Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

    Колеги някой знае ли колко е дебел оргиналния феродов диск на Toyota 1КЗ,моя е пален и поизносен и съм решил да го направя керамичен,но ми трябва точната дебелина на диска,диаметъра е 260,моя с износването показва 7мм,предполагам че ще е 8мм оргинално,(на 2LT e 8мм),но трябва да го знам със сигурност да не го направя по дебел,че пак да свалям на ново кутия,шлайфане на огледалото на магнитен шлайф...ненужен филм
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1KZ-T vs 2LT.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5935648Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1KZ-T.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5935649
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Съединител на 1КZ-Te ?

    Благодаря за изчерпателните отговори ,темата може да се промени на Керамичен Съединител за Toyota Land Cruiser на базата на щатния.
    Разглобих всичко на парчета за да знам с кво си имам работа,и след тотално разбъркване на всички дребни елементи започнах изграждането на Керамичен Съединител на базата на стандартния.Разбира се за да се стартира подобно начинание трябва да си наясно с:
    - Разполагаш ли с притескател без никакво износване,ако е надрано огледалото или има посиняване по пластините,като и недопостимо износване по тях от аксиалния лагер,си набавяте нов притискател.
    - Набавяте си керамични плочки,според лъчите на диска,и въртящия момент на мотора си.
    - Набавяте си метални нитове,малките са налични,но големите с дистанционери се изработват по поръчка от стругар,правят се от стомана 45.
    - Трябва да няма никакво износване и луфтове на демферните пружините на феродовия диск,ако има се разкаляват,разтягат и се каляват на ново,с опция изработване на нови като по добра алтернатива.
    - Отстранява се стария обръч с феродото и ламарината която е на сектори,и се изработва нов цял обръч на който ще се наковава керамичната плочка,това е не леко начинание,защото е важен избора на матерял и как точно ще се изработи за да няма неравност,изкривявания и биене в последствие.По принцип препоръчват за изработката стомана 65Г,1,5мм,но аз не харесвам ръждаци и за това се спрях на неръждаема стомана 2мм,18% хром и 10% никел.
    - Следващата стъпка е изработването на новия обръч,за целта ралиджиите дават акъли да се прави на лазерно рязане,но не споменават за деформацията на матеряла след тази процедура,за това аз предвидливо отидох на водно рязане,за целта се прави програма на желания продукт,и не е много евтино,но пък резултата си заслужава.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Съединител 2.jpg
Прегледи:1
Размер:199.9 КБ
ID:5290894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Съединител 1.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5290895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0001.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5290896
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      От: Съединител на 1КZ-Te ?

      Керамичния Съединител вече е монтиран на машината,и първоначалните отзиви са отлични,макар че при този тип съединител,трябва напасване на керамичните плочки поне 300-400км,за да легнат,и да започнат да работят подобаващо.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0001.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5290984
      Прикачени файлове
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #4
        От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

        Ей не се спираш.Браво отлична работа,както обикновенно всъщност.
        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

          Добре ще е да ти се намира и здраво въже наблизо

          Време беше да се захващаш с тойотата, че поникна трева наоколо!
          0878 706 714

          WWW.OFFROADMASHINI.COM

          Коментар


          • #6
            От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

            Здравей.
            Имам няколо въпроса:
            Керамичните плочки от къде намери? Гледам във Проспийд има... но цената е странно евтина.
            Може ли да напрвиш разбивка на цената? Нещо средно....
            Няма ли кофти удар по агрегатите, при потегляне? Или просто трябва да се потегля на по-високи обороти.

            Коментар


            • #7
              От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

              А и аз имам един въпрос. Колко ще изкара този съединител според теб? Питам те защото карам една кола с керамичен съединител, тя е доста спортна, но съединителя изкарва средно по 10 000 км само ако се кара извънградско през цялото време и шанса да го запалиш е 90%. Необходимо е само качването на един бордюр. Т.е. около 10 секунди на полусъединител са напълно достатъчни за да го стопиш.

