Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилни оператори...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мобилни оператори...

    Бях абонат на Глобул доста години. Приказвам- не приказвам - 140-150 лв сметка. Дадоха ми служебен телефон от фирмата, след което разговорите ми по личния телефон намаляха до минимум- отново 150 лв сметка
    Оставих си един месец телефона у дома без да го пипам- отново 150 лв сметка
    И се заинатих и не го платих- ще имат да вземат- плащал съм достатъчно.
    Получавам разни заплашителни писма- ''Извънсъдебни покани'' да си платя от някаква странна организация- СГ- груп- те били се занимавали с тия дългове на Глобул.
    Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем- да плащам ли или да имат да вземат- въпроса не е в 200-300 лв- пари са си, но по-скоро е принципен.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

  • #2
    От: Мобилни оператори...

    Няма да плащаш!
    Иди в главния офис(или както там се казва) в Русе, и им обясни това което си написал тук.
    Но бавно и разбрано, без да повишаваш тон, тежкарски. Ако имаш костюм и вратовръзка действат добре.
    В разговора между другото спомени, че "адвокатът ми..." но без да ги заплашваш директно с него, и те сами ще ти предложат да уредят нещата тихо помежду ви.
    Ако усетиш, че са плахи-може да си поискаш част от парите които си дал за това време обратно. Те си знаят как да го направят.

    Но не прекалявай де...

    Успех.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Мобилни оператори...

      Малко реклама и от мен. Мтел и Хенди. Жена ми всеки месец си плаща сметката в магазин на Хенди в един Мол. Там и най-удобно. Отива в Мтел тези дни и се окачва че, сметките и за март и април са неплатени. Тя си пази бележката само за последната сметка. На въпроса защо досега не са спрели телефона или не са предупредили е отговорено че, вече не го правят (за да се трупат лихви). Служителката е казала че, това доста често срещан случай с Хенди и имат много оплаквания, но без касовите бележки нищо не може да се направи. То си е и така. Идеята че, да си пазите всички документи за доказване на плащането за да не се окаже че "имате сестра". За мен сумата е нищожна и ще я платя наново, но ги отписвам като оператор.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Мобилни оператори...

        А ти какво направи, освен да плащаш по 150лв сметка няколко месеца както изглежда? Жалби до Глобул, КЗП, извлечения с кого и колко си говорил или просто спря да плащаш?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Мобилни оператори...

          просто спрях да плащам
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: Мобилни оператори...

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Малко реклама и от мен. Мтел и Хенди. Жена ми всеки месец си плаща сметката в магазин на Хенди в един Мол. Там и най-удобно. Отива в Мтел тези дни и се окачва че, сметките и за март и април са неплатени. Тя си пази бележката само за последната сметка. На въпроса защо досега не са спрели телефона или не са предупредили е отговорено че, вече не го правят (за да се трупат лихви). Служителката е казала че, това доста често срещан случай с Хенди и имат много оплаквания, но без касовите бележки нищо не може да се направи. То си е и така. Идеята че, да си пазите всички документи за доказване на плащането за да не се окаже че "имате сестра". За мен сумата е нищожна и ще я платя наново, но ги отписвам като оператор.
            На жена ми направиха същия номер, но в Глобул. Пак нямала бележката... Заплашила ги със скандал, и и казали, че ще прегледат записите на охранителните камери, там се виждало дали е платено.
            До вечерта и се обадили, че са видели, че е платила, и всичко вече е наред.

            Пробвай с този метод, може и да сработи. Не е толкова до сумата, а до принципа.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Мобилни оператори...

              Както казва Кольо, отиваш в офиса им и пускаш една жалба за преразглеждане на сметките. На всички. Обясняваш точно и искаш извлечение за това какво си говорил и какво не си. Ако не стане (много малко вероятно) - жалба в Комисията за защита на потребителите. Така както просто си спрял да плащаш си в нарушение отвсякъде. Ако и Комисията не ти обърне внимание (още по-малко вероятно) пускаш молба за прекратяване на договора. Несутойката ще е всички месечни такси до края на договора. След като се отървеш от сметките може да ги съдиш. Не, че и преди това не можеш, но ще спреш да плащаш едни суми за нищо.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Мобилни оператори...

