Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с датчик за включени/изключени фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с датчик за включени/изключени фарове

    Здравейте Колеги,

    от няколко месеца съм с Фероза (SX, 1996 г). Колата върви перфектно и на път и извън него. Затова и не съм писал досега. А пък все още нямам достатъчно знания за да давам акъл на други!

    Вчера се появи малък, но много досаден проблем. При пуснати фарове започва ужасно пищене, точно като сигнализация, че си спрял колата а си забравил фаровете.
    Няма значение дали колата работи или не. Пускаш габарити, фарове и пищи! Колата няма аларма или друга сигнализация (слагана от мен). До вчера смятах, че нямам и такава за включени фарове. Явно съм имал, но не е работела. Сега, поради някаква причина, това нещо се появи и то със страшна сила! Поне аз така си обяснявам този странен звук!
    Няма никаква индикация на таблото за каквато и да било нередност. Всички светлини работят.
    Можете ли да ми кажете къде се намира този датчик и как да го оправя? Може ли да е нещо друго?!

    Благодаря ви предварително!!!

  • #2
    От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

    Провери си ключетата на вратите. Ако става въпрос за зумера за включени светлини. При затворени врати не трябва да свири.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

      А плафона в купето, случайно да свети? Провери и контактите на преден и заден капак - на същата верига са.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

        Плафона не свети! Довечера ще прегледам всички места, за които сте споменали!
        Благодаря ви много!

        Коментар


        • #5
          От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

          Ще използвам темата на колегата,за да не отварям нова-някой знае ли как и откъде точно се свалят ключетата на вратите? Мойте са развалени,махнах им гумичката,но явно трябва да се извадят от другаде.Махнах кората отвътре,но няма никъде дупка към тях и няма вадене.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

            Здравейте,ключетата са на резба и се развиват с ключе 12.Кабела минава през прага.
            DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

            Коментар


            • #7
              От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

              Първоначално публикуван от божидар Преглед на мнение
              Здравейте,ключетата са на резба и се развиват с ключе 12.Кабела минава през прага.
              Зад прага има гумен тампон, през който излиза кабел червено/бяло и влиза в сноповете. Той е за бутоните на вратите. Някъде там трябва да има и снадка, мисля, че остава в прага.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                Първоначално публикуван от божидар Преглед на мнение
                Здравейте,ключетата са на резба и се развиват с ключе 12.Кабела минава през прага.
                Тази гайка с ключе 12 като се развие,самото ключе потъва навътре и няма откъде да се хване,това е проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Зад прага има гумен тампон, през който излиза кабел червено/бяло и влиза в сноповете. Той е за бутоните на вратите. Някъде там трябва да има и снадка, мисля, че остава в прага.
                  В смисъл през гумения тампон може ли да се бръкне до ключето и да се ремонтира то или извади?

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                    ето го въпросния зумер, при мен е закачен със свинска опашка пред бушоните в купето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05092011010.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5334831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05092011011.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5334843
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                      И на мойта е там. Другояче изглежда, но това не му пречи да бъде адски досаден. Някаква мелодийка свири и не се търпи направо. Бях го омотал с найлон и книжно тиксо на няколко пласта, за да се чува едва-едва. Баща ми обаче, заради ЕГН-то не го чува и си оставя редовно фаровете включени, та се наложи да го разопаковам. ПП: Лунната соната свири
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                        При мен е още по-досадно,щото нямам сигнализация.Познайте какво става като си забравя фаровете включени...
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                          И за бутоните-трябва да се махне гумения тампон.Крачетата му влизат в две странични дупки и се запецват.Ключ 12 и се отвива.Не може да влезе навътре,щото няма как.Друг е въпроса ,ако самото ключе-бутон се е разкапало,макар че и тогава черния пластмасов бутон излиза заедно с втулката.Проблемът е по-скоро,откъде да се намерят такива бутони-като комплект?Моите и двата се скапаха...
                          VENI-VIDI-VICI!

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                            Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                            Проблемът е по-скоро,откъде да се намерят такива бутони-като комплект?Моите и двата се скапаха...
                            Свалянето на ключето е просто. То е на резба в прага. Ключ 12 и се отвива. Издърпва се навън около 12 см и се показва куплунга. От там се изключва за смяна.

                            Нови бутони: 2007г купих такива от магазина на Евлоги Георгиев, 74 (943 0050, 943 3192). С поръчка ми ги доставиха след 1 месец. Състоят се от 2 части:
                            самия бутон - description "switch assy, courtes" part # 84230-87603 - тогава струваше 5.4 лв
                            гумен маншон - description "cushion, courtesy SW" part # 84234-87201 - тогава струваше 11 лв

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с датчик за включени/изключени фарове

                              Някое от кабелчетата към бутоните на вратите дава на маса ли самият бутон е развален. Това е проблема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X