Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за празен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за празен ход

    Струва ми се че празния ход на Ферозата ми нещо не е на ред. При достигане на раб. температура когато си дръпна кракка от газта, оборотомера спира на 1100 след 5-6 сек се смъква на 1000 и след още 10тина сек слиза на 900 ( но не винаги). Това нормално ли е? Колко оборота трябва да потдържа на празен ход?
    О899 2б2 1З2

  • #2
    Re: Въпрос за празен ход

    Мисля, че около 850-870 са нормалните, но мнението ми не е много меродавно, тъй като съм с Фероза едва от няколко дни
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос за празен ход

      850 +-50
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Re: Въпрос за празен ход

        Те такива симптоми имаше едно приятелче от руския JEEP форум. Малко преди да разкулачат двигателя за да видят що е то човека открил причината - сложил стелката върху педала на газта
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Въпрос за празен ход

          Адаш мисля това си е съвсем нормално поведение.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Re: Въпрос за празен ход

            Отпред при двигателя на полумесеца има един успокоител, да не прави той някакви проблеми?
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              Re: Въпрос за празен ход

              Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
              Струва ми се че празния ход на Ферозата ми нещо не е на ред. При достигане на раб. температура когато си дръпна кракка от газта, оборотомера спира на 1100 след 5-6 сек се смъква на 1000 и след още 10тина сек слиза на 900 ( но не винаги). Това нормално ли е? Колко оборота трябва да потдържа на празен ход?
              http://daihatsu.cittel.ru/faq/index.html

              Чети тук има всякаква и полезна информация. По конкретния въпрос-в Двигатель- Очистка узла дросельной заслонки двигателя НD-E. Ако обаче ти си с карбуратор /HD-C/ е друго положението. Но по принцип, това което описваш не е нормално, или е нормално точно в процеса на достигане на нормална работна температура. Между другото, ти какво наричаш раб. температура?
              JEEP KJ 3.7 V6

              Коментар


              • #8
                Re: Въпрос за празен ход

                Благодаря ти Косьо. Ще прочета подробно за настройките, пък и сигурно ще има и друга интересна информация в този сайт. Работна температура имам пред вид 80-90 градуса.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за празен ход

                  Моята прави същия номер.От успокоителя ще да е.Там има гумено мехче,което с годините явно губи точната си еластичност.Но все пак върши работа.
                  VENI-VIDI-VICI!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Re: Въпрос за празен ход

                    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                    Благодаря ти Косьо. Ще прочета подробно за настройките, пък и сигурно ще има и друга интересна информация в този сайт. Работна температура имам пред вид 80-90 градуса.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X