              Коментар


              • #8
                От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                Здравей.
                Имам няколо въпроса:
                Керамичните плочки от къде намери? Гледам във Проспийд има... но цената е странно евтина.
                Може ли да напрвиш разбивка на цената? Нещо средно....
                Няма ли кофти удар по агрегатите, при потегляне? Или просто трябва да се потегля на по-високи обороти.
                Плочките сами по себе си не са скъпи,набавянето им е около 100-120лв,целия съединител излиза малко над 300лв,няма никакво тресене или удари по агрегатите,но това зависи от качеството на демферните пружини на диска,и дали изобщо ги има...
                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                А и аз имам един въпрос. Колко ще изкара този съединител според теб? Питам те защото карам една кола с керамичен съединител, тя е доста спортна, но съединителя изкарва средно по 10 000 км само ако се кара извънградско през цялото време и шанса да го запалиш е 90%. Необходимо е само качването на един бордюр. Т.е. около 10 секунди на полусъединител са напълно достатъчни за да го стопиш.
                Самия диск не се уврежда или пали по подобен начин,по скоро притескателите се скапват,плочките се ронят но след доста продължителна и екстремна експлоатация,но паживйом-увидим,ако има нещо подобно,като описаното от тебе,ще го споделя,но същия диск с същите плочки, сложен на машина която се товари по много и минава огромни преходи,държи вече над 50 000км
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trip 101.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5291148
                Последно редактирано от belata; 15-07-11, 16:44.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #9
                  От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                  Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                  А и аз имам един въпрос. Колко ще изкара този съединител според теб? Питам те защото карам една кола с керамичен съединител, тя е доста спортна, но съединителя изкарва средно по 10 000 км само ако се кара извънградско през цялото време и шанса да го запалиш е 90%. Необходимо е само качването на един бордюр. Т.е. около 10 секунди на полусъединител са напълно достатъчни за да го стопиш.
                  Това което казваш не смятам че е нормално нали хората все пак затова го слагат този съединител защото е усилен явно има проблем в притискателя .
                  ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                    Пускай серийно производсто.....Може ли и за моя "старец" един че то и оригиналния изкара около 10 000 км!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #11
                      От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                      На мене ще ми е много интерсно да видя запален керамичен диск,колегата ако разполага със снимков матерял нека да покаже,а тва за качването по бордюр трябва да е някакв мит,щото същата реплика я имаше в друг форум където се дискотираше за устойчивостта на керамиката,и накрая се оказа че е мнение на младеж който изобщо не е притежавал подобен съединител,аз вече значи не трябва да имам съединител,щото още на проба влязох 3 пъти с задницата в завои с въртене на гуми,и качих поне 5 бордюра на полусъединител.....
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                        +100 !!!
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                          На мене ще ми е много интерсно да видя запален керамичен диск,колегата ако разполага със снимков матерял нека да покаже,а тва за качването по бордюр трябва да е някакв мит,щото същата реплика я имаше в друг форум където се дискотираше за устойчивостта на керамиката,и накрая се оказа че е мнение на младеж който изобщо не е притежавал подобен съединител,аз вече значи не трябва да имам съединител,щото още на проба влязох 3 пъти с задницата в завои с въртене на гуми,и качих поне 5 бордюра на полусъединител.....
                          Ако се чудиш дали не съм същия младеж- не съм. На един специфичен автомобил имаме фабрично монтиран керамичен съединител. Последно изкара 2000 километра.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                            Хубаво нещо, но както казва Калинката - това си е релейно устройство. Има - няма. Два пъти ще го качиш на бордюра, на третия път ще викаш паяк.
                            Чисто ралийна история, а там разбиранията за "голям ресурс" са си техни. 2 часа, 2 000 километра, две тренировки - отлична работа.
                            Пробвал съм такова нещо, на ралиен Абарт. Нищо джипово. Много е бърз, това да, а джиповете обичат бързи скоростни кутии, но бавни съединители. Иначе буксуват.
                            Механизмът на повредата е друг. Керамиката сигурно ще издържи, това е ситал. Обаче като лъсне диска - пак няма съединител. Какво ще пуши и гори наоколо - все тая, може и чугуна да гори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Керамичен съединител за Тойота Ленд Крузер

                              Ако издържи при Белата, значи нищо друго не е в състояние да го разруши
                              А аз се чудех къде зачезна Тойотата известно време ...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X