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                На жена ми направиха същия номер, но в Глобул. Пак нямала бележката... Заплашила ги със скандал, и и казали, че ще прегледат записите на охранителните камери, там се виждало дали е платено.
                До вечерта и се обадили, че са видели, че е платила, и всичко вече е наред.

                Пробвай с този метод, може и да сработи. Не е толкова до сумата, а до принципа.
                Е аз си пуснах жалба и исках да си проверят камерите, оказа се че, над касата нямат камери. Схемата на мен ми е ясна. Затова се и прави с малки суми. Нямам времето да се занимавам, със скандали не става. Част от работата ми е и да се оправям с претенции за рекламации, за 5 цифрени суми. Скандалите в общия случай не помагат. Нямаш ли доказателства мача е свирен.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Мобилни оператори...

                  Ха, ма тези още ли се правят на рекетьори.., за фирмата събирачка на дългове говоря.

                  Подобно писмо ми беше пратено преди година и половина.Нито имаше сума, нито обяснение..просто вид сплашване и покана да си платя по техни сметки.
                  Звъня на телефоните им и некакъв малолетен ми обяснява че ме имало в списъка даден му от Глобул...там пишело, че дължа 48лв неплатена сметка...

                  Момчето незнаеше, че аз с Глобул съм имал отношение само с Бикънект карта и номерът ми е от 2004година.Предплатени минути на ваучери.
                  Ходих до централата на глобул, а там чаках справка по телефона и се оказа , че от 2001 са ми останали задължения по договор според тях!!!
                  Никога не съм имал договор , нито пък някой от 2001 до 2010г. се е сетил, че му дължа тази сума, нито ми е пращал покани.
                  Естествено, че никога няма да им платя тази сума!!!Нито на тези измекяри - Гърците, нито на онези поклисари Варненските мошеници.
                  То , тук всеки на всекиго може да каже, че дължи еди колко си...Може да си фалшифицира и договорчета, па и да си турне каква си иска сумичка..
                  Тея, са на процент и притискат слабохарактерните...
                  Имаше късмет, момчето че не беше дошло лично да ме плаши с призовки!!!Щях да го влачим на буксир до МВР-то, а после мислех да рипнем до централното им офисче, за да им връчим копие от жалбата ми срещу тях за оказване на психически търмоз и рекетиране!!!
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мобилни оператори...

                    Познавам хора, които имат неплатени сметки към мобилни оператори по над 500 лв от години и нямат намерение да плащат. Пускат им по някое друго заплашително писмо- ако мине.
                    Явно с редовното товарене на сметки покриват такива, дето не плащат. Нямам намерение да плащам- и без това достатъчно са ме драли. В Испания се скъсвах да говоря, включително и разговори до България по 30 минути и никога не съм плащал повече от 50 евро.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мобилни оператори...

                      Имам много лоши спомени от Глобул. На нов, закупен от тях апарат, ми отказаха гаранцията, защото...била изгоряла платката. Дори ми я бяха снимали, може би да са по-убедителни. Не го подмениха! Това, обаче става след едномесечно мотане и писане и пътуване на въпросния апарат до не знам къде. После при смяна на група ми се дублира едно плащане( плащам по банка, но за прехвърлянето ми се наложи на гише в кеш на момента). Познайте от веднъж, какво е станало! Още чакам да ми върнат парите. Основният проблем,като че ли е, че главен офис не съществува и ние реално си говорим с някакви секретари и тем подобни и някакви нисколатени дилърчета и телефонистки, които вечно ни обещават да придвижат проблемите ни до някой виртуален никой и т.н. Изобщо не мисля,че другите оператори са по-добри. Имаш ли проблем-решението адвокат и съд. За жалост малко от нас го правят!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X