Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469-прекъсва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 469-прекъсва

    Проблема се появи преди 2-3 дни,на ниски обороти УАЗика прекъсва и с студен и с топъл двигател.Прекъсването е само при тръгване а някой път и като работи на място.Като го карам и влезе в обороти-работи идеално-но като отпусна газта и после подам пак прекъсва.Може ли проблема да е от това че съм сипал повечко масло в въздушният филтрър(с тези филтри съм в които се сипва масло) другото което се сещам са свещите.Центровката не е пипана откакто съм го купил.Карам го на газ и не съм имал проблеми до сега да прекъсва.Какво мислите-къде може да е проблема

  • #2
    Re: УАЗ 469-прекъсва

    Напълно възможно е да прекъсва от многото масло в въздушния филтър ще има недостиг на въздух, нивото му трябва да е толкова колкото да покрие дъното. Махни капака и ще рабереш. Друго което е под ред трябва да видиш кабели, свещи, делко, палец, чукче и наковалня.

    Коментар


    • #3
      Re: УАЗ 469-прекъсва

      Щом на газ прекъсва значи на бензим изобщо няма да може да работи нормално.
      - порвери хлабината на чукчето и кондензатора направо го смени ако има нагар на контактите
      - кабелите за високо напрежение в какво състояние са (ако са стари земи силиконови за Лада аз с такива карам и съм доволен)
      - свещи - хлабина м\у електродите и виж какъв е цвета на нагара ако са много стари ги сменявай
      - делкото трябва да е с вакуума от карбуратора - провери тръбичката да не е хлабава в краищата, от там на мен ми смучеше въздух и нямах празен ход
      - регулировка на испарителя правил ли си скоро, с полчка ли си или корбуратора е пробит?Клапаните затварят ли за гаста? Да не е спукана мембрана с испарителя и да се дави, разхода как е?

      Дано съм ти помогнал да се подсетиш С кой маотр е УАЗика?
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        Re: УАЗ 469-прекъсва

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Щом на газ прекъсва значи на бензим изобщо няма да може да работи нормално.
        - порвери хлабината на чукчето и кондензатора направо го смени ако има нагар на контактите
        - кабелите за високо напрежение в какво състояние са (ако са стари земи силиконови за Лада аз с такива карам и съм доволен)
        - свещи - хлабина м\у електродите и виж какъв е цвета на нагара ако са много стари ги сменявай
        - делкото трябва да е с вакуума от карбуратора - провери тръбичката да не е хлабава в краищата, от там на мен ми смучеше въздух и нямах празен ход
        - регулировка на испарителя правил ли си скоро, с полчка ли си или корбуратора е пробит?Клапаните затварят ли за гаста? Да не е спукана мембрана с испарителя и да се дави, разхода как е?

        Дано съм ти помогнал да се подсетиш С кой маотр е УАЗика?
        С разпробит карбуратор съм двукамерен.
        С силиконови кабели съм,делкото е с вакума от карбуратора-няма хлабаво никъде.Регулировка на изпарител не съм правил-но не мисля че е необходимо.Клапаните за газта затварят и работят и двата.Разхода ми на дълъг път е 13-14/100 газ-перфектно работи и гори дори малко Така съм го купил и толкова гореше още като го купих-не е пипано нищо по газовото.Според мен проблемът може би е в свещите-защото не съм ги сменял откакто е купен(нямало е нужда-работеше перфектно-зимата пали на газ с завъртането)
        Другото за което се сещам е филтъра-доливах му масло и може би е много и не му достига въздух-утре ще махна филтъра и ще направя една обиколка да видя дали ще прекъсва.Ако проблемът е от филтъра ще оставя по малко масло и ще измия самият филтър.Чукче,кондензатор и други мисля да сменям ако не се реши проблема от филтъра или свещите.Ще регулирам и клапаните защото се чува чукане от тях

        Коментар


        • #5
          Re: УАЗ 469-прекъсва

          Оправих УАЗикасмених и четирите свещи и зачистих чукчето-сега работи отличноБлагодаря за помоща и съветите на всички.

          Коментар


          • #6
            Re: УАЗ 469-прекъсва

            Важното е че вече е на 6 нали
            Поздрави
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              Re: УАЗ 469-прекъсва

              Мене ако питаш изхвърли тоя катраник наречен филтър и търси такъв с хартиен елемент.
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                Re: УАЗ 469-прекъсва

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                Мене ако питаш изхвърли тоя катраник наречен филтър и търси такъв с хартиен елемент.
                Колега и аз се интересувам как да го изхвърля това чудо и ако имаш нещо напредвид ще се радвам да го споделиш.Карам 452Д.

                Коментар


                • #9
                  Re: УАЗ 469-прекъсва

                  Ok.До довечера ще ти пусна снимки как аз съм постъпил иначе може да си вземеш от по новия модел той е оригинално без масло а с хартиен филтриращ елемент
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: УАЗ 469-прекъсва

                    Аз също се интересувам как и с какъв може да се смени оригиналният филтър?Може ли да се сложи друг например от Лада/Жигула/-някъде виждах сложен такъв но не обърнах внимание какво е преправяноИзобщо полезни са всякакви идей за замяна на филтъра с друг.Мисля че може от доста коли да стане-но остава въпроса с захващането към карбуратора

                    Коментар


                    • #11
                      Re: УАЗ 469-прекъсва

                      Значи аз съм сложил кутия от Москвич.От Лада и Жигула също става защото захващенето е същото но избрах москвичовата поради следните причини:
                      -отвора откъдето взима въздух е с по голям диаметър
                      -и също така отвора е цилиндричен заразлика от ладовия което е по подходящо за направата на шнорхел
                      Прикачени файлове
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: УАЗ 469-прекъсва

                        На височина побира ли се,ще може ли да се затваря капака?Моят карбуратор не е от този тип-а такъв:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Re: УАЗ 469-прекъсва

                          На мене ми се затваря капака.

                          Ще проверя колко им е разликата във височината на карбураторите и ще ти кажа ама това чак в сряда най рано щото утре ме няма.
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: УАЗ 469-прекъсва

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            На мене ми се затваря капака.

                            Ще проверя колко им е разликата във височината на карбураторите и ще ти кажа ама това чак в сряда най рано щото утре ме няма.
                            Ок,Благодаря за помоща

                            Коментар


                            • #15
                              Re: УАЗ 469-прекъсва

                              Твоя карбуратор е с около 0,5-1 см по висок спрямо К151
                              Последно редактирано от Tsvetan; 27-05-07, 00:34.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X