Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

    Здравейте и поздравления за чудесния форум.

    От скоро съм собственика на Freelander и като грижовен собственик реших да сменя маслото в скоростната кутия (не сам разбира се а в сервиз).

    Проблема е , че вендага след смяна на маслото в авт.скоростна кутия типтроник на Freelander 2001 г. колата не може да се движи на задна скорост. Включва я , но двигателя се мъчи и не потегля. Като казвам веднага имам впредвид буквално след слизането на колата от подемника . Преди смяната на маслото не съм имамл никакви проблеми с кутията.
    На директна скорост проблем няма, само на задна скорост не става.
    Предполагам, че има определена процедура при вкарването на новото масло , но идея си нямам каква е тя.

    Ако някой може да помогне много ще се раздвам.

  • #2
    От: Freelander - проблем в скоростната кутия след смяна на масло

    1.От къде си.
    2.От там от където си ти наляли маслото не е мястото.
    3.Повредили са ти кутията.
    4.За да се отстрани проблема се налага ремонт.
    5.Приготви се за ремонт причинен от некомпетентна намеса.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Freelander - проблем в скоростната кутия след смяна на масло

      Явно е така както казваш.
      Но, каква е особеноста при смяната на маслото ?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-10-12, 10:18.

      Коментар


      • #4
        От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

        Няма нищо специално.Просто не знаят от къде се налива маслото.Развиват един от болтовете който прилича на пробка за наливане на масло но той не е пробка и има малко по-различна функция.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

          Да ssspeed. Абсолютно прав си.
          И аз разбрах, че така е станало, но проблема се реши и сега всичко е наред.
          Благодаря.

          Коментар


          • #6
            От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

            Да попитам и аз.Какво,трябва да бъде маслото,за автоматични скорости на Фрилендър ТД4.

            Коментар


            • #7
              От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

              Зоро имам същият проблем със задна скорост на фрилендър автоматик 2003, казвай братко как се оправи ?

              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              Прочетохте ли това
              ...ЦЪК
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-10-12, 10:18.

              Коментар


              • #8
                От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                И при мен се получи проблем при автоматичните скорости на Фрилендъра. От около 1000км. сутрин скоростите,започнаха да ритат при преминаване, от малка на по голяма предавка. Трябва да измина 4-5км. зада се оправи.Ремонт е правен преди 25000км. на скоростите тогава е сменено и маслото. Колата ТД4-2005г. Идеи от какво може да бъде.

                Коментар


                • #9
                  От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                  Я първо му виж нивото, второ пробвай сутрин да изчакаш малко да позагрее на място /3-5мин/ колкото да отлепи стрелката на температурата.След това натисни спирачката и мести последователно лоста на всички позиции, като задържаш за по няколко сек./колкото да напъне/ и накрая вече тръгни по маршрута и кажи дали има разлика.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-01-13, 01:38.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                    Маслото,не мога да проверя защото няма щека, гледах дали има течове но няма.Колата работи 15мин. на място и както писа пробвах с превключване лоста с натисната спирачка, усеща се напън. Ритането го няма и превключа добре,но се чува едно стържене от време на време.Има и друго,колата не тръгва трябва да подам повече газ все едно, когато съединител отделя горе.Някакви идеи от какво може да бъде. Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                      С идеи не става.Диагностика.С колко скорости е 5 или 6?От къде си?
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                        От Пазарджик, само в МОТО -ПФОЕ ли правят в Пл-в диагностика, защото съм ходил 3г. и нямам много желание да ходя пак. Sssspeed, ако правиш диагностика да доида да е видиш Знам че с идеи няма да се оправи. Ще се обадя по телефона за да се разберем. Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                          Тя тази кутия по принцип си е калпава Jatco JF506E. Една година карах Мондео със същата кутия. Ако не се сменя маслото редовно и сдава багажа.
                          Нивото на маслото се проверява само в сервиз, където знаят точно как става - иначе става проблем. Или сипва по-малко или по-вече.
                          В България май никой не иска да я ремонтира, или който се наеме се учи на нея. Като си взех Мондеото питах в Джемини и директно ме отсвириха.
                          Иначе точно за Фриилендър братята англичани имат прекрасна оферта - http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=53

                          Коментар


                          • #14
                            От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                            И при мен стана така, помогнете нямам задна мога ли през капачето от горе на //пробката// т.е. болта на фиксатора да закача пружината.
                            Моля ви ако някои знае да сподели. Благодаря предварително.

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            ...ЦЪК
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-02-16, 19:41.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Freelander - проблем в авт. скоростната кутия след смяна на масло

                              С доста мъка става но това ,че ще я закачиш не означава ,че всичко ще е наред

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X