми. Колата е охлузена от едната страна, по калника и по броните. По думите на човека - била карана от жена лош шофьор Ама като ги знам, те всичките са ги карали жени като ги питаш Едното огледало е счупено, но си е на мястото. Има странно охлузване на горния десен заден руб на колата... Аз лично не мога да преценя какво и се е случвало, защото не можах да я видя на живо. Когато отидох, бяха я дали на бояджия да я оправи, защото никой не проявявал интерес към обявата. Твърдяха, че са свалили всичките обяви, но явно са оставили тази, която съм намерила. Хубавото е, че видях реалната цена с дефектите и дори да я лъснат до неознаваемост, пак не могат да ми вземат хилядарка или повече за боядисване, докато на друг вероятно биха могли. Та човека беше любезен и предложи да ме заведе при бояджията, за да я видя в суров вид и преди пране и чистене, а аз точно това исках. За съжаление хванахме бояджията след работа и на пътя и бързаше за среща Каза че колата съхне в гаража и била станала бонбон, като за мен Ето линка на обявата, ако не са я махнали вече:

                          ...

                          Струва ли си според вас? Казаха ми 5800 с боядисването и огледалото. Някой може ли да даде идея от какво е охлузена така тази кола и дали е фатално? Казах им, че в петък ще доведа човек ,който разбира, но не съм сигурна дали ще намеря такъв. Познавам само един автомонтьор, приятел и мисля него да викна, та ако си струва и има добронамерен мераклия от вас, ще съм много щастлива Колата е в София, Надежда 3.

                          Другата, на която се спрях и ще ида да я видя утре е тази:

                          ...

                          и тази:

                          ...

                          Гледах и тези двете:

                          ...

                          Благодаря много и като гледам какво пишете, мисля че още повече се влюбвам в този модел и марка.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-07-11, 06:40.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                            Аз съм този със сменения съдинител,за което благодаря много на Андро и да машината е наистина в добро здраве независимо от реалните километри,който всъщност никой не може да каже колко са.
                            За сметка на това частите са евтини,комфортен автомобил е и не е чак толкова не проходим,по скоро не ти стиска да го вкараш в по серйозни приключения особенно ако ти е основна кола,иначе се справя доста добре,секал съм камани с него без серйозни поражения.
                            Успех в избора.
                            Кия Спортидж 2000тди
                            Всеки шут отзад-е крачка на пред

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ето ме и мен - една дама в този мъжки форум Искам KIA SPORTIGE, помогнете в из

                              Защо не се виждат адресите? Аз ли бъркам нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X